طراحی و ساخت ویلای مینیمال

طراحی و ساخت ویلای مینیمال

در عصر مصرف گرایی، سبک طراحی مینیمالیسم مهلتی برای نفس کشیدن است. در طراحی و ساخت ویلای مینیمال، برخی از کارفرمایان از سبک‌های تزئین شده، دکوراسیون داخلی مجلل و سبک‌های پر زرق و برق فاصله می‌گیرند تا طرح‌های کم رنگ‌تر و آرام‌تر را انتخاب ‌کنند. با درک ماهیت طراحی‌های مینیمالیستی ویلا، پیمانکاران ساختمان می‌توانند نیازهای در حال تحول کارفرمایان امروزی را برآورده کنند. شرکت مهندسی معماری پرسیاه در امر طراحی ساخت ویلای مینیمال تخصص بالایی دارد و می‌تواند صفر تا صد پروژه‌های پیمانکاری ساخت ویلا را برعهده بگیرد.

سبک مینیمال چیست؟

مینیمالیسم بر سادگی، عملکرد، رنگ‌های خنثی و خطوط تمیز تأکید دارد. سبک مینیمالیستی ریشه در جنبش هنر مدرن دهه 1960 دارد که در آن زمان اکسپرسیونیسم انتزاعی ظهور کرد. یکی از عناصر این سبک تاکید بر خطوط تمیز و صاف و رنگ‌های ساده بود. امروزه سبک مینیمالیستی در ویلاها به شدت تحت تاثیر گرایش‌های طراحی اسکاندیناوی است که بر سادگی، عملکرد و فضاهای روشن و با نور طبیعی تاکید دارند.

شاید مینیمالیسم به عنوان واکنشی به ماتریالیسم اعتبار پیدا کرده باشد، یا شاید از میل طبیعی به دست آوردن نظم و آرامش برای متعادل کردن سبک زندگی پرمشغله ما زاده شده باشد. به هر دلیلی، گرایش مینیمالیستی تنها در طول کووید-19 زمانی که افراد فاصله اجتماعی را رعایت میکردند، در ویلا تداعی بیشتری پیدا کرد.

اهمیت طراحی و ساخت ویلا مینیمال

اهمیت طراحی و ساخت ویلای مینیمال

از مزایای این سبک می‌توان به کاهش هزینه‌ها، بهبود کارایی و محیط زندگی آرام‌تر اشاره کرد. طراحی مینیمالیستی در دهه 1950 به عنوان پاسخی به طراحی های بیش از حد آن زمان آغاز شد. این طراحی به خطوط تمیز، فضاهای باز و مواد طبیعی علاقه دارد. یکی از مزایای اصلی طراحی مینیمالیستی مقرون به صرفه بودن آن است. با حذف ویژگی‌های غیر ضروری، سازندگان می‌توانند در هزینه‌های مصالح و روند ساخت ویلا صرفه جویی کنند.

ویلاهای مینیمالیستی اغلب راحت‌تر گرم و سرد می‌شوند که این مهم می‌تواند منجر به کاهش قبض مصرف انرژی شود. یکی دیگر از مزایای ویلاهای مینیمالیستی استفاده کارآمد از فضا است. پلان‌های باز و مبلمان حداقلی حس جادار بودن را ایجاد می‌کنند، در حالی که راه حل‌های ذخیره سازی داخلی شلوغی را به حداقل می‌رسانند. این امر باعث می‌شود که به راحتی در یک فضای کوچک زندگی کنید.

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های طراحی مینیمالیستی، فضای آرام بخش آن است. با اجتناب از پرداخت‌های پر زرق و برق و انتخاب مواد طبیعی، ویلاهای مینیمالیستی بیشتر شبیه یک مکان برای سکونت هستند تا اقامتگاه‌های تزئینی و لوکس! این ویژگی این ویلاها را برای کسانی که می‌خواهند استراحت کنند و از شلوغی زندگی روزمره فرار کنند، عالی می‌کند. طراحی ویلای مینیمالیستی نوعی معماری است که بر سادگی و کارایی تمرکز دارد.

ویژگی‌های طراحی داخلی ویلای مینیمال

برای کسانی که می‌خواهند این سبک را در ویلا خود بگنجانند، سه ویژگی اصلی مینیمالیسم را باید بشناسند:

عناصر شناور در فضا

عناصر شناور یکی از ویژگی‌های طراحی مینیمالیستی بسیار محبوب هستند، زیرا آنها اصل تقسیم کردن فضاها را به موارد ضروری بیان می‌کنند. به عنوان مثال، یکی از عناصر شناور محبوب در طراحی آشپزخانه، قفسه بندی باز است. قفسه‌های باز نشان دهنده اصلی‌ترین عنصر عملکرد هستند و در تمیزی و همچنین در سادگی دسترسی سریع به وسایل پرکاربرد آشپزخانه مانند لیوان‌ها و بشقاب‌ها، جذابیت مشخصی وجود دارد.

یکی دیگر از عناصر محبوب برای طراحی ویلا امروزه روشویی شناور حمام است. نصب روشویی روی دیوار به جای زمین می تواند ایده خوبی باشد، زیرا تقریباً هیچ عملکردی را از دست نمی‌دهد (فضای ذخیره سازی تقریباً یکسان است) اما سادگی پاک کردن فضای کف به طور قابل توجهی به هم ریختگی بصری را کاهش می دهد.

سومین عنصر شناوری که در بسیاری از ویلا‌های مشتریانمان درخواست کرده‌ایم، پلکان شناور است. باز هم این انتخاب طراحی تأثیر بصری بسیار زیادی ایجاد می‌کند و به کل ویلا شما اجازه می‌دهد تا با باز نگه داشتن خطوط دید و نفوذ نور در سراسر ویلا، احساس باز، مطبوع و بی‌وزنی داشته باشد.

اهمیت طراحی و ساخت ویلا مینیمال

پالت رنگی خنثی

جذابیت یک پالت رنگ خنثی را می‌توان به راحتی در جنبش مینیمالیست اسکاندیناوی مشاهده کرد. اغلب این رنگ به شکل رنگ سفید یا کرم روی دیوارها و کفپوش چوبی سبک است. ترفند اصلی این است که هر دو رنگ دیوار و کف را از اتاقی به اتاق دیگر منتقل کنید. از آنجایی که مینیمالیسم بر طراحی پلان باز تاکید دارد، منسجم نگه داشتن رنگ‌ها باعث کاهش بار بصری می‌شود.

شاید بزرگترین تصور غلط در مورد پالت رنگ خنثی خسته کننده بودن آن باشد. در عوض، این پالت پس زمینه آرام و پیچیده‌ای را برای هر عنصر کوچک‌تری که ممکن است بخواهید اضافه کنید، مانند یک کوسن طرح‌دار روی مبل یا یک فرش بافت‌دار روی زمین، ایجاد می‌کند.

فضای داخلی تمیز

فضای داخلی تمیز یکی دیگر از ویژگی‌های بارز طراحی مینیمال است. منظور ما از فضای داخلی تمیز، کابینت‌های بسیار تصفیه شده با لبه‌های صاف و اغلب بدون دستگیره است. در عوض، درهای کابینت و کشوها با بیرون آمدن باز می‌شوند. کابینت‌های ذخیره سازی هوشمندانه‌ای که به صورت سفارشی و متناسب با دارایی صاحب ویلا ساخته شده‌اند نیز به پنهان کردن شلوغی کمک می‌کنند.

ممکن است تعجب کنید که چگونه فضای داخلی تمیز با قفسه‌های باز در آشپزخانه کار می‌کند. پاسخ این است که هر دو گزینه‌های طراحی عالی هستند که بر جنبه‌های مختلف مینیمالیسم تأکید می‌کنند، بنابراین این به هر صاحب ویلایی بستگی دارد که در مورد بیان مورد علاقه خود تصمیم بگیرد. ترکیبی از کابینت‌های سفارشی تمیز و قفسه بندی‌های باز نیز ممکن است بسیار جذاب باشد، زیرا این امکان را به شما می‌دهد که برخی موارد را در حین نمایش قطعات انتخاب شده در مکان‌های انتخابی پنهان کنید.

طراحی نمای ویلای مینیمال

در ادامه شش راه وجود دارند که می‌توانید تأثیر مینیمالیستی را به نمای بیرونی ویلا خود اضافه کنید:

1- رنگ‌های ساده

اگر می‌خواهید فضای بیرونی ویلا خود را تازه کنید، رنگ جدید معجزه می‌کند. برای ظاهری مینیمالیستی، رنگ خنثی مانند سفید، مشکی، بژ یا خاکستری را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نمای بیرونی سفید را با تزئینات پنجره‌ها و درب‌های سیاه، قرمز تیره یا خاکستری فولادی تضاد کنید تا معماری ویلا‌تان را برجسته کنید. اگر می‌خواهید ظاهری گرم ایجاد کنید، سعی کنید یک رنگ کم‌رنگ مانند خاکستری مایل به قهوه‌ای، را با یک رنگ روشن‌تر ترکیب کنید.

طراحی نمای ویلا مینیمال

2- پنجره‌های بزرگ

پنجره‌ها نقش بسیار مهمی در تأثیرگذاری بر ظاهر ویلا شما دارند و ویلاهای مینیمالیستی با روکش شیشه‌ای بسیار محبوب هستند. اگر بودجه مناسبی دارید، ممکن است بخواهید به عنوان یک سبک طراحی جسورانه، یک پنجره بزرگ گوشه‌ای به جلوی ویلا خود اضافه کنید. اگر این با سلایق شما مطابقت ندارد، استفاده از پنجره‌های بلند که با نمای بیرونی ویلا شما همسطح هستند، می‌تواند به ایجاد ظاهری خاص کمک کند.

3- درب جلویی ویلا

درب ورودی ویلای شما نقطه کانونی اصلی نمای بیرونی ویلاست. اگر می‌خواهید ظاهری مینیمالیستی ایجاد کنید، دری را در نظر بگیرید که سایز بزرگ و متریالی چوبی دارد. اگر به دنبال افزودن سادگی به بیرون ویلا خود هستید، درب ورودی شیشه‌ای گزینه‌ای عالی خواهد بود. برای تکمیل ظاهر نمای خود، درب را با سخت افزاری درشت مانند یک دسته اهرمی بزرگ به رنگ مشکی مات ترکیب کنید.

4- فضای جلوی ویلا

به جای اینکه مسیر خود را با گیاهان و گل‌های بزرگ گلدانی تزئین کنید، نورپردازی داخل زمین را انتخاب کنید. چراغ‌های داخل زمین جذابیت بصری را اضافه می‌کنند و ظاهری تمیز و معاصر به نمایش می‌گذارند، بدون اینکه جلوی ویلا شما را به هم بریزند. علاوه بر این، نصب یک راهرو طویل منتهی به درب ورودی شما یک راه عالی برای ارتقای ملک شما با ویژگی‌های مینیمالیستی است. اگر می‌خواهید به حیاط جلویی خود فضای سبز اضافه کنید، بهتر است آن را با درختچه‌ها و درختان کوچک و آراسته شده ساده نگه دارید.

مراحل طراحی و ساخت ویلای مینیمال

مراحل طراحی و ساخت ویلای مینیمال به شرح زیر هستند:

1- بازدید و مشاوره

برای داشتن ویلایی مطابق با استانداردها و همچنین سلیقه شخصی بهتر است از افراد مجرب در این زمینه کمک بگیرید زیرا ممکن است قوانین ساخت ویلا در این منطقه متفاوت باشند. توصیه‌های معقول افرادی که اطلاعات به روز و صحیحی از قوانین ساخت و ساز در مناطق مختلف قبل از ساخت ویلا دارند، علاوه بر جلوگیری از حوادث احتمالی که ممکن است برای شما در زمینه قوانین ویلاسازی پیش بیایند، می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشند.

مشاور با دانش و تخصص خاص خود سلایق شما را شناسایی می‌کند و در طراحی و ساخت ویلای مینیمال به شما مشاوره می‌دهد تا تمامی مراحل ساخت و ساز بر اساس اصول معماری و مهندسی انجام شوند. در نهایت آنچه به دست می‌آورید مطابق با سلیقه و سبک دلخواه شما خواهد بود.

مراحل طراحی و ساخت ویلا مینیمال

2- طراحی ویلای مینیمال

یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت ویلا طراحی قبل از ساخت است. یک پلان خوب باید جامع و کامل باشد و تمام جزئیات و زوایای مختلف معماری بررسی و تحلیل شوند. یک طراحی خوب بر اساس اصول مهندسی و معماری قبل از ساخت ویلا تمامی مشکلات را بررسی کرده و با اعمال سلیقه و سبک دلخواه کارفرما تمامی مشکلات احتمالی را پیش بینی و برطرف می‌کند.

در طراحی پلان ویلا تمامی جوانب اعم از نقشه‌های مورد نیاز جهت اخذ پروانه ساختمانی، سلیقه کارفرما، میزان بودجه در نظر گرفته شده توسط کارفرما در نظر گرفته خواهند شد. دیدن نمونه کارهای واقعی پروژه‌های مشابه در این مرحله می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید، زیرا طراحان ماهر معمولاً نمونه کارهای پروژه‌های موفق را دارند.

3- اخذ مجوزها

جهت اخذ مجوز ساخت ویلا یکی از مراحل تایید نقشه و پلان ویلای مورد نظر است. یکی از موارد مهم در پلان ویلای مینیمال استفاده از زمین مفیدی است که قرار است ساخته شود. در این مرحله طراح نقشه فیزیکی ویلا را طراحی می‌کند و سپس نقشه‌ها با مقررات شهرداری، ایمنی و آتش نشانی مطابقت دارد.

در مرحله بعد زیر نظر مهندس سازه طراحی بر اساس اصول زیبایی شناسی انجام می‌شود. پس از آن نقشه‌ها باید به تایید دفتر خدمات الکترونیک برسد تا مجوز لازم برای ساخت ویلا صادر شود. با سپردن آن به افرادی که دانش و تجربه کافی در این زمینه دارند می‌توانید به راحتی تمامی این مراحل را انجام دهید.

4- انتخاب مصالح

انتخاب مصالح مناسب برای ساخت ویلا نیاز به دقت و حساسیت بالایی دارد، زیرا انتخاب اشتباه هزینه‌های زیادی را برای کارفرما به همراه دارد. امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی و تولید مواد مختلف با تنوع زیاد و کیفیت و کارایی متفاوت، مطالعه دقیق برای انتخاب متریال مورد نیاز برای کارهای تخصصی حائز اهمیت است. معمولاً یک تیم معماری ماهر می‌تواند به شما در انتخاب مصالح مورد نیاز برای ساخت ویلا کمک کند. همچنین انتخاب مواد مناسب می‌تواند از هزینه‌های اضافی در آینده جلوگیری کند.

در انتخاب متریال ساخت ویلای مینیمال باید به اقلیم و لوکس بودن منطقه توجه کرد و از مصالحی استفاده کرد که در شرایط اقلیمی مختلف از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار باشند. همچنین در ساخت ویلا به دلیل اینکه محیطی برای گذران اوقات مفرح است، زیبایی و آرامش نیز اهمیت زیادی دارد. این موضوع در انتخاب مصالح مناسب نیز موثر است.

طراحی و ساخت ویلا مینیمال با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

5- عملیات ساخت ویلای مینیمال

در ساخت یک ویلای مینیمالیستی تمامی مراحل ساخت باید بر اساس اصول استاندارد و مهندسی باشند تا نتیجه آن ساختمانی با کیفیت و زیبا باشد. در ساخت ویلا از مرحله آماده سازی زمین و گودبرداری تا اجرای فونداسیون که اساس ساخت ویلا می‌باشد، تمامی مراحل باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شوند.

بتن ریزی و اسکلت ساختمانی باید با نظارت کامل مهندسین مجرب و متخصص انجام شود. بتن ریزی اصولی دارد که در صورت عدم رعایت دقیق آن، ساختمان ما از استحکام کافی برخوردار نخواهد بود و در مقابل خطرات ناشی از بلایای طبیعی مقاومت لازم را نخواهد داشت. وجود مهندسین خبره در مرحله اجرای اسکلت برای انتخاب، نظارت و اجرای مصالح مورد استفاده با دقت و کیفیت مناسب بسیار ضروری است.

نقاشی دیوار و اجرای سقف نیز قبل از ورود به مرحله نازک کاری ویلا به تخصص و مهارت مربوطه نیاز دارد. در مرحله نازک کاری، دقت و ظرافت تعیین کننده کیفیت و زیبایی ویلای شماست. نمای بیرونی ویلا، محوطه سازی، اجرای روف گاردن و تراس گاردن، استخر و جکوزی و سایر امکانات ویلا نیز باید توسط تیمی قوی و متخصص به طور کامل نظارت و اجرا شوند.

طراحی و ساخت ویلای مینیمال با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلای مینیمال علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا و شهرک ویلایی
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

متبع: severnwoods.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.