طراحی و ساخت ویلای لوکس

طراحی و ساخت ویلای لوکس

ادامهدرست است که کلمه «لوکس» دلالت بر ثروت و تجمل گرایی دارد، اما ویلای لوکس به غیر از جنبه های پرزرق و برقی که دارد، زیبایی و جذابیت هنری را نیز ارائه می‌دهد. بسیاری از افراد با طراحی و ساخت ویلای لوکس به دنبال داشتن یک زندگی راحت و لذت بخش هستند. جذابیت‌های ویلا برای این کارفرمایان اهمیت زیادی دارند. آنها از بهترین متریال و باکیفیت‌ترین خدمات در ساخت ویلا استفاده می‌کنند، تا اثر هنری خلق کنند. اگر شما هم در این دست افراد هستید، شرکت مهندسی معماری پرسیاه با ارائه خدمات ویلاسازی از صفر تا صد، پیمانکاری ساخت ویلای لوکس را انجام می‌دهد.

ویلا لوکس چیست؟

تعریف ویلا‌های لوکس بسته به اینکه از چه کسی بپرسید می‌تواند متفاوت باشد. رایج‌ترین تعریف این است که ویلا مجلل ساختمانی است که فضای بسیار زیاد، امکانات رفاهی بالا و قیمت بالا دارد. ویلا لوکس به مسکنی گفته می‌شود که دارای تمام ویژگی‌هایی باشد که لوکس را نشان می‌دهد. این ویژگی‌ها تا حد زیادی با موقعیت ملک تعیین می‌شوند. پنج ویژگی مشترک یک ویلا مجلل عبارتند از:

 • خوش طراحی و خوش ساخت است.
 • از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر دارد.
 • در موقعیت خوبی قرار دارد.
 • در یک جامعه معتبر است.
 • از متریال با کیفیت بالا استفاده می‌کند.

مزایای طراحی و ساخت ویلای لوکس

برخی از محبوب‌ترین ویژگی‌های یک ویلا لوکس شامل موارد زیر است:

 • یک استخر بزرگ
 • اسپا یا جکوزی
 • یک سینمای خانگی سفارشی
 • یک سالن ورزشی خصوصی
 • آشپزخانه در فضای باز

دلایل زیادی وجود دارند که چرا یک ویلا لوکس گرانتر از یک ویلا معمولی است. ویلا‌های لوکس معمولاً فضا و امکانات بیشتری نسبت به یک ویلا معمولی دارند. آنها همچنین مصالح و کیفیت ساخت بهتری نسبت به ویلا‌های معمولی دارند. ویلا‌های لوکس نیز اغلب دارای لوازم، وسایل و یراق آلات با کیفیت تری هستند.

مزایای طراحی و ساخت ویلای لوکس

یک ویلا لوکس به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته می‌شود، زیرا می‌تواند بازگشت سرمایه اولیه را فراهم کند. این بازده می‌تواند به صورت درآمد اجاره، فروش ویلا یا هر دو باشد. از آنجا که اکثر ویلا‌های لوکس در موقعیت‌های عالی قرار دارند، معمولاً با گذشت زمان ارزش آنها افزایش می‌یابد. همچنین ویلا لوکس نه تنها مکانی برای زندگی است، بلکه بیانگر شخصیت مالک است. ویلا‌های لوکس اغلب با آخرین گرایش‌ها و تکنولوژی‌ها طراحی می‌شوند و دارای امکانات رفاهی مدرن و سطح بالایی هستند. به طور کلی، بسیاری از مردم ممکن است فکر کنند که زندگی در یک ویلا لوکس نشانه موفقیت است.

مزایای طراحی و ساخت ویلا به سبک لاکچری عبارتند از:

 • سبک زندگی راحت‌تر
 • فضای بیشتر برای استراحت
 • سرمایه گذاری پرسود

ویژگی‌های طراحی و ساخت ویلای لوکس

تعریف ویلا رویایی برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. چیزی که یک ویلا رویایی را مجلل و لوکس می‌کند، ویژگی‌های آن است. اگر این ویژگی‌ها ثابت بمانند، پس چه چیزی یک ویلا لوکس را متمایز می‌کند؟ امروزه بسیاری از ویلاهای لوکس با ویژگی‌های منحصر به فردی ساخته شده‌اند تا نمایانگر نیازهای ساکنانشان باشند. ویلاهای لوکس جدای از امکانات رفاهی مجلل و فضاهای باز وسیع، از امکانات داخلی باکیفیت نیز بهره می‌برند. ویژگی‌های طراحی و ساخت ویلای لوکس به شرح زیر هستند:

1- لوازم خانگی هوشمند

ویلا لوکس امروزی نیز یک ویلا هوشمند است. خریداران لوازم و فناوری‌هایی می‌خواهند که کارهای مختلفی را به راحتی انجام دهند. ویژگی‌های هوشمند مورد تقاضا شامل چراغ‌هایی است که در زمان مناسب روشن و خاموش می‌شوند. ترموستات‌های هوشمند نیز محبوب هستند، زیرا عادات صاحب ویلا را یاد می‌گیرند و به کاهش مصرف انرژی و هزینه‌ها کمک می‌کنند.

فناوری هوشمند همچنین می‌تواند در سیستم امنیتی ویلا ادغام شود. صاحبان ویلا‌های لوکس از اینکه می‌توانند وضعیت ملک خود را هنگام مسافرت یا محل کار از طریق دوربین‌های متصل به اینترنت بررسی کنند قدردانی می‌کنند. فناوری امنیتی هوشمند همچنین این امکان را برای صاحب ویلا فراهم می‌کند که از راه دور با راننده تحویل یا تکنسین خدمات ارتباط برقرار کند. نمونه‌های اضافی از لوازم هوشمند که برای صاحبان ویلا‌های لوکس و خریداران جذاب هستند، عبارتند از:

 • یخچال‌های هوشمند
 • درمان پنجره هوشمند
 • بلندگوهای هوشمند یا سیستم‌های استریو
 • نور سنسور حرکت

مزایای طراحی و ساخت ویلای لوکس

2- اتاق تناسب اندام

بسیاری از مردم به ساخت اتاق تناسب اندام در ویلا برای یک تجربه ورزشی راحت علاقه نشان دادند. در یک ویلا لوکس، یک اتاق مجزا برای تناسب اندام و ورزش در حال حاضر ضروری است. یک اتاق تناسب اندام در ویلا می‌تواند هر چیزی که یک باشگاه دارد، مانند دوچرخه ورزشی یا تردمیل، آینه روی دیوار، تشک روی زمین و مجموعه‌ای از وزنه‌ها را داشته باشد. همچنین چیزی را ارائه می‌دهد که یک باشگاه نمی‌تواند انجام دهد، حریم خصوصی کامل! شما می‌توانید انتخاب کنید که به تنهایی ورزش کنید، یک ویدیوی پخش نمایید یا مربی شخصی خصوصی استخدام کنید تا به شما کمک کند تا در ویلای خود به صورت حرفه‌ای ورزش کنید.

3- اسپا، جکوزی و آبگرم

هیچ ویلا لوکسی بدون حداقل یک حمام که برای اسپا مناسب باشد کامل نمی‌شود. ویژگی‌های گنجانده شده در حمام مجلل می‌توانند از ویلایی به ویلا دیگر متفاوت باشند، اما به طور کلی شامل کفپوش‌های گرم، مواد درجه یک مانند سنگ، کاشی یا سنگ مرمر و وان‌های مختلف هستند. پنجره‌های اسپا باید نور طبیعی زیادی را وارد بدن کنند. عناصر تاکیدی می‌توانند به بهبود جو فضا کمک کنند. به عنوان مثال، یک لوستر زیبا می‌تواند زیبایی اسپا را افزایش دهد. مبلمان چوبی و میزهای سنگی حس آرامش بخش و ارگانیک را به فضا اضافه می‌کنند. حمام آبگرم باید مکانی باشد که فرد بتواند هرگونه نگرانی و استرس روزانه خود را بشوید یا از بین ببرد.

4- نشیمن در فضای باز

وقتی محوطه ویلا زیبا است، صرف وقت استراحت در حیاط یا پذیرایی از مهمانان در حیاط فوق العاده است. مناطق نشیمن در فضای باز، از جمله آشپزخانه در فضای باز، از امکانات محبوب در ویلا‌های لوکس هستند. داشتن یک منطقه نشیمن در فضای باز می‌تواند فضایی دور از ویلا ایجاد کند. صاحبان ویلا می‌توانند موضوعی را برای اتاق نشیمن در فضای باز خود انتخاب کنند، مانند آشپزخانه یا یک بار در فضای باز که انواع نوشیدنی را ارائه می‌دهد. یکی از راه‌های زیباتر کردن فضای باز، نصب یک گودال آتش‌ است. گودال آتش عمر مفید فضا را افزایش می‌دهد و حتی در شب‌های سرد، فضا را راحت و دنج می‌کند.

5- آسانسور مسکونی

آسایش و راحتی از ویژگی‌های اصلی ویلا‌های لوکس هستند و آسانسورها هر دو را فراهم می‌کنند. چه ویلا شما دو طبقه (دوبلکس) باشد یا سه طبقه (تریبلکس) یا بیشتر باشد، نصب آسانسور می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی از طبقه‌ای به طبقه دیگر حرکت کنید. آسانسورهای ویلا‌های لوکس در طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و تزئینات موجود هستند، بنابراین می‌توانید یکی را انتخاب کنید که با زیبایی کلی ویلا شما مطابقت داشته باشد.

آسانسور می‌تواند با جذابیت بیشتر ملک برای خریداران، ارزش ویلا شما را افزایش دهد. خریداران به دنبال ویژگی‌هایی هستند که بتوانند به آنها کمک کنند در ویلا زندگی کرده و به طور کامل در ویلا خود به راحتی از جایی به جای دیگر حرکت کنند. یک آسانسور همچنین می‌تواند یک ویلا لوکس را برای افراد مسن و کودکان راحت کند.

ویژگی‌های طراحی و ساخت ویلای لوکس

6- کمدها و قسمت‌های رختکن

فضای ذخیره سازی تقاضای بالایی دارد و کمد دیواری تنها نمونه‌ای از فضای ذخیره سازی است که خریداران ویلا‌های لوکس به دنبال آن هستند. کمد می‌تواند تبدیل به اتاق لباس شود که در آن هر نوع پوششی از جمله کفش، لباس، شلوار و غیره در یک کمد دیواری جداگانه قرار ‌میگیرند. اغلب هرچه کمد دیواری بزرگتر باشد، بهتر است. برخی از ویژگی‌های ضروری کمدهای دیواری عبارتند از:

 • انبار کفش
 • یک گاوصندوق
 • اتاق روشویی با آینه روشن
 • ایستگاه نوشیدنی برای قهوه و چای
 • جایی برای نشستن
 • نورپردازی زیبا

7- آشپزخانه‌ای مانند رستوران

آشپزخانه و حمام دو فضایی هستند که به احتمال زیاد به فروش ویلا کمک می‌کنند. یک آشپزخانه باید در یک ویلا لوکس لوازم با کیفیت تجاری داشته باشد، مانند اجاق گاز شش شعله. همچنین باید بهترین مواد مانند گرانیت یا مرمر را داشته باشد. یک آشپزخانه درجه یک زیبا به نظر می‌رسد و عملکرد بهتری نسبت به یک آشپزخانه معمولی دارد. دستگاه‌های گران ‌قیمت غذا را در دمای مناسب نگه می‌دارند و غذا را با کارایی بیشتری نسبت به دستگاه‌های استاندارد گرم می‌کنند.

برخی از ویژگی‌های آشپزخانه لوکس در آشپزخانه‌های استاندارد یافت نمی‌شوند. یک آشپزخانه سطح بالا دارای کشوهای گرم کننده است تا غذا را قبل از سرو در دمای مناسب نگه دارد. ممکن است یک یخچال نوشیدنی برای نگهداری بطری‌ها در دمای مناسب داشته باشد. همچنین ممکن است دارای اجاق‌های دوتایی باشد تا پختن غذا برای مهمانی‌های بزرگ را آسان‌تر کند. آشپزخانه جزیره بزرگ فضای کافی برای تهیه غذا و فضای ذخیره سازی وسایل آشپزخانه را فراهم می‌کند.

8- فضای سرگرمی و تفریحی

بسیاری از ویلا‌های لوکس مجهز به اتاق‌های سرگرمی یا تفریحی هستند که ماندن در ویلا را به اندازه بیرون رفتن سرگرم ‌کننده می‌کنند. منطقه سرگرمی می‌تواند دارای یک صفحه نمایش برای نمایش فیلم و تماشای تلویزیون یا یک تلویزیون صفحه تخت بزرگ باشد. بلندگوهای صدای فراگیر ضروری هستند. بسته به سلیقه صاحب ویلا، اتاق می‌تواند تجهیزات بازی مانند کنسول‌های بازی ویدیویی و صندلی‌های بازی راحت یا میزهای بازی مانند میز بیلیارد، میز پینگ پنگ یا میز فوتبال داشته باشد.

دیگر مشخصات مربوط به طراحی و ساخت ویلای لوکس به شرح زیر هستند:

 • دکوراسیون منزل: فضای داخلی مجلل با الهام از معماری‌های بین‌المللی، بناهای تاریخی معروف و سبک‌های دکور پرطرفدار در کنار هم ویلاهای لوکس را متمایز می‌کنند. گوشه‌های هنری، گوشه‌های گرد و طاق ‌نماهایی که در مکان‌های مناسب نصب شده‌اند می‌توانند جلوه‌ای بدیع به ویلا لوکس شما ببخشند.
 • امنیت بالا: بسیاری از ویلا‌های لوکس دارای ویژگی‌های امنیتی داخلی هستند که ضروری است. این ویژگی‌های امنیتی چیزهایی هستند که ویلا‌های لوکس را از ویلا‌های معمولی جدا می‌کنند. برای اینکه ویلا خود را از توجه ناخواسته و اقدامات سرقت ایمن کنید، ویلا‌ها دارای قفل‌های هوشمند، دوربین‌های مدار بسته، آلارم‌های ایمنی برای آتش سوزی، سیل یا سرقت هستند. این ویلا‌های لوکس به غیر از سیستم‌های امنیتی ویلا، امنیت بالایی در ورودی ملک نیز دارند.

و اما در ادامه لازم است بدانیم که…

 • نمای سورئال از ملک: هیچ چیز بهتر از بازگشت از محل کار به یک محیط آرام نیست. ویلا‌های لوکس با مناطق باز و بالکن‌های بزرگ طراحی شده‌اند که منظره ای سورئال از محیط اطراف را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از خیره شدن به خط افق لذت ببرید یا در حالی که با تماشای دریا ذهن خود را آرام می‌کنید، کمی هوای تازه تنفس کنید.
 • ویژگی‌های ویلا‌های هوشمند: بسیاری از ویلاهای لوکس با ویژگی‌های هوشمند مانند سیستم امنیتی قابل دسترسی از طریق برنامه، نور سنسور حرکت، چراغ‌های تنظیم ‌شده تایمر، پرده‌هایی که با نور خورشید کار می‌کنند، ترموستات هوشمند و غیره ساخته شده‌اند. این ویژگی‌ها به معنای واقعی ویلاهای لوکس را منحصر به فرد می‌کنند.
 • امکانات رفاهی مجلل: هدف ویلا‌های لوکس این است که یک زندگی جذاب و تفریحی را برای شما فراهم کنند. از این رو، بسیاری از آپارتمان‌های لوکس دارای امکانات رفاهی هستند. برخی از این موارد شامل سالن بدنسازی، استخر، تئاترهای کوچک، میدان‌های نشستن، مسیرهای پیاده ‌روی، منطقه بازی امن برای کودکان و غیره هستند.

هزینه طراحی و ساخت ویلای لوکس

هزینه طراحی و ساخت ویلای لوکس

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلای لوکس به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

مراحل طراحی و ساخت ویلای لوکس

همچنین مراحل طراحی و ساخت ویلای لوکس به شرح زیر خواهند بود:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

مراحل طراحی و ساخت ویلای لوکس

طراحی و ساخت ویلای لوکس با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلای لوکس علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: hsdesiigns.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.