طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک به یکی از ترندهای اصلی این روزهای ویلاسازی در کشور تبدیل شده است. ماهیت لوکس و پرزرق و برق این نوع ویلا، کارفرمایانی که به دنبال شکوه و جلال ویلای خود هستند را به وجد می‌آورد. سبک طراحی کلاسیک که به نمای رومی نیز مشهور است، عناصر باستانی ساختمان سازی را در خود دارد.

معماری کلاسیک از یونان و روم باستان سرچشمه گرفته است. این سبک بارها احیا شد و بسیاری از سبک‌های معماری فرم‌های کلاسیک را در خود جای داده ‌است. معماران کلاسیک روی ستون‌ها، تقارن و تناسب تمرکز می‌کنند تا ویلاهایی با جنبه‌های سلطنتی و لاکچری را بسازند. شرکت مهندسی معماری پرسیاه به شما در صفر تا صد طراحی و ساخت ویلا کلاسیک در شمال ایران، لواسان، دماوند و سایر مناطق کشور، خدمات باکیفیتی ارائه می‌دهد.

ویلای کلاسیک چیست؟

معماری کلاسیک از یونان و روم باستان سرچشمه گرفته است و با تقارن، ستون‌ها، پنجره‌های مستطیل شکل و سنگ مرمر مشخص می‌شود. برای قرن‌ها، معماران از این تمدن‌ها تأثیر می‌گرفتند و آرمان‌های سنتی را در سبک‌های بعدی معماری گنجانده بودند. در یک مفهوم گسترده، معماری کلاسیک می‌تواند تمام سبک‌هایی که از یونانیان، رومیان باستان و ایران باستان سرچشمه گرفته شده‌اند را در بر گیرد.

بسیاری از معماران تحت تأثیر سبک‌ها و مضامین این سبک معماری هستند و این مضامین را در سبک معماری معروف به معماری نئوکلاسیک احیا کردند. بسیاری از ساختمان‌های عمومی و مؤسسات مهم از معماری نئوکلاسیک در طراحی‌های خود برای اشاره به عظمت دوران کلاسیک استفاده می‌کنند. مورخان تمایل دارند معماری کلاسیک را به سه دوره تقسیم کنند که همپوشانی زیادی بین این دوره‌ها وجود دارد.

مشخصات طراحی و ساحت ویلای کلاسیک

اولین مورد معماری یونانی است که از حدود 700 قبل از میلاد تا 400 پس از میلاد را در بر می‌گیرد. پس از این دوره معماری هلنیستی شکل گرفت، معماری مشخصه دوره هلنیستی که از زمان مرگ اسکندر مقدونی تا فروپاشی امپراتوری روم ادامه داشت. در نهایت، معماری رومی در همان دوره زمانی به شدت از سبک‌های این دو دوره استفاده کرد، اما نوآوری‌هایی ارائه شدند که معماری را منحصراً در اختیار سبک رومی قرار دارند.

برخی از نمونه‌های شناخته شده معماری کلاسیک شامل پارتنون در آتن و کولیسئوم در رم هستند. یکی از تم‌های متمایزتر این سبک، عناصر تاکیدی ظریف به شکل تزئینات کنده کاری هستند. همچنین این ساختارها در مقیاس بزرگ با ستون‌های باشکوه و طاق‌های بزرگ برای نشان دادن مهارت‌های سازندگان ساخته می‌شدند. حفاری‌های باستان ‌شناسی اغلب نمونه‌هایی از معماری کلاسیک را کشف می‌کنند.

این یافته‌ها همچنین سرنخ‌های مهمی از زندگی روزمره افرادی هستند که از این ساختمان‌ها استفاده می‌کردند، از معابد رسمی گرفته تا سالن‌های تئاتر در فضای باز. از آنجایی که معماری کلاسیک اغلب رسمی و با ابهت است، امروزه در قالب طراحی و ساخت ویلای کلاسیک نمود پیدا کرده‌اند. تأثیرات طراحی کلاسیک را می‌توان در ویلاهای بزرگ  شهری، جنگلی، دریایی و روستایی مشاهده کرد. سبک معماری کلاسیک در یک کلام نماینده علم، هنر، ادبیات، فلسفه و فرهنگ کلاسیک دنیای باستان است.

مشخصات طراحی و ساحت ویلای کلاسیک

معماری کلاسیک مفاهیمی مانند جسارت، فروتنی و عقل را ارزشمند می‌دانست. این موارد به تعریف اجزای فردی کمک می‌کنند که در چندین سبک معماری کلاسیک یافت می‌شوند. برخی از این عناصر کلیدی سبک ویلای کلاسیک شامل موارد زیر هستند:

 • تقارن و تناسب: ویلاهای کلاسیک معمولاً متقارن هستند و دارای عناصری مانند ستون‌ها و پنجره‌ها می‌باشند که به طور مساوی از هم فاصله دارند.
 • ستون‌های عمودی: این ستون‌ها را می‌توان دوریک، یونی یا کورنتی نام برد. رومی‌ها نیز دارای ستون‌هایی توسکانی و کامپوزیت بودند.
 • ایوان جلویی با عرشه: بسیاری از ویلاها دارای یک ایوان جلویی با ارتفاع کامل هستند که در بالای آن یک پدال کلاسیک قرار دارد. درب معمولاً در مرکز خانه قرار می‌گیرد.
 • مصالح ساختمانی بادوام: معماری کلاسیک شامل مصالحی مانند سنگ مرمر، بتن و آجر است.
 • نقوش طراحی کلاسیک: ویلاها اغلب دارای قالب‌های دندانه‌ای، سقف‌های شیب‌دار متوسط، لبه‌های جعبه‌ای، نقوش تزئینی در اطراف درب‌ها هستند.
 • پنجره‌های مستطیلی: پنجره‌ها اغلب به صورت دوتایی آویزان بوده و شامل انواع تنظیمات متقارن هستند.

تفاوت معماری کلاسیک با معماری مدرن

در حالی که امروزه سبک مدرن به طور گسترده در سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، برخی از افراد هنوز هم سبک کلاسیک را ترجیح می‌دهند. تفاوت بین معماری کلاسیک و مدرن کاملاً متمایز است، نه تنها از نظر سبک و فرم، بلکه از نظر متریال نیز با هم فرق دارند. برای مثال، ساختمان‌های کلاسیک به موادی نیاز دارند که به آسانی در دسترس هستند مانند سنگ و آجر، در حالی که ساختمان‌های مدرن شامل موادی هستند که صنعتی‌تر می‌باشند، مانند شیشه و فولاد!

ترکیب معماری کلاسیک و مدرن بسیار جذاب است و برخی افراد به سختی می‌توانند نتیجه نهایی ویلایی که هر دو سبک را در خود جای داده است، تجسم کنند. همیشه این احتمال وجود دارد که نتیجه به خوبی چیزی که در ابتدا تصور می‌کردید نباشد. به جای تعریف و تمجید از زیبایی سازه، مردم فقط می‌توانند مجموع تمام تلاش‌های شما را توصیف کنند. بنابراین، مهم است که تمام مراحل ساخت ویلایی رویایی خود را که در آن معماری کلاسیک و مدرن با هم تلاقی می‌کنند، به دقت برنامه ریزی کنید.

وقتی صحبت از ترکیب معماری کلاسیک و مدرن می‌شود، بهترین نکته برای انجام چنین ترفندی این است که کارها را مرحله به مرحله انجام دهید. پروژه طراحی ویلا خود را به یک شرکت مهندسی معتبر بسپارید تا آن چیزی که در ذهن دارید را به دست آورید.

مراحل  طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

مراحل  طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک شامل مراحلی است که باید با دقت و برحسب نیازهای کارفرما و برنامه ریزی تیم مهندسی انجام شود. در ادامه به مراحل  طراحی و ساخت ویلا کلاسیک توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه اشاره می‌کنیم:

مشاوره اولیه

شما با یکی از طراحان ماهر داخلی ما ملاقات خواهید کرد تا در مورد دیدگاه خود برای ویلا‌یتان صحبت کنید. طراح شما می‌خواهد بداند که چه نظری درباره ویلا دارید، سبک شما را درک می‌کند و ایده‌ای از بودجه شما برای پروژه به دست می‌آورد. ما همچنین در مورد برخی از ایده‌های طراحی، امکان سنجی پروژه، خرید زمین مناسب و غیره بحث خواهیم کرد. ما تمام اطلاعات جمع آوری ‌شده در این جلسه را می‌گیریم و یک بودجه اولیه و توافقنامه برنامه ‌ریزی را برای تأیید شما ایجاد می‌کنیم.

طراحی مفهومی

در طول این مرحله، ما شرایط موجود در ویلا شما را مستندسازی می‌کنیم، از فضا عکس می‌گیریم و تمام مناطقی که در طول پروژه تحت تاثیر قرار می‌گیرند را اندازه گیری می‌کنیم تا پلان‌های طبقات را تهیه کنیم. پلان‌های مفهومی طبقه و رندرهای سه بعدی توسعه خواهند یافت. پلان‌های طبقه شما شامل تمام اجزای اصلی برنامه ریزی فضا از جمله کابینت، لوازم خانگی، وسایل و مبلمان هستند. هنگامی که طرحی را توسعه دادیم که مطابق با تأیید شما باشد، بودجه به روز شده و یک پیشنهاد ساخت و ساز را به شما ارائه می‌دهیم که نشان دهنده تعهد شما برای ادامه ساخت و ساز پروژه تان است.

طراحی و توسعه

طراح شما را در انتخاب لوازم خانگی، کابینت، کاشی، وسایل روشنایی و موارد دیگر راهنمایی می‌کند. هر گونه الزامات مهندسی سازه انجام خواهند شد. ما ارزیابی در محل را با تیم ساخت و ساز و شرکای تجاری خود انجام خواهیم داد تا در به حداقل رساندن موارد ناشناخته ای که ممکن است در طول فرآیند ساخت و ساز با آن مواجه شویم، کمک کنیم.

همه طرح‌ها به ‌روزرسانی می‌شوند و جزئیات بیشتری را شامل می‌شوند تا انتخاب‌های محصول، ارتفاعات بیرونی و ارتفاعات داخلی تمام قسمت‌های اصلی کابینت را شامل شوند. ما همچنین طرح‌های برق را با وسایل و مکان‌های پیشنهادی و همچنین طرح‌های گرمایش و هوا که مکان‌های عرضه و بازگشت را نشان می‌دهند، توسعه خواهیم داد. در پایان این کار قیمت قطعی پروژه و اسناد نهایی قرارداد برای امضا به شما ارائه می‌شوند.

قرارداد و مجوزها

این مرحله نهایی برنامه ریزی پروژه قبل از حرکت به سمت ساخت است. پس از امضای قرارداد شما، ما شروع به خرید هر گونه مصالح ساختمانی سفارش ویژه مورد نیاز برای پروژه شما می‌کنیم و نقشه‌هایی را برای اخذ مجوز به شهرداری مربوطه تهیه و ارسال می‌کنیم. مجوز ساخت به شما کمک می‌کند تا بتوانید مراحل ساخت را به صورت قانونی آغاز کنید.

هزینه طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

ساخت ویلا

هنگامی که ما آماده شروع ساخت و ساز هستیم، مدیر پروژه به طراح ملحق خواهد شد. این تیم تا پایان پروژه شما با یکدیگر همکاری خواهند کرد. صنعتگر پروژه شما هر روز در محل حضور خواهد داشت و پیمانکاران فرعی را مدیریت می‌کند و از تحویل آنچه به شما وعده داده شده مطمئن می‌شود. مراحل ساخت می‌توانند شامل نقشه برداری، تسطیح زمین، گوبرداری، ساخت فونداسیون، ساخت اسکلت، ساخت سقف، سفت کاری، نازک کاری، محوطه سازی و تجهیز مبله باشند.

هزینه طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

معماری کلاسیک در قرن پنجم قبل از میلاد در یونان و در حدود قرن سوم پس از میلاد در رم ایجاد شد. این سبک در طول سال‌ها بارها مورد احیا قرار گرفت. در دوران رنسانس ایتالیا، معماران برای بازسازی معماری کلاسیک رومی تلاش کردند. قرن‌ها بعد در اروپا، حفاری‌ها در پمپئی دوباره معماری یونان باستان را به سر زبان‌ها انداخت. سبک معماری مربوط به عنوان احیای یونانی شناخته شد. این معماری به شدت بر ایده آل یونانی یعنی ایجاد تعادل بین نسبت و یکپارچگی ساختاری متمرکز بود.

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا کلاسیک علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: thespruce.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.