طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد

یکی از مناطق خاص تهران که برای ساخت خانه ویلایی بسیار عالی خواهد بود، سعادت آباد در تهران است. طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد می‌تواند به شما در داشتن یک منزل مسکونی لوکس، زیبا و مدرن کمک زیادی کند. شما از این طریق می‌توانید سطح زندگی خود را بالا ببرید و آسایش و راحتی را در آغوش بگیرید. شرکت مهندسی معمای پرسیاه به شما در پیمانکاری ساخت ویلا در سعادت آباد کمک می‌کند. کلیه خدمات صفر تا صد ویلا در سعادت آباد توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه انجام می‌شود.

درباره منطقه سعادت آباد تهران

سعادت آباد حومه شمالی تهران، محله‌ای ثروتمند و مرفه نشین است. این منطقه نزدیک به ارتفاعات قرار دارد و یکی از معتبرترین مناطق شهر تهران است. سعادت آباد به خاطر رستوران‌های مجلل فراوان، مغازه‌های لوکس عالی و املاک گران قیمت شهرت دارد. برخی از امکانات شهری قابل توجه واقع در منطقه سعادت آباد شامل هتل مجلل 5 ستاره اسپیناس پالاس تهران، مرکز خرید اریکه ایرانیان، مرکز خرید آرن، مرکز خرید صدف، مجموعه ورزشی زیتون، پارک ژوراسیک تهران، پارک سعادت آباد، پارک پرواز، بیمارستان عرفان، بیمارستان آتیه و بیمارستان پارسیان هستند. منطقه سعادت آباد به دلیل قرار گرفتن در شمال تهران و مجاورت با رشته کوه‌های البرز، کیفیت هوای بهتر و آلودگی کمتری دارد. میدان کاچ در سعاد آباد مهمترین میدان در این منطقه محسوب می‌شود.

درباره منطقه سعادت آباد تهران

انواع سبک طراحی معماری ویلا در سعادت آباد

معماری شاخه ای خلاقانه است که از 10 هزار سال قبل از میلاد وجود داشته است و در طول این تاریخ طولانی غیرقابل تصور، شاهد تغییرات متعددی بوده که از چند جهت ما را شگفت زده کرده است. ذهن ما متفاوت است، شرایط آسایش ما نیز متفاوت می باشد. بنابراین، این سبک‌ها وسیله‌ای برای معماران هستند تا دانش زیبای خود را شکل دهند و خواسته های ما را برآورده سازند. متخصصان تا آنجا که ممکن است برای خدمت به مشکلات امروزی پیش می‌روند. در ادامه به انواع سبک طراحی معماری ویلا در سعادت آباد اشاره می‌کنیم:

ویلای کلاسیک

معماری کلاسیک سبک معماری یونان و روم باستان است. این سبک می‌تواند ویژگی‌های خاصی مانند سنگ فرش، ستون و پنجره مستطیل شکل و از مصالح سنگین مانند آجر، مرمر و بتن را داشته باشد. دوره معماری کلاسیک به قرن پنجم قبل از میلاد در یونان و قرن سوم قبل از میلاد در رم باز می‌گردد. جنبش کنونی معماری کلاسیک نتیجه رنسانس ایتالیایی است که در طی آن معماران برای بازسازی معماری کلاسیک رومی کار می‌کردند، در حالی که حفاری‌ها در پمپئی (1738) باعث ترویج معماری یونانی شدند. ویلا به سبک رومی الهام گرفته از سبک کلاسیک دوران باستان است.

ویلای معاصر

معماری معاصر سبک فعلی است که از عناصر مدرن استفاده می‌کند و در کنار هم ساختاری واحد را تشکیل می‌دهد. ویژگی بارز معماری معاصر، امتناع آن از پیروی از سنت و اصرار بر غیر متعارف بودن است. تعداد کمی از ویژگی‌های این سبک دارای خطوط منحنی، فرم‌های گرد، حجم‌های نامتعارف، پلان‌های باز و سقف‌های سبز یا دیوارهای زنده هستند. هنوز تعریف دقیقی پیدا نشده است، اما می‌توان ساختمانی را که از این سبک پیروی می‌کند متمایز کرد. قدمت معماری معاصر به نیمه دوم قرن بیستم باز می‌گردد. پس از جنگ جهانی دوم، زمانی که همکاری‌های جهانی به طور تصاعدی افزایش یافت، معماری معاصر به عنوان یکی از اشکال هنری برای ایجاد ساختارهای جدایی ناپذیر از محیط و ارزش گذاشتن به حس بی‌مکان شکل گرفت.

ویلای مدرن

معماری مدرن یک سبک طراحی است که از رویکردی کاربردی برای ساختمان‌ها استفاده می‌کند، از مصالح جدیدتر بهره می‌برد و وابستگی به تکنیک‌های قدیمی‌تر مانند معماری کلاسیک را از بین می‌برد. چیدمان ساده و باز، راحتی بیشتر، الگوها یا خطوط مینیمالیستی و پنجره‌ها یا پانل‌های شیشه‌ای از ویژگی‌های بارز این سبک هستند. از طریق معماری مدرن، معماران توانستند ساختمان‌های بلندتری بسازند که امروزه آسمان خراش نامیده می‌شوند. معماری مدرن در قرن بیستم آغاز شد و پس از جنگ جهانی اول محبوبیت زیادی به دست آورد. معماران به طور گسترده از آن برای ارائه مسکن به جمعیت رو به افزایش شهری، ایجاد ساختارهای نوآورانه، ایجاد آسایش در هر منطقه اقتصادی و ارتقای آگاهی اجتماعی از مسکن استفاده کردند.

انواع سبک طراحی معماری ویلا در سعادت آباد

ویلای نئوکلاسیک

نئوکلاسیک یک سبک معماری کلاسیک است که معمولاً در ساختمان‌های قرن 18 و اوایل قرن 19 دیده می‌شود. این جنبش به جای استفاده از بخش‌هایی مانند معماری رنسانس و باروک، خود را با اقتباس خالص‌تر از معماری کلاسیک یونان و روم متمایز کرد. سبک معماری دارای ویژگی‌هایی مانند سادگی (حداقل تزئینات)، مناظر هندسی باغ، سقف‌های مسطح یا گنبدی، ستون‌های بلند (دوریک یا یونی) به عنوان تکیه گاه و مقیاس وسیع است. معماری نئوکلاسیک سه نوع است که شامل ساختمان‌های به سبک معبد، ساختمان‌های پالادی و ساختمان‌های بلوکی کلاسیک که هر کدام برای هدف خود طراحی شده‌اند. جنبش معماری در سال 1750 در رم آغاز شد و در قرن 18 و اوایل قرن 19 شکوفا شد. اندیشه‌های یوهان یوآخیم وینکلمان در مورد تقلید از آثار یونانی در نقاشی و مجسمه سازی نقش مهمی در ارائه نظریه و تثبیت آن داشت.

مراحل طراحی معماری ویلا در سعادت آباد

شروع یک پروژه جدید می‌تواند کار سختی باشد. هدف اصلی مراحل طراحی، تقسیم فرآیند به بخش‌های کوچک‌تر قابل مدیریت‌تر است. هر کدام با اهداف خاص خود و احزاب مختلف درگیر در فرآیند. این استراتژی درک روشنی را هم به مشتری و هم به تیم طراحی از نقاط عطف، مستندات و تصمیماتی که در هر مرحله از فرآیند گرفته می‌شود، می دهد. در ادامه متداول‌ترین فازهای موجود در یک پروژه طراحی معماری ارائه شده اند. مؤسسه‌های معماری برخی از کشورها برخی از آنها را شامل نمی‌شوند یا موارد جدیدی اضافه نمی‌کنند، بنابراین باید موارد زیر را به‌عنوان راهنما برای دریافت مفهوم طراحی معماری ویلا در نظر بگیرید:

طرح مفهومی

هدف: تحقیق در مورد الزامات و تعیین معیارهای پروژه

این اولین مرحله در فرآیند است و قبل از انجام هر کار طراحی انجام می‌شود. در این مرحله شما محدوده پروژه و همچنین درک مشکلات، نیازها و خواسته‌های مشتری را تعریف خواهید کرد. گاهی اوقات معماران حتی یک مطالعه امکان سنجی انجام می‌دهند تا مشخص کنند که آیا پروژه در وهله اول قابل اجرا است یا خیر. سپس الزامات ارائه شده توسط مشتری با سایر اطلاعات ارائه شده توسط تجزیه و تحلیل سایت، تحقیق در مورد مسائل کد خاص، تجزیه و تحلیل منطقه بندی و هر مطالعه مرتبط دیگر در تضاد قرار می‌گیرند. مدت زمان این مرحله بسته به پیچیدگی پروژه، تجربه معمار و عوامل دیگر می‌تواند متفاوت باشد. محصولات قابل تحویل معمولی که در پایان پیش طراحی به دست می‌‎آیند یا تولید می‌شوند عبارتند از:

 1. بررسی سایت (نمایش اطلاعات توپوگرافی، ساختارهای موجود، تاسیسات و غیره)
 2. گزارش ژئوتکنیکی
 3. منطقه بندی و تجزیه و تحلیل کد اولیه ساختمان
 4. سند تأیید محدوده برنامه و پروژه
 5. قرارداد مالک-معمار

طراحی شماتیک

هدف: کاوش و ارائه گزینه‌های طراحی و محدود کردن به مفاهیم طراحی ترجیحی

در این مرحله نیازها و اطلاعات جمع آوری شده در مرحله پیش طراحی را برای تهیه فرم اولیه، توزیع و طرح کلی پروژه می‌گیریم. می‌توان آن را از طریق طرح ها و نقشه‌های فنی اما بدون پرداختن به جزئیات زیاد توسعه داد. این کار فقط برای هرگونه ارسال مورد نیاز و رفت و برگشت با مشتری کافی است. تحویل‌های معمول ارائه شده در پایان طرح شماتیک عبارتند از:

 1. پلان سایت، پلان طبقات و ارتفاعات
 2. برگه اطلاعات هر فضا
 3. رندرهای داخلی و خارجی سه بعدی
 4. روایت سیستم ساختمان (سازه، مکانیک، برق و لوله کشی)
 5. برآورد اولیه هزینه ساخت

مراحل طراحی معماری ویلا در سعادت آباد

توسعه طراحی

هدف: اصلاح و توسعه طراحی اولیه سیستم‌های معماری سازه‌ای

در این مرحله تیم طراحی به جزئیات بیشتری می‌پردازد و مصالح را انتخاب می‌کند. این زمانی است که مشاوران برای شروع طراحی بخش خود از پروژه وارد می‌شوند. وظیفه ما به عنوان معمار، هماهنگ کردن طرف های مختلف درگیر در این فرآیند است. محصولات قابل تحویل معمولی ارائه شده در پایان توسعه طراحی عبارتند از:

 1. پلان سایت، پلان طبقات، ارتفاعات داخلی/خارجی، مقاطع، و پلان‌های سقف منعکس شده
 2. رندرهای داخلی و خارجی به روز شده
 3. نقشه‌های سازه، مکانیک، برق، لوله کشی و سیستم‌های خاص
 4. مشخصات پروژه و فهرست مواد
 5. برآورد هزینه به روز شده

به طور کلی، مراحل طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و امکان سنجی‌های اولیه بین کارفرما و شرکت مهندسی
 • عقد قرارداد بین کارفرما و شرکت مهندسی برای خدمات ساخت
 • بررسی وضعیت منطقه جهت خرید زمین برآورد سودآوری پروژه
 • ارزیابی میزان هزینه‌های ساخت براساس شرایط موجود
 • شروع فرآیند طراحی معماری در فازهای مختلف (فاز یک و فاز دو)
 • اخذ مجوزهای ساختمانی و پرداخت‌های مربوط برای جواز
 • برنامه ریزی زمانی براساس سیستم مدیریت پروژه PMBOK
 • شروع فرآیند ساخت ویلا با عقد قرارداد با نیروهای اجرایی
 • کنترل و نظارت دوره‌ای در مراحل مختلف ساخت
 • اتمام مراحل ساخت و بازرسی‌های نهایی نسبت به صحت کار

هزینه طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد

هزینه‌های کلی طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های مربوط به گرفتن جواز ساخت
 • هزینه‌های مربوط به طراحی معماری
 • هزینه‌های مربوط به پیمانکار و تجهیزات
 • هزینه‌های مربوط تست‌های آزمایشگاهی
 • هزینه‌های مربوط به مصالح ساختمانی
 • هزینه‌های مربوط طراحی داخلی ویلا
 • هزینه‌های مربوط به محوطه سازی (استخر و فضای سرسبز)
 • هزینه‌های مربوط به تجهیز مبله
 • هزینه‌های مربوط به بازرسی و مشاوره

هزینه طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد

نحوه ساخت ویلا در سعادت آباد

پس از اینکه همه برنامه ریزی‌ها، آماده سازی‌ها و بودجه مرتب شدند، می‌توان ساخت ویلا را آغاز کرد. فرآیند ساخت و ساز با حفاری فونداسیون آغاز می‌شود. ساخت طبق نقشه‌ها انجام شده و گودبرداری تا سطح زیرین فونداسیون انجام می‌شود. با استفاده از تجهیزات سنگین مانند بیل مکانیکی می‌توان گودبرداری را به سرعت و به صرفه انجام داد. پس از اتمام زیرسازی، کار روبنایی انجام می‌شود. اینها سازه‌های روی زمین مانند ستون‌ها، تیرها و دال‌ها هستند. تکنولوژی و تجهیزات مدرن ساخت و ساز ساختمان می‌توانند به تکمیل پروژه‌های ساخت به شکلی سریع‌تر و کارآمدتر کمک کنند.

تجهیزات مورد استفاده برای روبنا شامل ماشین آلاتی مانند میکسر بتن، پمپ، جرثقیل برجی و جرثقیل متحرک است. برای پروژه‌های طولانی‌تر، خرید تجهیزات سنگین معمولاً ارزان‌تر از اجاره است. کارهای مکانیکی، برقی و لوله کشی (MEP) را می‌توان به طور همزمان به عنوان روبنا انجام داد. کارهای روبنایی باید با برنامه های MEP هماهنگ شوند تا از دوباره کاری جلوگیری شود. برای اطمینان از کیفیت، تمام کارهای MEP باید به طور منظم در طول مراحل مهم پروژه بازرسی شوند. در نهایت نازک کاری ویلا به همراه محوطه سازی و کارهای تزئیناتی نهایی انجام می‌شوند.

طراحی و ساخت ویلا در سعادت آباد با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا در سعادت آباد علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.
«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.
مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:
1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برجشته

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

هزینه طراحی و ساخت ویلا در نیاوران

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

منبع: layer.team

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *