طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

تمایل و نیاز به ساخت ویلاهای مسکونی مدرن در بسیاری از جوامع امروزی رایج است. میلیون‌ها نفر رویای ساختن ویلای شخصی خود را دارند اما برای طراحی ویلا با استانداردهای بالا، باید فاکتورهای خاصی را در نظر داشته باشید. به ویژه طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان تابع ضوابط و مقررات مربوط به اقلیم هستند.

بدون شک، زندگی در سیسنگان آرزویی است که می‌تواند به واقعیت بدل شود زیرا شهر منطقه زیبا و سرسبز، مکانی عالی برای طراحی و ساخت ویلا است. ما در «شرکت مهندسی پرسیاه» میتوانیم کلیه مراحل مربوط به طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان را برای شما با قیمت تمام شده کمتر و کیفیت بالا انجام دهیم.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

اخیراً ویلاها به دلیل فضایی خصوصی و امکانات رفاهی مجلل به یک شیوه زندگی مطلوب تبدیل شده‌اند. در زیر به برخی از مزایای زندگی در ویلا در سیسنگان اشاره می‌کنیم:

طبیعت چشم نواز

ویلاها یک جایگزین عالی هستند زیرا فضای زیبا و حریم خصوصی که بیشتری که به آن نیاز دارید را بدون به خطر انداختن امکانات ارائه می‌کنند. اکثر ویلاهایی که در یک منطقه جنگلی یا ساحلی ساخته می‌شوند، حس عالی آرامش را به شما القاء می‌کنند. یک فضای دوستدار محیط زیست تأثیرات مثبت بسیار خوبی بر سلامت جسمی و روحی شما دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا از مزایای طبیعت سیسنگان لذت ببرید.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

آزادی بیشتر

هنگامی که در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که از مجموعه‌ای از قوانین پیروی کنید که گاهی اوقات می‌توانند آزار دهنده باشند. وقتی در یک ویلا زندگی می‌کنید، فضای شخصی خود را دارید که در آن می‌توانید هر کاری انجام دهید، از داشتن حیوان خانگی گرفته تا میزبانی یک مهمانی که به شما احساس آزادی و رضایت می‌دهد.

ارزش سرمایه گذاری

ویلاها به عنوان منبع عالی سرمایه گذاری شناخته می‌شوند و در صورت یافتن مستاجران مناسب، درآمد مناسبی از اجاره به دست می‌آورند. اگر ویلای خود را به عنوان منبع سرمایه گذاری خریداری کرده‌اید و قصد زندگی در آن را ندارید، می‌توانید فعلا آن را اجاره دهید و مبلغ مناسبی را به عنوان درآمد کسب کنید. ویلاهای ساخته شده در سیسنگان ارزش سرمایه گذری بالایی دارند.

طراحی منحصر به فرد

زمانی که ملکی را خریداری می‌کنید، همیشه مطابق سلیقه و سبک زندگی خود آن را می‌خواهید. هنگامی که صاحب ویلا هستید، ت حق دارید فضای خود را مطابق با نیاز و خواسته خود تغییر دهید. شما می‌توانید دائماً فضای زندگی خود را برای برآوردن نیازهای خانواده‌تان سفارشی کنید. ویلاها به شما آزادی تغییر را می‌دهند، به طوری که می‌توانید سبک معماری متفاوت و طرحی داخل خاصی را انتخاب کنید.

عوامل مهم در طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

عوامل مهم در طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

در طراحی و سخت ویلا باید به عوامل موثر زیر توجه کنید:

مکان یا سایت

به طور کلی موقعیت مکانی مهمترین عامل هر طراحی معماری است. هنگامی که به دنبال مکانی برای زندگی هستید، به خصوص ویلا، اولین چیزی که بسیاری از مشتریان نگران آن هستند، این مکان است که حائز اهمیت می‌باشد. اگر قصد دارید ویلایی داشته باشید که در آخر هفته‌ها، تعطیلات تابستانی یا هر زمان دیگری که نیاز به ریلکس کردن و دوری از شلوغی شهر داشتید، باید محله‌ای که ویلا در آن ساخته می‌شود و همچنین امکانات موجود در مناطق مجاور را بررسی کنید.

با توجه به اینکه ویلا جنبه تفریحی و آرامش بخشی دارد، لازم است مطمئن شوید که موقعیت ویلا در مکانی است که نور آفتاب صبحگاهی را دریافت می‌کند تا از تغییر و طراوت فضای اطراف مطمئن شد. موقعیت مکانی بسیار مهم است زیرا می‌تواند روی حالت همه افراد در ویلا تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از ناراحتی ناشی از صدای خیابان‌های شلوغ و بوق‌های بلند ماشین، طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان انتخابی عالی است.

اندازه و فضا

دومین عامل مهم هر ساخت ویلا، اندازه آن است. این عامل اساسی است زیرا می‌تواند بر کل بودجه شما تأثیر بگذارد. به عبارت دیگر هر چه ویلا بزرگتر باشد، هزینه آن بیشتر است و بالعکس. برای اینکه بتوانید در مورد فضای مناسبی که در یک ویلا نیاز دارید تصمیم بگیرید، ابتدا باید تعداد افرادی که در آن زندگی می‌کنند، تخمین زده شوند.

در بیشتر موارد، ویلاهای مجلل، بزرگتر از ویلاهای ساده هستند. همه چیز به نحوه طراحی و نیازهای شما بستگی دارد. برای مثال، ممکن است به استخر یا محوطه‎ای بزرگ و سرسبز نیاز داشته باشید. هر خواسته شما می‌توان به متراژ و هزینه نهایی تاثیر بگذارد. انتخاب تعداد اتاق خواب ها، انداز فضای نشیمن و متراژ هر فضای داخلی به انتخاب شما وابسته است.

سبک معماری

یکی دیگر از عوامل مهم سبک معماری ویلا است زیرا نشان دهنده شخصیت شما می‌باشد. هنگامی که شرکت مهندسی مشغول طراحی ویلای شما است، مطمئن شوید که نیازها و خواسته‌های خود را در برنامه گنجانده‌اید. این مهم قطعا باعث می‌شود که طراحی ویلا را بیشتر دوست داشته باشید و اجرای آن و زندگی در آن را لذت بخش تر ببینید. سبک معماری به نمای بیرونی و پلان فضاهای داخلی ساختمان مربوط می‌شود. شما می‌توانید ویلای جنگلی با نمای چوبی یا ویلای ساحلی با نمای سنگی سفید را انتخاب کنید.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

مراحل طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

می‌خواهید ویلای رویایی خود را بسازید، اما نمی‌دانید چگونه شروع کنید؟ ساختن یک ویلا سفارشی می‌تواند کار سختی به نظر برسد و این مسلماً پیچیده است. ما اینجاییم تا به شما در طراحی و ساخت ویلا کمک کنیم.

مراحل ابتدایی ساخت ویلا در سیسنگان

این یک فرصت هیجان انگیز برای طراحی ویلا است که مطابق با نیازهای شما باشد. شما می‌توانید فضایی خاص برای شیوه زندگی خود و خانواده ایجاد کنید. همه ویژگی‌ها، از نوع متریال نما گرفته تا نوع کفپوش و چیدمان دکوراسیون، به شما بستگی دارند. برای اینکه بدانید چه کاری باید انجام دهید، باید نحوه استفاده از فضا را در نظر بگیرید. سوالات و پیشنهادات این بخش باید به شما در ساخت برنامه معماری کمک کنند.

1-اندازه ویلا خود را تعیین کنید

 • آیا محدودیتی در اندازه احتمالی ویلا شما وجود دارد؟
 • می‌خواهید ویلا‌تان چند طبقه باشد؟
 • چه فضاهایی نیاز دارید؟

2- چه جنبه‌هایی از سبک زندگی‌تان را می‌خواهید در ویلا گنجانده شوند؟

3- نوع طرح مورد نظر خود را در نظر بگیرید.

4- چه ویژگی‌های ساختاری را در هر اتاق می‌خواهید؟

5- ترجیحات طراحی و سبک خود را تعیین کنید.

6- آیا ویژگی خاصی وجود دارند که می‌خواهید در آن گنجانده شود؟

تیم طراحی و ساخت روند کار را نظارت می‌کنند

این چک لیست شامل اطلاعاتی در مورد معمار و پیمانکار است. این نشان می‌دهد که قبل از همکاری چه سوالاتی باید بپرسید و در مورد چگونگی پیدا کردن شرکت مناسب راهنمایی می‌کند. ما همچنین مواردی را در نظر گرفته‌ایم که باید پس از راه‌اندازی ویلا‌تان به آنها فکر کنید و آنها را پیگیری نمایید.

1- با یک تیم طراحی و ساخت مانند «شرکت مهندسی پرسیاه» همکاری کنید.

2- در نظر بگیرید که به چه اعضای تیم دیگری نیاز دارید: معمار منظر، طراح داخلی و سایر.

3- نظارت بر روند ساخت و ساز:

 • بیمه
 • مجوزها
 • مبلغ عوارص
 • بازرسی‌ها

4- محوطه سازی

مراحل طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

قیمت طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان چقدر است؟

دانستن بودجه شما ضروری است. قیمت ویلا‌های جدید می‌تواند به ازای هر مترمربع متغیر باشد. بدون دانستن اینکه چقدر می‌توانید هزینه کنید، تقریباً غیرممکن است که تصمیم بگیرید متراژ ویلا چقدر باشد باشد و  چه ویژگی‌هایی طراحی را می‌توان در آن گنجاند.

مواردی که باید در بودجه شما لحاظ شوند عبارتند از:

 • هزینه زمین
 • هزینه‌ها و مالیات‌های محلی
 • هزینه‌های طراحی و مهندسی
 • ساخت ویلا
 • هزینه‌های محوطه سازی
 • دکوراسیون داخلی و مبلمان

بازه زمانی ساخت ویلا در سیسنگان چقدر است؟

همه می‌خواهند ویلا‌شان هر چه زودتر تمام شود. احتمالاً یک تاریخ کلی دارید که می‌خواهید پروژه‌تان در آن به پایان برسد. اما آیا نکته خاصی وجود دارد که باید هنگام تعیین زمان شروع و پایان آن در نظر بگیرید؟ همه چیز بستگی به میزان بودجه شما دارد. اگر منتظر وام نیستید و پول نقد در دست دارید، ویلای شما در سیسنگان بسته به متراژ و نیازهای شما ممکن بین 6 تا یک سال به طور انجامد.

ساخت ویلا در سیسنگان

انتخاب زمین برای طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

مکانی که در آن ویلا می‌سازید تقریباً به اندازه نحوه ساخت مهم است. مکان ویلا شما بر آنچه که می‌خواهید و می‌توانید با ویلا انجام دهید، از نظر ساختاری و زیبایی شناسی تأثیر می‌گذارد. «اولین قدم برای طراحی یک ویلا سفارشی، مکان است. همه چیز با ملک شروع می‌شود: جهت گیری آن، در دسترس بودن خورشید، توپوگرافی زمین، ویژگی‌های طبیعی در سایت. اینها همه سرنخ‌هایی برای چگونگی مجسمه سازی یک ویلا عالی از منظره هستند.»

به موارد زیر توجه کنید:

 • نزدیکی همسایه‌ها
 • شیب و همواری زمین
 • جهت خورشید
 • محیط طبیعی (جنگل، مزرعه، آب و سایر)
 • درختان و فضای سرسبز
 • سب طراحی ویلا‌های دیگر در محله
 • دسترسی به منابع (برق، تلفن یا اتصال کابل)
 • داشتن دیدگاه در مقابل حریم خصوصی

با یک تیم حرفه‌ای صحبت کنید: اگرچه لازم نیست اما داشتن یک متخصص مانند یک معمار یا پیمانکار به ملک می‌تواند با اطمینان از اینکه می‌توانید آنچه که می‌خواهید در آن قطعه زمین انجام دهید، سردردهای شما را از بین ببرد.

«در برخی موارد، یک معمار ممکن است بتواند به شما کمک کند زمینی را برای نوع ویلا ای که می‌خواهید پیدا نمایید. او می‌تواند مزایا و معایب یک سایت را به شما بگوید. صاحب ویلا ممکن است نتواند به یک ملک نگاه کند و متوجه شود که برخی از جنبه‌های آن و برخی از جنبه‌های طراحی و ساخت را ممنوع می‌کند. ممکن است قبل از خرید زمین، تجزیه و تحلیل سایت را با یک معمار انجام دهید.»

هنگامی که چیزهای زیادی را پیدا کردید که به آنها علاقه دارید، در مورد ملک تحقیق کنید.

 • اطلاعاتی در مورد منطقه بندی، تالاب‌ها، اتصالات سپتیک، کد انرژی و سایر بیابید. همه اینها بر کارهایی که می‌توانید انجام دهید تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، منطقه ‌بندی می‌تواند بر فاصله عقب ‌نشینی مورد نیاز از خیابان، ارتفاع ویلا‌تان و اینکه آیا می‌توانید یک مجموعه خانوادگی بسازید یا نه، تأثیر بگذارد.
 • به ارزش‌های ویلا در محله اطراف نگاه کنید.
 • با همسایه‌ها صحبت کنید: این راه یکی از بهترین راهکارها برای فهمیدن اینکه آیا این منطقه برای خانواده شما مناسب است یا خیر!
 • جنگل بهتر است یا ساحل؟

مراحل طراحی و ساخت ویلا در سیسنگان

طراحی ویلا در سیسنگان

گام بعدی توسعه یک برنامه معماری است. این بیانیه‌ای از اهداف برای ویلا سفارشی شماست. ایده‌ها و نیازهیا خود را با تیم مهندسی مرور کنید زیرا آنها به طور حرفه ای آموزش دیده‌اند تا بدانند چه چیزی قابل اجراست و چگونه ایده‌های شما را در یک طرح کاربردی بگنجانند.

هنگام ساخت برنامه معماری، موارد زیر را باید در نظر داشته باشید:

 • رویای بزرگ داشته باشید، سپس آن را کاهش دهید. این فرصت شماست تا چیزی منحصربفرد از آن خود بسازید. در آغاز، ایده‌ها را بزرگ کنید. همانطور که همه چیز به جلو می‌رود، می‌توانید این ایده‌ها را با بودجه، منطقه بندی، چارچوب زمانی، زمین و سایر واقعیت‌ها تنظیم نمایید.
 • “نیازها”، “خواسته‌ها”، “رویاها” و “نخواستن‌ها” را از هم جدا کنید.
 • توجه داشته باشید که کدام اتاق‌ها برای شما مهم‌تر هستند. به عبارت دیگر، اگر به آن برسد، چه چیزی را در اولویت قرار می‌دهید؟
 • ویژگی‌های مورد نظر خود را به ترتیب اهمیت رتبه بندی کنید. قیمت‌ها می‌توانند در ویلا‌های سفارشی بسیار متفاوت باشند و این به شما کمک می‌کند تا بعداً انتخاب‌های دشواری داشته باشید.
 • تصاویری از چیزهایی که دوست را جمع آوری کنید.

اندازه ویلا شما باید چقدر باشد؟

یکی از اولین گام‌ها در طراحی یک ویلا سفارشی این است که بفهمید با چه فضایی باید کار کنید. تصمیم گیری در مورد اینکه ویلا شما چقدر باید بزرگ باشد، توسط تعدادی از عوامل تعیین می‌شود.

1- ابتدا، دریابید که آیا محدودیتی در ارتفاع یا متراژ ویلا شما وجود دارد یا خیر. اینها ممکن است بر اساس محدودیت‌های منطقه ‌بندی، قوانین همسایگی یا شاید اندازه و چیدمان زمین شما باشند.

2- چند طبقه می‌خواهید؟ آیا به دنبال ویلا یک طبقه هستید؟ دوبلکس؟ سه یا بیشتر؟ آیا زیرزمین می‌خواهید؟ در این مرحله در نظر بگیرید که آیا پله‌ها برای شما یا هر یک از اعضای خانواده مشکل ساز هستند یا خیر.

3- در نهایت، به اندازه اتاق‌ها فکر کنید. تصمیم گیری در مورد اتاق‌هایی که می‌خواهید، عامل مهمی در تعیین اندازه ویلا شما خواهد بود. برای شروع به موارد زیر توجه کنید:

چند اتاق خواب و حمام نیاز دارید؟

کدام یک از فضاهای زیر را نیاز دارید و می‌خواهید؟

 • فضاهای زندگی رسمی و غیررسمی
 • دفتر کار
 • اتاق خواب
 • آشپزخانه و فضای غذاخوری
 • اتاق بازی کودکان
 • اتاق رسانه (سینمای خصوصی)
 • اتاق رختشویی اختصاصی
 • ورزشگاه خانگی
 • گاراژ (اگر چنین است، برای چند ماشین؟)
 • زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی
 • سوئیت پدر و مادر
 • اتاق بازی
 • سونا و استخر داخلی

ایجاد سبک زندگی خاص در ویلا

آیا فعالیت‌های تفریحی دارید که باید آن‌ها را در نظر بگیرید؟ این یک ویلا سفارشی است، بنابراین شما می‌توانید آن را برای سبک زندگی خود طراحی کنید. اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید، فضایی برای نگهداری وسائل تمرینی می‌خواهید. اگر موسیقیدان هستید، شاید یک فضای استودیویی عایق صدا لازم داشته باشید.

موارد دیگری که باید در نظر گرفت:

 • آیا برای نمایش هنر به فضایی نیاز دارید؟
 • آیا فضایی برای ذخیره کتاب می‌خواهید؟
 • آیا شما یک نوازنده هستید؟

فکر کردن در مورد طراحی داخلی ویلا

هنگامی که فهمیدید چه اتاق‌هایی می‌خواهید و چقدر فضای لازم برای کار دارید، تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید همه چیز را کنار هم قرار دهید. شما تقریباً گزینه‌های طرح بندی نامحدودی دارید. نحوه چیدمان اتاق‌ها می‌تواند بر جریان ترافیک، حریم خصوصی و نحوه تعامل مهمانان و ساکنان ویلا تأثیر بگذارد.

سوالاتی که باید از خود بپرسید:

 • آیا می‌خواهید یک چیدمان داخلی باز داشته باشید؟ یا فضاهای مجزا؟
 • آیا مناطق رسمی و غیررسمی جداگانه ای در ویلا می‌خواهید (یعنی عمومی در مقابل خصوصی)؟
 • برای ویلا‌های چند طبقه: در طبقه اول به چه چیزی نیاز دارید؟ در طبقات دوم یا بالاتر چه می‌خواهید؟
 • چند ورودی می‌خواهید؟ آیا یک ورودی خصوصی می‌خواهید؟
 • دوست دارید فضای داخلی و خارجی ویلا شما چگونه با هم تعامل داشته باشد؟

در مورد چیدمان اتاق‌های خاص فکر کنید

 • کدام اتاق و فضا را در نزدیکی یکدیگر می‌خواهید؟ شاید بخواهید اتاق بازی کودکان در گوشه آشپزخنه باشد یا اینکه اتاق رختشویی نزدیک اتاق خواب‌ها منطقی است؟
 • آیا مناطقی از ویلا وجود دارند که بخواهید خصوصی و جداتر باشند؟ شاید سوئیت مستر باید جدا از اتاق خواب‌های دیگر بوده یا در طبقه ای متفاوت باشد؟ آیا دفتر یا استودیوی هنری شما باید در گوشه ای ساکت باشد؟
 • در صورت ایجاد یک مجموعه خانوادگی، آیا می‌خواهید آن را مجزا یا یکپارچه با بقیه ویلا طراحی کنید؟

چه ویژگی‌های ساختاری را در هر اتاق می‌خواهید؟

بسیاری از اتاق‌های یک ویلا دارای ویژگی‌های اختیاری هستند که باید در طول فرآیند طراحی تصمیم بگیرید که آیا آن‌ها را می‌خواهید یا خیر. این جنبه‌ها می‌توانند روی چیدمان ویلا شما تأثیر بگذارند. برای شروع، موارد زیر را دنبال کنید تا مشخص نمایید در اتاق‌های مختلف ویلا سفارشی خود چه می‌خواهید یا نمی خواهید.

آشپزخانه

 • به چه مقدار فضای آماده سازی و پیشخوان نیاز دارید؟
 • آشپزخانه غذاخوری یا فضای ناهارخوری جداگانه؟
 • فضای اجتماعی (برای تماشای تلویزیون و وقت گذرانی)؟
 • فضای کار و تکلیف
 • جزیره یا شبه جزیره برای تهیه غذا یا بوفه
 • سینک اصلی را آماده کنید.
 • اجاق گاز یا اجاق برقی و اجاق گاز (این روی اتصالات مورد نیاز شما تأثیر می‌گذارد)

اتاق خواب‌ها

 • کمدهای متعدد؟
 • حمام متصل؟ (به اشتراک گذاشته شده یا خصوصی؟)

حمام

 • دوش؟ وان؟ دوش و وان ترکیبی؟ وان جکوزی؟
 • یک یا دو سینک؟ روشویی جدا یا با هم؟
 • کمد حوله‌ها؟

فضاهای دیگر

 • فضاهای بیرونی: آیا پاسیو می‌خواهید؟سردر در ایوان؟ فضای داخلی و خارجی قابل تبدیل؟ بالکن‌ها؟ حیاط؟

ترجیحات طراحی و سبک دکوراسیون

در نظر گرفتن این موضوع در مراحل اولیه بسیار مهم است. آیا موضوع یا سبک معماری خاصی وجود دارد که شما به سمت آن کشیده شوید؟ اگر بله، چه عناصری از آن سبک را به طور خاص دوست دارید؟ هنگامی که به سبک‌های مختلف نگاه می‌کنید، همچنین در نظر بگیرید که آیا آنها با آب و هوا، مکان و محله شما مطابقت دارند یا خیر.

موارد زیر را از خود بپرسید:

 • چه نوع عناصر تاکیدی در ویلا خود می‌خواهید؟
 • مواد خاصی که می‌خواهید بگنجانید؟
 • از چه پالت رنگی می‌خواهید استفاده کنید؟
 • آشپرخانه: کابینت، کفپوش، لوازم خانگی، میز، تزئینات و سایر

هنگامی که به سبک معماری کلی برای ویلا سفارشی خود فکر می‌کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سقف: آیا سقف‌های بلندتر می‌خواهید؟ اگر بله، همه جا یا فقط در برخی فضاها؟
 • راهروها: عرض مورد نظر؟ آیا تا حد امکان کمتر می‌خواهید یا تعداد زیادی؟
 • راه پله‌ها: یک پرواز یا بیشتر؟ آیا می‌خواهید یک راه پله خصوصی در پشت ویلا داشته باشید؟
 • پنجره: چه نوع؟ زیاد یا چند؟ نورگیرها؟ پنجره‌های خلیج؟ طاقچه‌های پهن؟
 • فضای دیوار: آیا فضای دیوار باز زیادی می‌خواهید، شاید برای نمایش هنر؟
 • روشنایی (داخلی و بیرونی): چراغ‌های توکار؟ دیوارکوب؟ لوستر؟
 • سقف: تخت، شیب دار، شیروانی نامتقارن، شیروانی‌های متعدد، منحنی؟
 • نمای بیرونی: چه نوع نمایی می‌خواهید؟
 • ملاحظات ایمنی: آیا در منطقه ای زندگی می‌کنید که مستعد زلزله، گردباد یا طوفان است؟ از سازنده خود بپرسید که چگونه این موارد را با طراحی و مواد در نظر بگیرد.

ویژگی‌های خاص

تعداد بی نهایت ویژگی اضافی وجود دارند که می‌توان در ویلا سفارشی شما تعبیه کرد.

طراحی سبز

امروزه روند رو به رشدی به سمت طراحی سبز وجود دارد. ساخت ویلا با در نظر گرفتن این موضوع می‌تواند ردپای کربن شما را کاهش دهد. به علاوه، بسیاری از ویژگی‌ها را می‌توان در ویلا خود تعبیه کرد که بازده انرژی و صرفه جویی در مصرف آب را افزایش می‌دهد و این قبوض آب و برق شما را کاهش می‌دهد. با تیم مهندسی خود در مورد ویژگی‌های طراحی سبز با ویلا سفارشی‌تان صحبت کنید.

کنار هم قرار دادن تیم و نظارت بر ساخت ویلا در سیسنگان

شما اکنون به مسائل لجستیکی ساخت سفارشی خود پی برده‌اید، چه زمانی، کجا و با چه هزینه ای و نیازها و خواسته‌های خود را در یک برنامه معماری مشخص کرده‌اید.

اکنون که به خواسته‌ها و نیازهای خود فکر کرده و یک برنامه معماری ایجاد کرده‌اید، زمان آن رسیده است که با یک تیم مهندسی همکاری کنید. این کار را در مراحل اولیه انجام دهید. تیم مهندسی چیزی بیش از ترسیم نقشه انجام می‌دهند.

تیم مهندسی دیدگاه شما را هدایت می‌کنند، به ایده‌ها و نیازهای شما گوش می‌دهند و آنها به شما کمک کرده تا بر اساس زمین، بودجه و چارچوب زمانی خود، آنچه که ممکن و غیر ممکن است را مرتب کنید. شما از نزدیک با تیم مهندسی خود کار خواهید کردد.

آنچه در اولین ملاقات با تیم مهندسی خود باید بدانید:

 • بودجه
 • دوره زمانی
 • برنامه معماری.

نظارت بر روند ساخت و ساز

 • بیمه. مطمئن شوید که پیمانکار عمومی شما دارای بیمه غرامت کارگر و مسئولیت عمومی است. در بسیاری از نقاط، پیمانکاران برای دریافت مجوز ملزم به رعایت سیاست‌های فعال هر دو هستند. قبل از شروع ساخت، نسخه‌هایی از هر دو بیمه را برای سوابق خود دریافت کنید.
 • مجوزها: سازنده شما معمولاً باید از این موضوع مراقبت کند. اطمینان حاصل نمایید که این مورد است و اطمینان حاصل کنید که مجوزهای صحیحی وجود دارد (در غیر این صورت با شهرداری محلی با مشکلات بزرگی از جمله هزینه‌ها و تاخیر مواجه خواهید شد)
 • اجازه ندهید پرداخت‌ها زودتر از موعد مقرر انجام شوند.
 • بازرسی‌ها: به طور کلی، پیمانکار شما مسئول برنامه ریزی بازرسی‌های دوره ای طبق نیاز شهرداری شما است. با پیمانکار خود تأیید کنید که این مورد است و تاریخ‌ها را بیابید تا مطمئن شوید که می‌توانید پیگیری کنید.

 وقتی پروژه شما کامل شد

 • پاکسازی: اینکه چه کسی مسئولیت نظافت پس از ساخت را بر عهده دارد، باید در قرارداد شما نوشته شود و معمولاً سازنده این کار را انجام می‌دهد.
 • محوطه سازی: حالا که ساخت و ساز از بین رفته است، بیرون ویلا خود را به زیبایی داخل بسازید.

از ویلا جدید جدید خود لذت ببرید، آن را نشان دهید، یک مهمانی برگزار کنید و همه دوستان و آشنایان خود را دعوت کنید.

کلام آخر

هنگام طراحی ویلای مدرن خود باید فاکتورهای زیادی را در نظر داشته باشید که در بالا به اختصار برخی از آنها را توضیح دادیم. آخرین توصیه اگر در حال برنامه ریزی برای طراحی یک ویلا جدید هستید، این بوده که همیشه قبل از شروع فرآیند هر آنچه که می‌خواهید در آن ساختمان داشته باشید را برنامه ریزی کنید. این نه تنها به شما کمک می‌کند تا یک هدف مشخصی داشته باشید، بلکه به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و بهبود در آینده نیز کمک خواهد کرد، زیرا به جز تغییرات جزئی نیازی به ایجاد هیچ تغییری نخواهید داشت.

اگر به دنبال طراحی و ساخت بهترین ویلاها در شهر نوشهر هستید، جایی که ضوابط طراحی به بهترین وجه رعایت می‌شود اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، ما در «شرکت مهندسی پرسیاه» در کنار شما هستیم تا سال‌ها تجربه خود را در اختیارتان قرار دهیم. با شرکت در کمپین بزرگ ما که برای رفاه شما راه اندازی شده است، از 50 درصد تخفیف برای پروژه‌های طراحی و 7 درصد تخفیف برای پروژه‌های اجرایی بهره مند شوید. ما در 24 ساعته شبانه روز آماده پاسخگویی به نظرات و نیازهای شما هستیم.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.