قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

محاسبه هزینه و قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال شامل مجموعه‌ای از هزینه‌ها جهت طراحی و عملیات اجرایی است. این قیمت با توجه به متراژ، موقعیت، نوع پلان و مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا تعیین خواهد شد. پس وقتی قصد ساخت یک ویلای شیک را دارید، باید منابع مالی مورد نیاز پروژه را تامین کرده و با عقد یک قرارداد پیمانکاری مراحل اجرا را شروع کنید. ناگفته نماند، انتظارات شما به عنوان کارفرما تاثیر زیادی در قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال دارند. در این بررسی ما به شما در مورد عوامل موثر در هزینه پیمانکاری ساخت ویلا در شمال می‌پردازیم.

پیمانکاری ساخت ویلا در شمال چیست؟

پیمانکاری به فعالیتی گفته می‌شود که در آن کارفرما با یک فرد یا شرکت وارد قرارداد می‌شود تا پیمانکار وظیفه اجرای پروژه و هر مورد قید شده در قرارداد را انجام دهد. پیمانکار در حقیقت مسئول اجرای نیازها و انتظارات کافرماست. او بابت وظایف خود، مبلغی را دریافت می‌کند. اینجاست که موضوع قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال وارد بحث می‌شود. به این معنا که پیمانکار برای انجام امور مربوط به خود، قیمت را به کارفرما ارائه می‌دهد که به موجب آن، قرارداد با موافقت کارفرما منعقد می‌شود. هزینه پیمانکاری طبق عوامل موثر در ساخت ویلا تعیین می‌شود.

پیمانکاری ساخت ویلا در شمال چیست؟

عوامل موثر قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

قطعاً عوامل زیادی در محاسبه قیمت پیمانکاری ساخت ویلا موثر هستند. اما قبل از شروع ساخت ویلا و صرف هزینه‌های مربوطه، باید موارد مهم مانند موقعیت و نوع کاربری، شیب زمین، میزان گودبرداری و مسیرهای دسترسی به ویلا را به دقت ارزیابی کنید. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر روند اجرای پروژه تاثیر غیرمستقیم می‌گذارند و در هزینه‌های پیمانکاری نقش دارند.

برای مثال، آب و هوای منطقه می‌تواند تاثیر زیادی در هزینه ها داشته باشد. فقط به این موضوع فکر کنید که چطور در یک مسیر کوهستانی مرطوب با زمین گل آلود می‌توان یک ویلا را احداث کرد. در این میان، هر عاملی مانند بتن ریزی نشان از تاثیرات مستقیم آب و هوا دارد. با این حال، در ادامه به عوامل موثر در قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال می‌پردازیم:

تعداد طبقات ویلا

علاوه بر متراژ بنا که نقش مستقیمی بر هزینه ساخت ویلا دارد، ارتفاع و تعداد طبقاتی که برای طراحی ویلا در نظر می‌گیرید نیز در مجموعه عوامل موثر بر هزینه‌های اجرایی ویلا جایگاه ویژه‌ای دارند. بنابراین بدیهی است که طراحی و ساخت ویلای فلت در مقایسه با ویلای دوبلکس مقرون به صرفه‌تر باشد. هر چه تعداد طبقات بیشتر شود، متراژ ویلا نیز افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه، میزان مصالح مورد نیاز و کار انجام شده افزایش پیدا می‌کند.

عوامل موثر قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

نوع سازه و اسکلت

یکی از فاکتورهای مهم در قیمت پیمانکاری ساخت ویلا، نوع اسکلت و سازه است. به عنوان مثال، هزینه‌های پرداخت شده برای ساخت سازه‌های بتنی، فلزی یا LSF متفاوت هستند. البته در کشور ما معمولاً از سازه‌های فلزی و بتنی استفاده می‌شود که هر دو از نظر مقاومت در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله مناسب هستند. اما برای احداث ویلا در شمال (به دلیل آب و هوا) و از نظر اقتصادی می‌توان سازه‌های بتنی را مناسب‌تر از سازه‌های فلزی در نظر گرفت.

فولاد در هوای مرطوب دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود. همچنین، هزینه ساخت سازه بتنی حدود 25 درصد کمتر از سازه فلزی است. البته در اجرای این نوع سازه عواملی مانند نوع طراحی، ابعاد و نوع محاسبه سازه و همچنین فاصله ستون‌ها و تیرها در هزینه نهایی پروژه موثر هستند. بنابراین اجرای صحیح سازه و محاسبات دقیق عناصر سازه‌ای باعث تغییر در قیمت پیمانکاری می‌شوند.

سبک طراحی ویلا

سبک طراحی یکی از مهمترین عوامل در قیمت پیمانکاری ساخت ویلا است. برای مثال، در ویلاهایی که به سبک کلاسیک ساخته می‌شوند، به دلیل پیچیدگی های کار و استفاده از مصالح خاص مانند سنگ یا چوب، هزینه‌های اجرا افزایش پیدا می‌کنند. اما اگر سبک طراحی ویلا مدرن و ساده باشد، هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کنند. به طور کلی، هر سبک طراحی نما می‌تواند هزینه‌ها را کاهش یا افزایش دهد. این مهم رابطه مستقیمی با نوع متریال، متراژ نما و سختی و آسانی اجرا دارد.

نحوه محاسبه دقیق قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

اجرای سقف ویلا

سقف نیز مانند سایر قسمت‌های ساخت ویلا هزینه‌های مربوط به خود را دارد. اغلب برای اجرای سقف ویلا از سیستم عرشه فولادی و تیرهای کرومیت استفاده می‌شود که هر کدام قیمت مختص به خود را دارند. سقف اکثر ویلاها در مناطق شمالی کشور نیز به صورت شیبدار ساخته می‌شود. اما مصالح مورد استفاده در این نوع سقف ها ممکن است متفاوت باشند. بهترین راهکار برای ساخت سقف ویلاها در مناطق شمالی کشور، سقف شیبدار و بتنی است. بدین دلیل که عایق کاری بهتری را ارائه می‌دهد.

نوع مصالح ویلا

نوع مصالح و استفاده از مصالح مرغوب برای ساخت قسمت‌های مختلف ویلا مانند سقف، دیوار، پله و کف بسیار مهم است. به طوری که علاوه بر دوام و پایداری مناسب، عایق خوبی برای صدا و دما نیز فراهم می‌کند. رعایت این موارد اگرچه بر اساس نظر کارفرما تعیین می‌شوند اما نوع مصالح باید اقلیم منطقه شمال کشور را شامل شود. انتخاب متریال با کیفیت در هزینه ساخت ویلا تاثیر زیادی دارد و در بلندمدت از هزینه‌های مربوط به تعمیر و نگهداری می‌کاهد. از سویی دیگر، ویلا یک جنبه لوکس محسوب می‌شود و این لوکس بودن در مصالح مورد استفاده تداعی پیدا می‌کند.

دلایل افزایش و کاهش قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

دکوراسیون داخلی و محوطه سازی

توجه به طراحی داخلی و محوطه سازی ویلا یکی از مراحل ضروری در بهبود چشم انداز و زیبایی ویلا است. هزینه‌های صرف شده برای دکوراسیون داخل ویلا، به طور کلی شامل طراحی سقف کاذب، طراحی کابینت و پیشخوان، نورپردازی، طراحی دیوار، کفپوش‌ها و فضاهای رفاهی مانند سونا و جکوزی، اتاق سینما، اتاق گیمینگ و غیره می‌شوند. محوطه سازی ویلا جهت تزئین گیاهان و قرار دادن عناصر کاربردی و زیبا مانند آبنما، آلاچیق، باربیکیو و هر عنصر دیگری در فضای بیرونی است. طراحی و ساخت استخرهای سرپوشیده و روباز، ساخت تراس گاردن و نرده دور ویلا نیز جزء محوطه سازی محسوب می‌شوند.

نحوه محاسبه دقیق قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

برای اطلاع از هزینه دقیق  پیمانکاری ساخت ویلا باید ابتدا خواسته‌های خود را مشخص کنید و همه موارد مورد نظر خود را با پیمانکار یا شرکت معماری در میان بگذارید. اما به یاد داشته باشید که معمولاً دو نوع قرارداد برای پیمانکاری ساخت ویلا وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

  • پیمانکار هزینه را تا حدودی برآورد می‌کنند و سپس در ازای اتمام ساخت، درصدی بین 10 تا 15 درصد را به عنوان درصد پیمانکار از کل پروژه از کارفرما درخواست می‌کند.
  • پیمانکار با توجه به سابقه کاری خود مبلغی را برای تحویل ویلا در ابتدای کار تعیین می‌کند. این قرارداد ریسک بالایی دارد و در صورت نوسانات بازار، پیمانکار متضرر می‌شود.

نکته: از نظر اقتصادی نوع اول می‌تواند به عقد قرارداد بین پیمانکار و کارفرما منجر شود. چون مبلغ درصدی به سرعت انجام عملیات اجرایی می‌افزاید و این به نفع کارفرما خواهد بود.

قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

دلایل افزایش و کاهش قیمت پیمانکاری ساخت ویلا در شمال

اگر به دنبال برآورد قیمت پیمانکاری ساخت ویلا هستید، باید دلایل افزایش و کاهش هزینه‌ها را بررسی کنید. برخی از عوامل مهم در رابطه با هزینه پیمانکاری ساخت ویلا در شمال عبارتند از:

  • زمین ساخت ویلا: علاوه بر هزینه زمین، هنگام شروع پروژه باید زمین را تسطیح کرده و با توجه به توپوگرافی آن را برای ساخت آماده کرد.
  • ابعاد پروژه: متراژ بیشتر ویلا با هزینه‌های عملیاتی و حجم کار بیشتر رابطه مستقیم دارد.
  • تعداد طبقات: هزینه ساخت یک ویلای فلت کمتر از یک ویلای تریبلکس (سه طبقه) است
  • امکانات رفاهی: هزینه ساخت استخر، محوطه سازی و هر مورد دیگر در قیمت موثر هستند.
  • نوع مصالح: کیفیت و مرغوبیت مصالح بر هزینه‌های کلی پروژه تاثیر مستقیم دارند.

کلام آخر

انتخاب شرکت مهندسی و پیمانکاری و معماران مجرب برای پیشبرد پروژه یکی از مراحل مهم در پیمانکاری ساخت ویلا است. بدون شک بهره مندی از خدمات و تجربیات یک تیم حرفه‌ای و مجرب منجر به نتایج عالی و مورد انتظار کارفرما خواهد شد.

شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات دیگر پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.