پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

ساخت ویلا در استان زیبای گیلان می‌تواند موهبتی از جانب طبیعت باشد که از طرف خالق جهان هستی به ما داده شده است. شما می‌توانید در هر شهر از گیلان ویلای مورد نظر خود را بسازید اما قبل از انجام هر کاری به خدمات با کیفیت نیاز دارید. پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان می‌تواند راهکاری موثر برای احداث ویلا در این خطه زیبا از شمال کشور باشد. اما پیمانکاری چگونه است و پیمانکار چه وظایفی نسبت به کارفرما دارد؟ در این بررسی به گیلان سفر می‌کنیم و در مورد پیمانکاری ساخت ویلا در این استان زیبا صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های استان گیلان برای ساخت ویلا

گیلان منطقه‌ای زیبا از ایران در کنار ساحل دریای خزر است. دشت‌های ساحلی – جنگلی به سرعت به رشته کوه‌های البرز سرازیر می‌شوند. این منطقه در شمال ایران و جنوب دریای خزر قرار دارد و به دلیل پتانسیل ویژه گردشگری مورد توجه مسافران و علاقه مندان به زندگی در این استان است.

طبیعت استان گیلان با آب و هوای معتدل، جنگل‌های انبوه و مناظر زیبا از جمله دریا، آبشارها، کوه‌های پوشیده از جنگل و رودخانه‌های روان، باغ‌های سرسبز، پتانسیل زیادی برای داشتن یک ویلای شخصی دارد. غنای فرهنگی و تاریخی گیلان در کنار تنوع زیاد سبک زندگی بومی، این استان را به عنوان کاندید اول طرحی ویلا تبدیل کرده است.

ویژگی‌های استان گیلان برای ساخت ویلا

از بهترین شهرهای استان گیلان برای ساخت ویلا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشت
 • لاهیجان
 • بندر انزلی
 • لنگرود
 • ماسال
 • تالش
 • رضوان شهر
 • فومن
 • رودسر
 • سیاهکل

پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان چیست؟

ساخت ویلا فرآیندی پیچیده است که شامل دانش طراحی معماری، قوانین ساختمان، ضوابط شهرسازی و نحوه اجرای بنا است. یک پیمانکار بر ساخت و ساز و پروژه‌های ویلاسازی نظارت می‌کند. او ممکن است یک فرد یا شرکت مهندسی باشد. پیمانکار همه نیروهای کاری که برای تکمیل پروژه ضروری هستند را دور هم جمع می‌کند تا روند ساخت ویلا را به اجرا در آورد.

صاحب زمین یا کارفرما با پیمانکار ساختمان قرارداد می‌بندد تا بر بخشی یا همه فرآیند ساخت ویلا از دریافت جواز تا اجرا و پایان کار نظارت کند. به طور کلی، کار با یک شرکت پیمانکاری می‌تواند مزایای بیشتری داشته باشد زیرا شرکت مربوطه در همه بخش‌ها اعم از طراحی، ساخت و نظارت دارای نیروهای واجد شرایط و متخصص است.

پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان چیست؟

یک پیمانکار خوب باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • تعهد به کار داشته باشد.
 • تخصص اجرایی داشته باشد.
 • امانتدار و مورد اعتماد باشد.
 • بازار ویلاسازی را بشناسد.
 • یک تیم حرفه‌ای داشته باشد.
 • مصالح ساختمانی جدید را بشناسد.
 • شرایط غیر قابل پیش بینی را درک کند.
 • بر ساخت انواع ویلا اعم از ویلا مدرن، ویلا کلاسیک، ویلا لاکچری، ویلا ساحلی، ویلا جنگلی، ویلای دوبلکس و غیره تسلط داشته باشد.
 • در طراحی معماری تخصص لازم را دارا باشد.
 • توانایی دریافت مجوزها قبل، حین و بعد از پروژه را داشته باشد.

 مزایای پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

همه پروژه‌های ساخت ویلا یک هدف دارند، تبدیل چشم انداز کارفرما به واقعیت! این پروژه می‌تواند هر چیزی اعم از یک ویلای فلت ساده تا ساخت یک ویلای تریپلکس لوکس باشد. با این حال، اگر یک چیز وجود داشته باشد که مالکان باید بدانند، این است که چندین نفر برای تکمیل پروژه‌ها نیاز هستند.

پیدا کردن افراد مختلف برای هر بخش از ساخت ویلا ممکن است پردردسر و زمان‌بر باشد و نتیجه مورد نظر را ارائه ندهد. به همین دلیل، همکاری با یک پیمانکار می‌تواند روند کار مالک را ساده کنید زیرا او تنها با یک نفر در ارتباط خواهد بود. امروزه تقاضا برای یک پیمانکار مجرب به طور مداوم در حال افزایش است زیرا پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان اغلب با موفقیت همراه خواهد بود. مزایای همکاری با پیمانکار در زیر آورده شده‌اند:

دسترسی به پیمانکاران فرعی

می‌توان استدلال کرد که بیشترین مزیت همکاری با پیمانکار ساخت ویلا، دسترسی آسان به شبکه‌ای از پیمانکاران فرعی است. ساخت یک پروژه ویلا به بیش از یک نفر نیاز دارد. به عنوان مثال، اگر لوله کشی دارید، به کمک متخصص لوله کشی نیاز خواهید داشت. البته ویلا‌های بزرگ و چند طبقه به تیم کاملی از مهندسان، معماران، نجاران، برقکاران، لوله کش‌ها و بسیاری دیگر نیاز دارند.

پیمانکار مسئول نظارت بر تمام جوانب پروژه ساخت و ساز است. او همچنین با پیمانکاران فرعی در مورد هر چیزی که مربوط به پروژه می‌شود، هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، ممکن است پیمانکار قبلاً با نیروهای کاری در گذشته کار کرده باشد و افراد حرفه‌ای را در اختیار داشته باشد. در نهایت پروژه شما می‌تواند در نهایت کیفیت انجام شود.

 مزایای پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

صرفه جویی در زمان

به یاد داشته باشید که یک پروژه ویلاسازی ​​ممکن است بسته به ابعاد پروژه و مقدار بودجه هفته‌ها، ماه‌ها تا حتی سال‌ها طول بکشد. پروژه‌های عمرانی معمولاً زمان‌بر هستند. همکاری با یک پیمانکار راهی بدون شکست برای صرفه جویی در زمان است زیرا او تمام جوانب کار را در نظر می‌گیرد و سعی بر این دارد تا مطابق با نیازهای کارفرما حرکت کند.

البته عوامل پیش‌بینی ‌نشده‌ای مانند شرایط بد آب و هوا وجود دارند که می‌توانند بر تکمیل پروژه تأثیر بگذارند. اگر یک پیمانکار استخدام می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که او برای برنامه ریزی و زمان بندی اجرای پروژه آماده است. داشتن تخصص، پیمانکار را قادر می‌سازد تا رخدادهای اضطراری و پیش بینی نشده را در نظر بگیرد.

بهینه کردن هزینه‌ها

اگر تصمیم دارید ویلای خود را به تنهایی بسازید، باید تمام مصالح ساختمانی و هزینه‌های دیگر را پرداخت کنید. بدون داشتن دانش و اطلاعات، ممکن است در نهایت اقلام گران قیمت و بی‌کیفیت خریداری کنید. اما پیمانکاری ساخت ویلا در شمال یک راهکار موثر برای صرفه جویی در هزینه‌ها است زیرا پیمانکار بازار مصالح را به خوبی می‌شناسند.

پیمانکار با شبکه‌ای از تامین کننده آشناست و به خوبی می‌داند که باید مصالح باکیفیت را از کجا و از چه کسی تهیه کند. پیمانکار خوب می‌تواند مصالح را بدون واسطه با قیمت معقولانه خریداری کند. در نهایت، تکمیل پروژه مقرون به صرفه‌تر انجام می‌شود و شما می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

سهولت در اخذ مجوزها

هر پروژه ساختمانی برای شروع عملیات ساخت به مجوز ساخت یا همان پروانه ساخت نیاز دارد. یک پیمانکار مسئول اخذ تمامی مجوزهایی است که پروژه به آن نیاز دارد. فرایند دریافت جواز ساخت دارای زیر و بم‌های مختلفی است که از پس همه افراد بر نمی‌آید. پیمانکار به خوبی می‌داند که کارهای اداری و هزینه‌های مربوط به دریافت جواز چیستند و از کجا و به چه طریقی باید اقدام کرد.

ارتباط موثر و مفید

با توجه به اینکه پیمانکار کل پروژه را رصد می‌کند، دقیقاً می‌دانید که با چه کسانی باید ارتباط برقرار کنید. برخورد با تعداد زیادی از پیمانکاران فرعی می‌تواند چالش برانگیز باشد. اگر شما با یک پیمانکار فرعی در مورد بودجه و برنامه زمانی نگرانی دارید، پیمانکار اصلی دقیقاً می‌داند که چه کاری باید انجام دهد. اگر شما به عنوان کارفرما از کار یک متخصص رضایت نداشته باشید، فقط کافیست به نزد پیمانکار بروید و از او سوال کنید.

حفظ امنیت و ایمنی پروژه

پروژه‌های ساختمانی خطر ایمنی بالایی دارند. در صنعت ساختمان سالانه از هر پنج کارگر، یک نفر در تمام جهان جان خود را از دست می‌دهد. این امر باعث می‌شود که اطمینان از ایمنی برای عملیات اجرایی ساخت ویلا مهم باشد. پیمانکاران تشخیص می‌دهند که خطرات در کجای پروژه قرار دارند و آنها تدابیری به خرج می‌دهند.

پیمانکاران تمام مراحل ساخت و ساز را با در نظر گرفتن ایمنی انجام می‌دهند. علاوه بر این، آنها کارگران را تشویق می‌کنند تا استانداردهای ایمنی را در محل پروژه رعایت کنند تا از حوادث جلوگیری به عمل آید. ناگفته نماند، خطرات کارگاهی در بیشتر موارد مربوط به کارفرما است و باید به ارگان‌های دولتی جوابگو باشد.

مسئولیت‌های پیمانکار ساخت ویلا در گیلان

مسئولیت‌های پیمانکار ساخت ویلا در گیلان

پیمانکار ساختمان، فعالیت‌های ساختمانی را برنامه ریزی و هماهنگ می‌کند و باید پروژه را در زمان و بودجه تعیین شده به اتمام برساند. پیمانکاران مسئولیت کل فرآیند ساخت و ساز را بر عهده دارند و باید بهترین روش‌های کاربردی را برای اتمام پروژه تعیین کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد، یک پیمانکار ساختمان دارای وظایف متعددی است که بسته به قرارداد متفاوت هستند. نقش‌های زیادی وجود دارند که یک پیمانکار می‌تواند در مراحل مختلف پروژه آن را ایفا کند. اما یک پیمانکار ساختمان مسئول هماهنگی پروژه‌های ساختمانی و مدیریت جنبه‌های مختلف پروژه ویلاسازی است.

شرح وظایف او مستلزم انجام طیف وسیعی از نقش‌ها مانند اطمینان از تکمیل پروژه به موقع و در حد بودجه، نظارت و هدایت کارگران و اطمینان از اینکه همه عملیات مطابق به نقشه‌های اجرایی و قوانین ساخت ویلا در گیلان است.

پیمانکار برنامه ریزی‌های ساخت ویلا را تضمین می‌کند و تمام فرآیندهای ساخت و ساز را هدایت می‌کند تا مطمئن شود که پروژه با مشخصات طراحی مطابقت دارد. بخش مهمی از وظایف پیمانکار این است که تمام جنبه‌های یک پروژه ساخت و ساز را از زمان شروع به کار تا پایان انجام دهد.

پیمانکار ساخت ویلا در گیلان

همچنین ممکن است از او خواسته شود که در مرحله طراحی با مشتریان مشورت کند تا در فرآیند پالایش نقشه‌های ساخت و ساز و کنترل هزینه‌ها کمک کند. یکی دیگر از وظایف اصلی یک پیمانکار ساختمان، تهیه برآورد هزینه، بودجه و جدول زمانی کارهایی است که شامل ارائه راه‌هایی برای به حداقل رساندن هزینه‌ها و برنامه ریزی زمان و شیفت کاری برای کارگران ساختمانی است تا اطمینان حاصل شود که پروژه به شکلی موثر و کارآمد در حال انجام است.

همچنین وظیفه یک پیمانکار است که با تفسیر و توضیح محدوده قرارداد و اطلاعات فنی نقشه‌ها، مطمئن شود که کارگران ساختمانی، پیمانکاران فرعی و سایر متخصصان در محل ساخت و ساز درک کافی از نحوه ساخت ویلا دارند. یک پیمانکار ساختمان همچنین باید پیشرفت کار را به طور دقیق نظارت کرده و به کارفرما گزارش دهد زیرا او ملزم به جمع آوری و ارائه گزارش در مورد پیشرفت کار ساخت ویلا است.

اگر به دنبال همکاری با پیمانکار هستید، برخی از مهارت‌ها و ویژگی‌هایی که باید داشته باشد شامل مهارت‌های تجاری و مذاکره قوی، مهارت‌های ارتباط کلامی و نوشتاری عالی و مهارت‌های خوب مدیریت پروژه را در نظر بگیرید. همچنین او باید مهارت‌های فنی خوب، مهارت های تصمیم گیری و مهارت‌های مدیریت زمان عالی داشته باشد. از نظر مدارک تحصیلی، یک کاندیدای ایده آل برای نقش پیمانکاری باید دارای مدرک لیسانس ساخت و ساز، مدیریت ساخت، معماری و مهندسی در یک رشته مرتبط باشد.

هزینه پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

هزینه کار پیمانکاری به ابعاد پروژه و وظایف پیمانکار بستگی دارد. اگر پیمانکار تنها وظیفه ساخت را بر عهده دارد، هزینه‌های کلی پروژه کمتر از پیمانکاری است که قرارداد صفر تا 100 پروژه را منعقد کرده است. اما اگر فرض کنیم، کل پروژه ساخت ویلا در اختیار پیمانکار است، عوامل موثر بر هزینه پیمانکاری شامل موارد زیر خواهند بود:

 • فعالیت‌های مربوط به مجوزها
 • امور مربوط به خرید زمین
 • کارهای مربوط به خرید مصالح
 • فعالیت‌های مربوط به عملیات اجرایی ساخت ویلا
 • امور مربوط به طراحی و معماری ویلا
 • کارهای مربوط به دکوراسیون و محوطه سازی
 • فعالیت‌های مربوط به پایان کار

نکته: یک شرکت پیمانکاری مجرب می‌تواند هزینه های طراحی و ساخت ویلا را برای شما تخمین بزند.

هزینه پیمانکاری ساخت ویلا در گیلان

پیمانکاری ساخت ویلا در شمال با شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیمانکاران در مراحل مختلف ساخت و ساز نقش‌های زیادی دارند و هر نقش مسئولیت‌های متفاوتی دارد. پیمانکاران باید قادر به مدیریت عدم اطمینان و تصمیم گیری روزانه باشند. سابقه یک پیمانکار نیز بسیار مهم است زیرا کسانی که تجربه کافی دارند بهتر می‌توانند به مسائل رایج در پروژه‌ها پاسخ دهند.

شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری ساخت ویلا تنها شرکتی است که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کند. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات دیگر پرسیاه هستند.

شرکت مهندسی معماری پرسیاه در راستای اهداف سازمانی خود و برای رفاه حال کارفرمایان عزیز، اقدام به راه اندازی کمپین‌های هیجان انگیز کرده است. در این کمپین‌ها شما می‌توانید از 7 درصد تخفیف در اجرا و تا 50 درصد تخفیف طراحی در پروژه‌های خود بهره مند شوید. در نهایت، شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا می‌تواند پروژه مورد نظر شما را به صورت کاملاً حرفه‌ای و با قیمت مناسب به سر منزل مقصود برساند.

منبع: ny-engineers.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.