ساخت ویلا
ساخت ویلا در شمال

طراحی داخلی ویلا

ساخت شهرک ویلایی

یکی از مواردی که امروزه بسیار مورد توجه متقاضیان ساخت ویلا قرار گرفته است داشتن ویلا در شهرک های ویلایی است. به این دلیل که اغلب این شهرک ها از امنیت خوبی برخوردار هستند و امکانات متنوعی بسته به تعداد ویلا ها و متراژ شهرک برای آنها در نظر گرفته می شود.

تعریف شهرک ویلایی

به تعدادی ویلا که در یک منطقه در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند و دور تا دور محوطه توسط دیوار محصور شده باشد شهرک گفته می شود.

شهرک های ویلایی با توجه به تعداد ویلا ها و متراژ شهرک دارای ویژگی های متفاوتی هستند.

گاهی تمام ویلا ها در یک شهرک از یک طرح و سبک معماری بهره می گیرند و گاهی نیز هر ویلا در شهرک سبک خاص خود را در معماری دارد.

تعریف شهرک ویلایی​

قوانین ساخت شهرک ویلایی

برای ساخت ویلا در شهرک های ویلایی ابتدا باید با قوانین ساخت ویلا در شهرک آشنایی پیدا کرد عموما در شهرک های شمال به جز اینکه باید زمین داخل بافت باشد قوانین سخت و پیچیده ای وجود ندارد و افراد با مراجعه به دهیاری  هر منطقه می توانند از قوانین مربوط مطلع شوند.

البته هر شهرک نیز قوانین مربوط به خود را نیز دارد که مورد توافق همه ساکنان قرار گرفته است.

قوانین ساخت شهرک ویلایی

بهترین شهرک های ویلایی شمال

شهرک های ویلایی زیادی در شمال وجود دارند که با توجه به موقعیت خاص و مکان قرارگیری و البته نحوه ساخت ویلاها  در دسته بهترین شهرک های ویلایی قرار دارند. اما آنچه که در انتخاب بهترین شهرک به ما کمک می کند موقعیت قرار گیری زمین شهرک و چگونگی کیفیت ساخت و متریال مورد استفاده و همچنین ویژگی های متمایز کننده در شهرک می باشد.

بهترین شهرک های ویلایی شمال​

ساخت پلان شهرک ویلایی

طراحی پلان شهرک ویلایی باید توسط متخصصین این امر طراحی شود و زیر نظر مهندسین مجرب نظارت شود با دقت در طراحی می توان یک شهرک ویلایی زیبا و اصولی با تمام ویژگی های خاص ساخت.

در ساخت پلان می توان از سبک های مختلف معماری برای شهرک استفاده کرد.

آب نمای موزیکال و نورانی

یکی از زیباترین و خاص ترین آب نماها نمونه ی موزیکال آن می باشد. افراد می توانند با استفاده از موسیقی و ریتم ریزش آب، جلوه ای ویژه در محیط خود به وجود آورند. به طور مثال می توان با استفاده از موسیقی های آرامش بخش، ریتم ریزش آب را به گونه ای آرام طراحی کرد.

 

در این موارد می توان با استفاده از نورهای مختلف همگام با صدای موسیقی و ریتم آب، یک آب نمای موزیکال نورانی به وجود آورد. این نمونه از آب نماها را بیشتر در محیط های داخلی استفاده می نمایند. اما استفاده از آن در محیط های خارجی مانند فضای رستوران های سرباز یا به اصطلاح باغ رستوران ها، خالی از لطف نمی باشد. این نوع از آب نماها را می توان به صورت پیش ساخته تهیه کرد. در راه اندازی این آب نماها می توان از دستگاه های دیجیتال استفاده کرد که با توجه به ریتم آهنگ، ریتم فوران آب و بازی نور را هماهنگ کند.

آب نمای موزیکال و نورانی​

طراحی ورودی شهرک ویلایی

طراحی ورودی شهرک ویلایی یکی از تاثیرگذارترین موارد در چشم مخاطبان است ورودی یک شهرک ویلایی نیز می تواند از سبک های معماری مختلفی برخوردار باشد در طراحی ورودی باید به نکات امنیتی نیز توجه شود مثلا قرار دادن قسمت مربوط به نگهبانی در جایی که دید کافی برای کنترل ورود و خروج خودروها داشته باشد.

ورودی شهرک ویلایی

امکانات شهرک ویلایی

امکانات موجود در شهرک های ویلایی متفاوت است اما یک مزیت داشتن ویلا در شهرک نسبت به ویلای خصوصی خارج از شهرک این است که در امکاناتی مثل آب، برق و گاز معمولا شهرک ها مشکلی ندارند و شما به راحتی می توانید در شهرکی که ویلا هم آنجا ساخته شده است اقدام به خرید زمین کنید و نگران آب، برق و گاز  نباشید.

از دیگر امکانات بارز شهرک ویلایی داشتن نگهبانی 24 ساعته است که امنیت آن مکان را تامین می کند.

امکانات شهرک ویلایی​

ضوابط ساخت شهرک ویلایی

یکی از مهمترین ضوابط در ساخت شهرک های ویلایی برای سازنندگان توجه به ویژگی های زیست محیطی می باشد زیرا معمولا شهرک ها در زمین های بزرگ که روزی پوشش گیاهی داشتند بنا می شوند بنابراین برای اینکه تعادل محیط زیست بهم نخورد توجه به ویژگی های زیست محیطی بسیار مهم می باشد و طراحی و ساخت باید به گونه ای صورت بگیرد که تاثیرات مخربی بر روی محیط زیست صورت نگیرد.

مجوز ساخت شهرک ویلایی

برای کسب مجوزهای لازم در زمینه ساخت شهرک پیشنهاد ما به شما این است که حتما از مشاوران با تجربه که سابقه فعالیت زیادی در زمینه انتخاب زمین های شهرکی دارند کمک بگیرید.

قوانین حقوقی مربوط به ساخت شهرک در زمین های مختلف با کاربری های متفاوت فرق دارد.

در ابتدای امر تحقیق در مورد سابقه زمین و نوع کاربری آن و اینکه در چه نقطه ای قرار دارد و متراژ زمین های تفکیکی و همچنین تعداد ویلاهایی که قرار است در شهرک ساخته شود همگی باید برای اخذ مجوز از سازمان معماری و شهر سازی مشخص و قابل بررسی باشد.

زمین هایی که خارج از بافت هستند معمولا مجوزات لازم برای ساخت شهرک را نمی گیرند و به اجازه ساخت ویلا به آنها داده نمی شود.

مجوز ساخت شهرک ویلایی

لوکس ترین شهرک های ویلایی شمال

در میان شهرک هایی که در مناطق شمالی وجود دارد برخی شهرک ها هستند که به سبب نوع معماری و قدمت در دسته لوکس ترین شهرک ها قرار دارند.

شهرک های مثل خزر شهر، دریا کنار، فردوس، خانه دریا و…

لوکس ترین شهرک های ویلایی شمال

بهترین شهرک های جنگلی شمال

شهرک های جنگلی نیز در میان علاقه مندان به داشتن ویلا در مناطق شمالی طرفداران زیادی دارد از شهرک های جنگلی پرطرفدار می توان به شهرک ویلایی امیر دشت اشاره کرد که پوشش جنگلی بسیار زیبایی دارد.

طراحی و ساخت ویلا توسط شرکت مهندسی پرسیاه

هزینه های ساخت ما اندکی متفاوت با بقیه شرکت ها می باشد زیرا در پی تلاش های مکرر مدیر عامل و تیم با تجربه پرسیاه توانستیم در حدود 35 درصد از مصالح مورد نیاز در هر پروژه را بدون واسطه و با قیمت کارخانه در اختیار کارفرمایان قرار دهیم که این خود باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه ها می شود.

شرکت مهندسی پرسیاه با ارائه گزارش های شفاف مالی که قابل استعلام نیز می باشد کارفرمایان را در جریان روند انجام کارها قرار می دهد.

 

در مورد نوع قرارداد، شرکت مهندسی پرسیاه به دو صورت مدیریت پیمان و عدد فیکس با شما قرارداد تنظیم می کند.

در حالت اول که به صورت مدیریت پیمان بسته می شود شما می توانید در طول فرآیند ساخت ویلا مبلغ را با توجه به هزینه های انجام شده به صورت چند مرحله ای و قسطی پرداخت کنید.

و در حالت دوم هزینه ساخت بر اساس یک مبلغ فیکس و تعیین شده در ابتدا تنظیم می شود.

همکاران ما در هر بخش بر پایه تخصص و تجربه خود اقدام به انجام امور مربوط به پروژه ها می کنند.

0 تا 100 طراحی و ساخت ویلا

شرکت مهندسی پرسیاه در اقدامی هیجان انگیز با راه اندازی کمپین بزرگ رو ویلا این امکان را در اختیار شما کارفرمایان عزیز قرار می دهد که از تخفیف های ویژه در این کمپین بهره مند شوید.

در کمپین رو ویلا شما می توانید تا ۷٪ تخفیف اجرایی  و تا ۵۰٪ تخفیف طراحی در پروژه های خود استفاده کنید.

انجام پروژه ساخت ویلا و شهرک ویلایی با شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه به آرامشش می ارزه!

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.