طراحی و ساخت ویلا در مازندران

طراحی و ساخت ویلا در مازندران

تجمل و جذابیت سبک زندگی ویلایی در مازندران به قدری است که هر فردی را مجاب به طراحی و ساخت ویلا در این استان سرسبز کشور می‌کند. ویلاها خانه‌های زیبایی هستند که با مجموعه‌ای از امکانات منحصر به فرد در نزدیکی دریا یا جنگل ساخته می‌شوند. ویلاها به ویژه مورد علاقه کسانی هستند که خواهان داشتن یک زندگی رویایی از در خوش آب و هوا‌ترین منطق شمال کشور است.

خانه‌های ویلایی در مازندران بسیار مورد تقاضا هستند و افراد مختلفی با هر مقدار بودجه به این استان می‌آیند تا شهرهای مختلف مانند بابلسر، چالوس، محمود آباد، نوشهر و غیره ویلای مورد نظر خود را احداث کنند. در این راستا، «شرکت مهندسی پرسیاه» با اکیپ حرفه‌ای خود می‌تواند صفر تا 100 طراحی و ساخت ویلا در مازندران را برای شما کارفرمایان به اجرا در آورد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در مازندران

تعداد زیادی از افراد خوش شانس می‌توانند رویای داشتن یک ویلای زیبا و لوکس را در مازندران برآورده کنند. یک ویلا می‌تواند یک زندگی منحصر به فردی ارائه دهد که از زندگی نسبت به شهر مزایای دوچندانی دارد.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در مازندران

فواید خرید خانه ویلایی در مازندران به شرح زیر هستند:

 • ویلا سرمایه گذاری بزرگی است زیرا شما نه تنها ساختمان را خریداری می‌کنید بلکه زمینی که در آن قرار دارد را نیز خریداری خواهید کرد. ارزش زمین در طول زمان افزایش می‌یابد، بنابراین ارزش ویلا شما در طول سال‌ها چند برابر می‌شود.
 • در خانه‌های ویلایی حریم خصوصی بیشتری وجود دارد زیرا دیوارهای مشترک یا چشمان کنجکاو همسایگان فضول وجود ندارند. می‌توانید با فنجان صبحگاهی خود در پاسیو از یک سبک زندگی راحت لذت ببرید یا در باغ یوگا انجام دهید. همه اینها در فضایی خلوت انجام می‌شوند.
 • ویلا نمادی از موفقیت شما در زندگی است. آنها نشانه‌ای از موقعیت اجتماعی شما هستند که نشان دهنده پیچیدگی، انحصار طلبی و تجمل هستند.
 • یکی دیگر از مزیت‌های خانه‌های ویلایی این است که امکانات رفاهی زیادی مشابه خانه‌های آپارتمانی دسترسی دارید.
 • ویلا همچنین دارای امنیت بالایی است. یک منطقه بازی تعیین شده برای کودکان، یک باشگاه، مسیرهای دویدن، باغ‌های محوطه سازی شده و خدمات متعدد دیگر هستند تا زندگی شما را راحت‌تر کنند.
 • یکی از مزیت‌های مهم خانه‌های ویلایی، عدم محدودیت در نگهداری حیوانات خانگی است. لازم نیست نگران شکایات همسایگان خود، قوانین جامعه مسکن یا محدودیت‌های فضایی باشید. در اینجا حیوانات خانگی شما به زمین باز در حیاط خلوت دسترسی دارند و می‌توانند در فضای باز بازی کنند.
 • آزادی بیشتری برای طراحی فضای شما نیز وجود دارد. می‌توانید تراس خود را به اتاق دیگری تبدیل کنید، خانه خود را به صورت عمودی گسترش دهید و یک طبقه دیگر اضافه کنید یا می‌توانید فضای داخلی خود را دوباره طراحی کرده و جداکننده‌ها را بدون نگرانی در مورد گرفتن مجوز از جامعه مسکن یا همسایگان با دیوارهای مشترک ایجاد کنید.
 • با یک ویلا، در نهایت آزاد هستید که در حیاط خلوت خود بچرخید و یک تکه گیاه، گل یا حتی یک درخت بکارید. زمین اطراف خانه مال شماست تا هر کاری که دوست دارید با آن انجام دهید.

ویژگی‌های مهم در طراحی و ساخت ویلا در مازندران

ویژگی‌های مهم در طراحی و ساخت ویلا در مازندران

همه ما ایده‌های متفاوتی در مورد اینکه خانه رویایی‌مان باید چگونه باشد، داریم. داشتن ویلا همیشه اولین انتخاب برای بسیاری از صاحبان خانه‌های مشتاق است. امروزه گزینه‌های زیادی در بازار به ویژه شهر مازندران وجود دارند. اگر شما یک خریدار بالقوه ویلا هستید، در اینجا برخی از ویژگی‌هایی وجود دارند که باید در اقامتگاه آرام خود آنها را جستجو کنید:

 • بزرگ بودن فضا چیزی است که ویلاها را از دیگر انواع خانه‌ها متمایز می‌کند. اگر قصد خرید ویلا را دارید، از بزرگ و مطبوع بودن آن با تهویه طبیعی فراوان و فضای باز اطراف آن مطمئن شوید.
 • ویلاها اغلب نمادی از تجمل محسوب می‌شوند. یک ویلای ایده آل ویلایی است که پارکینگ کافی برای بیش از یک ماشین ارائه دهد.
 • باغ‌های محوطه‌ سازی ‌شده بزرگ، مسیرهای پیاده‌ روی و فضای سبز فراوان یکی دیگر از ویژگی‌های یک ویلا ایده‌آل است. مطمئن شوید که فضای باز زیادی وجود دارد که زندگی آرام را در دامان طبیعت تضمین می‌کند.
 • امکانات رفاهی برتر به نفع خود و خانواده‌تان ویژگی مهمی است که باید در جامعه ویلایی خود به دنبال آن باشید. فضای بازی برای بچه‌ها، پیاده روهای آسفالت شده و سایر موارد از جمله امکانات رفاهی هستند که در بسیاری از پروژه‌های ویلا دیده می‌شوند.
 • اگر به دنبال ویلا هستید، مطمئن شوید که ویلای شما دارای امنیت شبانه روزی است. یک ویلای ایده آل باید به شما این امکان را بدهد که بدون نگرانی در مورد امنیت خانواده یا دارایی خود بی خیال بمانید. دوربین‌های مدار بسته و تیمی از پرسنل امنیتی در یک جامعه ویلایی خوب ضروری هستند.
 • در حالی که همه عوامل ذکر شده در بالا ضروری هستند، یک خانه خوب برنامه ریزی شده و ساخت و ساز سالم با بهترین پرداخت‌ها، مهم‌ترین عواملی هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. استحکام سازه و کیفیت فضاها در خانه شما عناصر کلیدی هستند که کیفیت ویلا را تعیین می‌کنند.

انواع محبوب ویلاها و خانه‌های شهری در مازندران

طراحی و ساخت انواع ویلا در مازندران

بیایید نگاهی به 5 نوع ویلا و خانه شهری که در مازندران پیدا می‌کنید بیندازیم:

1- ویلای ساحلی

ویلای ساحلی نشان دهنده عظمت و شکوه است. این سبک اساساً ترکیبی از معماری سبک ساحلی است و معمولاً در مناطقی مانند مازندران یافت می‌شود. ویلاها و خانه‌های شهری به سبک ویلای ساحلی در کنار عظمت خود، ظرافت و کلاس بالا را به نمایش می‌گذارند. عنصری از سادگی در طراحی آنها وجود دارد که آنها را بسیار جذاب‌تر می‌کند. به طور کلی ویلاهای ساحلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • کلاسیک: این از سازه‌ها و ساختمان‌هایی که در دوره رنسانس کلاسیک ساخته شده‌اند الهام می‌گیرد. ستون‌ها و قوس‌های گرد، این سبک خاص را مشخص می‌کند.
 • روستایی: این سبک از معماری روستایی الهام گرفته شده است. معمولاً ویلاها و خانه‌های شهری که طبق این طرح ساخته می‌شوند، دارای خطوط ساده و تمیزی هستند و معمولاً از چوب ساخته می‌شوند.
 • مدرن: این سبک ویژگی‌های معمولی خانه‌های مینیمال را نشان می‌دهد اما لمس مدرنی در آن وجود دارد. رگه‌هایی از تأثیرات مدرن معماری در ویلاهای طراحی شده بر اساس سبک مدرن مشهود هستند.

2- ویلای مدرن

تعریف طراحی مدرن به طرز جالبی مشکل است زیرا همیشه در حال تکامل می‌باشد. چیزی که امروزه مدرن در نظر گرفته می‌شود ممکن است چند سال دیگر با تعریف این اصطلاح مطابقت نداشته باشد. همین امر در مورد معماری معاصر نیز صدق می‌کند. به عبارت ساده‌تر، ویلاها و خانه‌های شهری مدرن در مازندران، منعکس کننده معماری دنیای مدرن هستند.

به خاطر داشته باشید که بین معماری مدرن و معاصر تفاوت وجود دارد. معماری مدرن در واقع به دوران بین دهه‌های 1920 و 1950 برمی‌گردد، زمانی که واحدهای مسکونی با خطوط تمیز و مینیمالیسم رایج بودند. از سوی دیگر، سبک معاصر به سبک‌های معماری در حال تحول رایج در قرن بیست و یکم اشاره دارد. ویلا با طراحی مدرن می‌تواند نوآوری را در خود داشته باشد.

طراحی و ساخت انواع ویلا در مازندران

3- ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس این یکی از محبوب‌ترین سبک‌های معماری است که در مازندران خواهید یافت. ویلاها به سبک بدوبلکس به خاطر شکوه و عظمت خود مشهور هستند. خانه‌هایی که بر اساس این سبک ساخته شده‌اند، دارای دو طبقه، اتاق‌های جادار، سقف‌های گنبدی شکل و پنجره‌های بزرگ می‌باشند. علاوه بر این، آنها با لوسترهای بزرگ، کف‌های براق و نرده‌های پیچیده تزئین شده‌اند.

با این حال، ویلاها به سبک دوبلکس در مازندران، اغلب ترکیبی زیبا و باشکوه از طرح‌های قدیمی و جدید هستند. برخی از عناصر مدرنیسم را در این ویژگی‌ها به شکل رنگ‌های پررنگ خواهید دید. برخی از ویلاها دارای پاسیوهای سرپوشیده نیز هستند که مکانی عالی برای قرار دادن مبلمان در فضای باز شماست.

4- ویلای جنگلی

ویلاها و خانه‌های شهری به سبک جنگلی به خانه‌های ساخته شده در جنگل اشاره دارند. با این حال، این طرح معماری امروزه بسیار محبوب است. این خانه‌ها دارای طاق ‌نماهای پرآذین، سقف‌های چوبی کلاسیک و پنجره‌های کوچک هستند. علاوه بر این، آنها با گچبری سفید، دیوارهای ضخیم و آجرکاری خشتی خود شناخته می‌شوند.

به دلیل دیوارهای ضخیم و گچ بری شده یا دیوارهای تمام چوبی، خانه‌ها به سبک جنگلی در مناطقی با آب و هوای مازندران عالی هستند. این دیوارهای ضخیم به عنوان یک لایه اضافی عایق به خواص عمل می‌کنند. آنها در برابر گرما محافظت می‌شوند زیرا توسط دیوارها جذب خواهند شد. وقتی صحبت از تزئینات به میان می‌آید، خانه‌های به سبک جنگلی به شیوه‌ای ساده طراحی می‌شوند و اغلب الهام گرفته از محیط اطراف خود هستند.

ویلای جنگلی

5- ویلای کلاسیک

این سبک خاص معماری، از روم و ایران باستان سرچشمه گرفته است. این سبک زندگی مجللی که در آن دوران رایج بود را به تصویر می‌کشد. به طور کلی، ویلاهای کلاسیک با پیروی از سه قاعده طراحی می‌شوند که معمار رومی ویترویوس بیان کرده است. این قوانین عبارتند از:

 • استحکام
 • مفید بودن
 • زیبایی

این عناصر را در هر ویلا با طراحی کلاسیک خواهید یافت. این خانه‌ها دارای جذابیت زیبایی شناسی استثنایی، ظرافت و تجملات هستند و برای ارائه یک سبک زندگی مجلل طراحی شده‌اند. آنها به زیبایی سبک زندگی و فرهنگ غنی را به تصویر می‌کشند.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در مازندران

مراحل طراحی و ساخت ویلا در مازندران

در ادامه به هفت مرحله برای ساخت ویلا در مازندران اشاره می‌کنیم:

1- انتخاب زمین و موقعیت مکانی

محدودیت‌های ساختمانی در مناطق مهم مازندران باعث می شود تا امکان ساخت ویلا در هر منطقه وجود نداشته باشد. اما همچنان می توانید یک ویلای زیبا در مناطق ساحلی و جنگلی این استان بسازید.  موقعیت مکانی، مهم‌ترین جنبه در انتخاب مکان ساخت ویلا است. شما زمان زیادی را در ویلا سپری خواهید کرد. بنابراین مهم است موقعیت ویلا را مطابق با علاقه، بودجه، ارزش سرمایه گذاری و نیازهای خود انتخاب کنید.

2- طراحی و نقشه‌های معماری

بعد از انتخاب موقعیت ویلا، حالا باید فرآِیند ساخت ویلا را به یک تیم متخصص بسپارید. تیم متخصص کلیه کارهای مربوط به اخذ جواز را انجام می‌دهد. سپس مراحل طراحی و نقشه‌های معماری در فازهای مختلف به اجرا در می‌آید. بعد از تایید دوباره شهرداری، نقشه‌های اجرایی توسط مهندسان ترسیم می‌شوند. در این مرحله مهم است که به پلان معماری و طراحی نمای ویلای خود توجه کنید زیرا ویلا باید همان چیزی باشد که دوست دارید.

برای ویلا هزینه کنید

4- عملیات اجرایی ساخت ویلا

مراجل اجرای ویلا شامل پی کنی، ساخت فونداسیون، بتن ریزی، ساخت ستون‌ها و تیرها (اسکلت سازه)، سفت کاری، نازک کاری و کارهای نهایی مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی است. اکیپ اجرایی شرکت مهندسی پرسیاه با کادری مجربی از متخصصان، مسئولیت اجرای ویلای شما در استان مازندران را بر عهده خواهند داشت. در مرحله مهم است که به ویژگی هایی مانند محوطه سازی، طراحی داخلی، تجهیزات مبله، نوع متریال کفپوش، سیستم روشنایی، سیستم‌های امنیتی، استخر و سونا، زمین ورزشی و غیره توجه کنید.

عوامل موثر در طراحی و ساخت ویلا در مازندران

داشتن ویلای خود، آرزوی همه است و در این دوران مدرن، چه کسی که دوست ندارد یک ویلا با بهترین فناوری و امکانات را داشته باشد. روزهایی که طراحی خانه خود را با توجه به سازنده ای که قرار بود بسازد انتخاب می‌کردیم دیگر گذشته است. طراحی ویلای مدرن خود را با در نظر گرفتن فاکتورهای خاصی در نظر بگیرید. موارد ذکر شده در زیر عواملی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید:

محل احداث ویلا

موقعیت مکانی یک فاکتور مهم در طراحی ویلا یا حتی جستجوی مکانی برای زندگی است. اگر قصد دارید یک ویلای روستایی داشته باشید که حداکثر 7 روز در آن بمانید، می‌توانید Outskirts  را انتخاب کنید. حومه‌ها برای فارم‌هاوس بهترین هستند. اما اگر برای خانه ای طراحی می‌کنید که می‌خواهید 7×24 در آن بمانید، بررسی محله و امکانات موجود در مناطق مجاور ضروری است.

عوامل موثر در طراحی و ساخت ویلا در مازندران

متراژ ساخت ویلا

دومین فاکتور مهم متراژ ویلا است که بر بودجه شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. معمولاً ویلا بزرگتر هزینه تمام شده را افزایش می‌دهد و بالعکس و اندازه تصمیم گیری به تعداد افرادی که قرار است در آن زندگی کنند بستگی دارد. در غیر این صورت ویلاهای کوچکتر نیز می‌توانند چشم نواز باشند و به ما اعتماد کنید زیرا آنها دلپذیرترین نیز هستند. اگر یک ویلای سلطنتی و مجلل می‌خواهید، ویلای بزرگتر بهترین می‌باشد و همه چیز در مورد نحوه طراحی یک ویلا است.

سبک معماری ویلا

سبک معماری ویلا قرار است شخصیت شما را منعکس کند. شکی نیست که هر کس به سبک خود ویلایش را طراحی می‌کند. هنگام طراحی، به خاطر داشته باشید که خواسته‌های خود را در طرح بگنجانید. این باعث می‌شود که طراحی ویلای خود را بیشتر دوست داشته باشید و همچنین اجرای آن آسان خواهد بود.

فاکتورهای مهم در قیمت طراحی و ساخت ویلا در مازندران

فاکتورهای مهم در قیمت طراحی و ساخت ویلا در مازندران

موارد زیر برخی از عوامل خاص موثر بر قیمت ویلا در مازندران است:

1- موقعیت ویلا

موقعیت ویلا به طور مستقیم بر ارزش آن تأثیر می‌گذارد، ویلاهای واقع در قلب شهر نسبت به حومه شهر گران‌تر هستند و همچنین نزدیکی ویلا به مناطق تاریخی و چشم‌اندازهای دریا و جنگل، همگی نقش کلیدی در تعیین ارزش ویلا ایفا می‌کنند.

2- معماری ویلا

سبک طراحی معماری به دلیل آنکه مختصات کار را مشخص می‌کند، در قیمت موثر است. برای مثال، متریال مورد نیاز برای سبک معماری رومی متفاوت از سبک معماری مدرن است. همچنین، نیازهای زیرساختی (تعداد ستون، نوع سقف و غیره) تحت تاثیر سبک معماری قرار دارند.

3 -متزاژ ویلا

همچنین در تعیین قیمت ویلا نقش کلیدی ایفا کنید، اما باید به متراژ خالص و متراژ کل و تقسیمات داخلی نیز توجه کنید. به طور کلی هر چه متراژ ملک بیشتر باشد، قیمت ساخت و استفاده ز مصالح بیشتر می‌شود.

ساخت ویلا در مازندران

4 – تزیینات لوکس داخلی و خارجی

این مرحله نهایی ساخت و ساز است. این مربوط به دیوارها، کف و سقف ویلا است. اهمیت تزئینات از این واقعیت ناشی می‌شود که بعداً برای تمام قسمت‌های ویلا، اعم از داخلی یا خارجی ظاهر شود. سطح کیفیت کارهای تزئینی و زیبایی فضای داخل و نمای بیرون قابل کنترل است که به طور اجتناب ناپذیری در قیمت ویلا منعکس می‌شود.

کلام آخر

مانند هر کالای دیگری، املاک و مستغلات تحت تأثیر قانون عرضه و تقاضا قرار می‌گیرند. به طوری که در صورت وجود عرضه، قیمت‌ها کاهش می‌یابند و در ازای کمبود عرضه این افزایش می‌یابد. ساخت ویلا شبیه ساختن خانه است. با این حال، اصطلاح ویلا با انتظارات خاصی همراه است و این انتظارات اغلب به معنای لوکس بودن هستند. به طور طبیعی، این بدان معناست که ساخت ویلا بیش از خانه جنبه لاکچری دارد.

ویلاها اغلب بزرگتر از آن چیزی هستند که بسیاری آن را یک خانه استاندارد در نظر می‌گیرند. ویلاها همچنین اغلب از باکیفیت‌ترین مواد موجود استفاده می‌کنند. برای بسیاری از مردم، ویلا خانه رویایی آنهاست و از ساخت آن هیجان زده هستند.

وقتی تصمیم به ساخت ویلا می‌گیرید، باید مطمئن باشید که وضعیت مالی خوبی را در اختیار دارید. نه تنها باید در مورد هزینه خود ویلا فکر کنید بلکه باید زمین در دسترس را نیز داشته باشید. سپس باید یک معمار همکاری کنید که تا روند ساخت و طراحی را در پیش بگیرد. ما در شرکت مهندسی پرسیاه با داشتن تیم مجربی از متخصصان در همه زمینه‌های طراحی و اجرا، به شما کمک می‌کنیم تا ویلای مورد نظر خود را در هر شهری از استان مازندران و در نهایت کیفیت و خدمات احداث کنید.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.