طراحی و ساخت ویلا در رامسر

طراحی و ساخت ویلا در رامسر

زندگی در فضایی منحصر به فرد که شیوه زندگی و آرزوهای ما را در خود جای دهد، رویای ماست. در حالی که بسیاری از مردم از اقامت در یک آپارتمان شهری راضی هستند، برخی ترجیح می‌دهند از تجربه لذت بخش زندگی در ویلا به ویژه در عروس شهرهای شمال یعنی رامسر لذت ببرند. اگر شما قصد طراحی و ساخت ویلا در رامسر را دارید، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. برای مثال، انتخاب یک سازنده یا همکاری با یک شرکت مهندسی می‌تواند یک ویلای ایده آل را برای شما فراهم کند. «شرکت مهندسی پرسیاه» با داشتن اکیپ اجرایی حرفه‌ای می‌تواند به شما در طراحی و ساخت ویلا در رامسر کمک زیادی کند.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در رامسر

ویلاهای خصوصی در رامسر بسیار محبوب شده‌اند زیرا افراد برای فرار از شلوغی شهر، زندگی در ویلاهای لوکس را ترجیح می‌دهند. در ادامه به برخی از مزایای طراحی و ساخت ویلا در رامسر اشاره می‌کنیم:

1- حریم خصوصی و امکانات رفاهی

این امکان را دارید از امکانات رفاهی در ویلای مجلل و خصوصی خود لذت ببرید. یک ویلای خصوصی مکانی عالی برای استراحت در تعطیلات است. زندگی در یک ویلای خصوصی به این معناست که شما می‌توانید از سالن بدنسازی، استخر، اتاق اسپا و بسیاری موارد دیگر استفاده بسیار ببرید. داشتن یک فضای خصوصی به همراه امکانات رفاهی می‌تواند لذت زندگی را دوچندان کند.

مزایای طراحی و ساخت ویلا در رامسر

2- ارزش سرمایه گذاری عالی

برای کسانی که ذهن تجاری خوبی دارند، ویلاها یک سرمایه گذاری عالی برای ملک هستند. انتظار می‌رود ارزش ویلاها با افزایش تقاضا برای خانه‌های خصوصی، امن و مجلل به سرعت افزایش یابد. سرمایه گذاران همچنین به طور فزاینده‌ای به دنبال مکان‌هایی هستند که بتوانند به زندگی راحت دسترسی داشته باشند و ارزش ملک خود را افزایش دهند. به ویژه در شهر رامسر که از بهترین مناطق شمال کشور برای سرمایه گذاری است، ساخت ویلا د این شهر می‌تواند بهترین استراتژی ممکن باشد.

3- آزادی در طراحی معماری

یکی از لذت‌های مطلق زندگی ویلایی، وجود فرصتی برای ایجاد یک فضای نشیمن منحصر به فرد از طریق آزادی در طراحی داخلی است. شما می‌توانید با بهترین تیم طراحی معماری همکاری کنید و بهترین طراحی را برای پلان و نمای ویلای خود ایجاد کنید. این مهم آزادی بیشتری را نسبت به آپارتمان فراهم می‌کند. طراحی معماری خاص می‌تواند ظاهر و نمای ویلا را به هر سبکی ایجاد کند. سبک‌های مختلف طراحی ویلا عبارتند از:

 • ویلای ساحلی
 • ویلای جنگلی
 • ویلای فلت
 • ویلای دوبلکس
 • ویلای تریپلکس
 • ویلای مدرن
 • ویلای مینیمال
 • ویلای کلاسیک
 • ویلای رومی

اصول طراحی و ساخت ویلا در رامسر

طراحی مدرن ویلایی یک چیدمان باز، تازه و آرام را مشخص می‌کند که مکمل یک سبک غیر رسمی‌است و سعی می‌کند تا جایی که ممکن است فضای بیرونی را به داخل خانه بیاورد. به طور کلی مبتنی بر تعامل با طبیعت است، بنابراین اصول طراحی ویلا برای لمس زیبایی‌های طبیعت و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این محیط بکر انجام می‌شود.

یکی از مولفه‌های مهم در ساختمان ویلایی و هدف معمار، ارتباط مستقیم و نزدیک این محیط مسکونی با طبیعت است. بر این اساس، اصول طراحی یک ویلای مدرن با قوانین ساخت یک خانه معمولی متفاوت است. امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی داشتن محیطی آرام و به دور از شلوغی بیش از پیش احساس می‌شود.

اصول طراحی و ساخت ویلا در رامسر

برای رفع این نیاز امروزه بسیاری از افراد به داشتن ویلا در فضایی دور از هیاهوی شهرهای بزرگ فکر می‌کنند. اصول طراحی ویلا به سبک مدرن و مجلل دنیای پیچیده‌‌ای دارد. هر چه یک ویلا زیباتر طراحی شود، توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. توجه به اصول طراحی ویلا برای داشتن محیطی زیبا و آرامش بخش بسیار حیاتی است.

اگر ویلاها بر اساس اصول طراحی ساختمان ویلایی ساخته شوند می‌توانند آسایش و راحتی بیشتری را برای زندگی فراهم کنند. زمانی می‌توان آن را موفق تلقی کرد که همه فضاها متناسب با نیاز کاربران باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آنها طراحی شود.

طراحی ویلای مدرن، نمایشی از سادگی است که از ایده «کمتر بیشتر است» پیروی می‌کند و ساختار هویت خود را می‌دهد.  برای طراحی و ساخت ویلای رویایی باید اصولی را رعایت کرد. موارد زیر برخی از بهترین اصول طراحی و ساخت ویلا در رامسر است که باید در نظر گرفته شوند.

موقعیت ویلا

موقعیت مکانی یکی از فاکتورهای مهم در طراحی ویلا یا حتی جستجوی مکانی برای زندگی است. باید بهترین نقطه برای اجرا در نظر گرفته شود. بهتر است منطقه‌‌ای را انتخاب کنید که بکرترین طبیعت آن شهر یا منطقه را داشته باشد.

عملکرد ویلا

اولین مورد مهم در فرآیند طراحی، چیدمان فضای زندگی کاربردی است. نقش مهمی‌در طراحی ویلای مدرن و اساساً هر طراحی مدرن دارد و همچنین پایه و اساس طراحی‌های مدرن است. بنابراین قبل از اینکه فوراً در ایجاد یک طراحی عالی که برای کاربران کار نمی‌کند بپرید، مطمئن شوید که آنها به چه نوع فضایی نیاز دارند.

طرحی را می‌توان موفق تلقی کرد که همه فضاها و همه چیز به خوبی با انتظارات کاربران مطابقت داشته باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آنها به خوبی کار کند. همه چیز باید تا حد امکان کاربردی باشد. این بهترین راه برای ساخت یک ویلای مدرن است.

نحوه طراحی و ساخت ویلا در رامسر

رنگ ویلا

رنگ‌ها جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی ویلا هستند. ترکیب دلپذیر رنگ‌ها در طراحی و ساخت ویلا در رامسر بسیار مهم است و تفاوت چشمگیری در ظاهر نهایی سازه ایجاد می‌کند. شما می‌توانید هر رنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید، فقط باید مطمئن شوید که آنها مکمل یکدیگر هستند و به خوبی متعادل می‌شوند. بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که آرامش بخش باشند و احساس آرامش کنید. همچنین تا حد امکان رنگ‌های خنثی و تک رنگ را انتخاب کنید.

نورپردازی ویلا

نورپردازی بخش بزرگ و محوری هنرهای تجسمی-معماری در یک ویلای مدرن و مجلل است. بیشتر ساختارهای آن ظاهری سبک و تقریباً نیمه شفاف دارند. یک طراح با تجربه و حرفه‌‌ای نورهای مناسبی را می‌شناسد که به درستی فضای یک ویلا را مشخص می‌کند و نورپردازی را به روشی عالی ترسیم می‌کند. این به ایجاد محیطی دلپذیر و سازنده کمک می‌کند و در عین حال ارزش زیبایی شناسی فضا را افزایش می‌دهد.

بافت و الگو ویلا

بافت، کیفیت سطح مواد، و جنبه نادیده گرفته شده طرح تزئینی، عامل مهمی‌ در انتخاب مواد برای تکمیل یک سازه است. اگر می‌خواهید از بافت‌ها و الگوهای خاص استفاده کنید، حجم‌های هندسی، چند ضلعی‌ها، خطوط مورب یا شکسته و منحنی را در نظر بگیرید. افزودن عناصر متنی و پدری به فضا اجازه می‌دهد تا زنده شود و به بیننده نکات جالب زیادی را تجربه کند.

طراحی و ساخت ویلا در شهر رامسر

پنجره‌های ویلا

در طراحی و ساخت ویلا در رامسر به ویژه پنجره‌ها عنصر مهمی‌از سبک بوده که همیشه با طراحی بیرونی تکمیل می‌شود. ویندوز یک راه آسان برای ایجاد ظاهری سبک و مطبوع است. آن‌ها فضا را باز می‌کنند و نور طبیعی بیشتری وارد می‌کنند تا فضای شما مدرن‌تر و نشاط‌آورتر به نظر برسد و همچنین گرمای رایگان را در زمستان فراهم می‌کند.

فضاهای ذخیره سازی

داشتن فضای ذخیره سازی برنامه ریزی شده به ارزش فضا می‌افزاید. ذخیره سازی فقط یک عنصر طراحی نیست بلکه یک عنصر کاربردی برای فضای داخلی خوب در طراحی مدرن است. اینها به شما کمک می‌کنند تا یک ویلای مرتب برای هر چیزی که به خوبی نگهداری می‌شود داشته باشید. فضاهای ذخیره سازی خوب و بهینه شده تضمین می‌کند که خانه شما مکانی با طراوت و عاری از به هم ریختگی باقی می‌ماند.

طراحی نمای ویلا

نه تنها داخل ویلا باید قابل توجه باشد، بلکه بیرون آن نیز باید قابل توجه باشد. تمام عناصر بیرونی یک ویلا باید هماهنگ و در ارتباط با سبک داخلی باشند. همچنین باید عملکرد و قابلیت استفاده را به حداکثر برساند. همچنین، نما تجسم ویلای مدرن شما است زیرا اولین برداشت است. طراحی نورپردازی مفهومی می‌تواند زیبایی معماری ویلا را برجسته می‌کند تا چشمگیر به نظر برسد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رامسر

مراحل طراحی و ساخت ویلا در رامسر

در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلا می‌پردازیم:

مرحله 1: انتخاب زمین مناسب

زمانی که صحبت از ساخت ویلا می‌شود، موقعیت مکانی یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها است. اگر قبلاً زمین خود را خریداری کرده‌اید، باید پروژه ساختمانی خود را با محدودیت‌های زمین مانند خاک، جهت گیری، توپوگرافی و حفظ آب تطبیق دهید. ویلاها در شهر رامسر را می‌توان در جنگل یا ساحل احداث کرد. هر کدام از این ویلاها ویژگی‌های خاص خود را دارند و می‌توانند نیازهای مختلف افراد را برآورده کنند. ما در شرکت مهندسی پرسیاه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید یک زمین خود با موقعیت استراتژیک خریداری کنید.

مرحله 2: تعیین جلسه با تیم سازنده

اولین جلسه فرصتی خواهد بود تا از پروژه و بودجه شما مطلع شویم تا بتوانیم اولین پیش نویس درخواست شما را با هم تهیه کنیم. ویلای خود را با ما طراحی کنید و با معماران حرفه‌ای ما مشورت کنید تا بتوانید خدمات زیر را به دست آورید:

 • بودجه بندی مناسب برای دریافت حداکثر عملکرد و زیبایی
 • انجام امور مربوط به مجوزها و مدارک مورد نیاز
 • انتخاب بهترین سبک طراحی معماری براساس نیازهای شما
 • بررسی فضاهای مورد نیاز شما از جمله تعداد اتاق‌ها، استخر، سونا و غیره
 • استفاده از امکانات رفاهی، سرگرمی‌و امنیتی در ویلا

هزینه طراحی و ساخت ویلا در رامسر

مرحله 3: اخذ مجوزهای ساختمانی

دریافت مجوزهای طراحی و ساخت ویلا در رامسر یکی از مراحل مهم احداث ویلا در این شهر زیباست. این مراحل یک پروسه اداری هستند که در نهایت به دریافت پروانه ساخت منجر می‌شود. مراحل اخذ پروانه ساختمانی به این صورت است که مالک یا شرکت مهندسی ابتدا به شهرداری مراجعه کرده و تقاضای صدور مجوز برای تهیه نقشه را می‌کنند. سپس یک کارشناس از طرف شهرداری به سر زمین می‌آید تا مسائل زیر را بررسی کند:

 • برداشت زمین (متراژ زمین و موقعیت جغرافیایی)
 • تعریض زمین
 • داخل طرح بودن زمین برای تخریب
 • بررسی تحت اختیار بودن زمین نزد سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف (منابع طبیعی، میراث فرهنگی یا شهرداری)

سپس باید نقشه‌های مورد نیاز شهرداری به تصویب برسند تا روند ساخت و ساز شروع شود. بعد از تایید نقشه‌ها میزان عوارض ساخت برآورد و فیش آن تحویل مالک داده می‌شود. همچنین شهرداری از کلیه ارگان‌های مربوطه همچون اداره آب، برق، مخابرات، گاز و در بعضی مواقع منابع طبیعی و غیره استعلام به عمل می‌آورد. بعد از طی همه مراحل و پرداخت هزینه‌های مورد نیاز، پروانه ساخت صادر می‌شود.

مرحله 4: عملیات اجرایی ساخت ویلا

ساخت ویلا در رامسر بسته به نقشه‌های معماری و اجرایی و نیازهای شما انجام می‌شود. هر نوع ویلا به یک شیوه خاص ساخته می‌شود اما همه آنها بسته به سازه مشابه یکدیگر هستند. اما تفاوت‌ها در نوع مصالح ساختمانی، سبک معماری نما، سبک طراحی داخلی و امکانات مختلف رفاهی متفاوت خواهند بود.

کل فرآیند اجرایی شامل موارد زیر هستند:

 • تسطیح و نقشه برداری زمین
 • ساخت فونداسیون
 • ساخت ستون‌ها و تیرها
 • ساخت سقف
 • انجام امور سفت کاری
 • انجام امور نازک کاری
 • محوطه سازی
 • طراحی داخلی و دکوراسیون

بعد از پایان مراحل ساخت، اکنون می‌توانید وارد ویلای شخصی خود شوید و از زندگی در آن لذت بسیار ببرید.

طراحی و ساخت ویلا در رامسر توسط شرکت مهندسی پرسیاه

هزینه طراحی و ساخت ویلا در رامسر

قیمت ساخت ویلا در رامسر بسته به عوامل زیر متفاوت خواهد بود:

 • انتخاب موقعیت مکانی
 • تاثیر نوع سازه بر هزینه نهایی
 • هزینه مصالح و متریال
 • تعداد طبقات
 • هزینه طراحی نما و دکوراسیون داخلی
 • هزینه محوطه سازی
 • هزینه لازم برای تامین امنیت
 • امکانات رفاهی (اتاق مستر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی و غیره)

به طور کلی، هزینه طراحی و ساخت ویلا در رامسر در شامل موارد زیر است:

خاکبرداری

1.2 درصد

فونداسیون، دال و سقف

3.7 درصد

تجهیز کارگاه

2.4 درصد

آجر و بلوک

0.7 درصد

انبار داری

0.6 درصد

ابزار

0.2 درصد

اتصالات سازه

6.4 درصد

پوشش سازه

0.5 درصد

سفت کاری سازه

8.9 درصد

کار نجاری

1.7 درصد

کانتر

1.5 درصد

کابینت

3.7 درصد

عایق طبقات

2.3 درصد

بام

5.5 درصد

رنگ آمیزی

3.6 درصد

محفظه دوش و وان

0.5 درصد

شومینه پیش ساخته

0.9 درصد

لوازم حمام

0.7 درصد

لوازم داخلی

1.6 درصد

گرمایش و داکت

2.9 درصد

اتصالات لوله کشی و فاضلاب

7.3 درصد

درها

1.9 درصد

درب گاراژ

0.4 درصد

پنجره آلومینیوم و درهای کشویی

1.2 درصد

گچ کاری خارجی

6.4 درصد

دیوار آماده گچی

4.7 درصد

کف پوش

2.0 درصد

سنگ فرش

2.4 درصد

سیم کشی

3.2 درصد

لامپ‌های روشنایی

1.2 درصد

بیمه، مالیات و دستمزد

4.8 درصد

برنامه‌ها و مشخصات

0.4 درصد

جواز

1.7 درصد

پاکسازی نهایی

0.4 درصد

بالاسری

12.5 درصد

طراحی و ساخت ویلا در رامسر توسط شرکت مهندسی پرسیاه

انواع خدمات مختلفی که در امر ساخت ویلا ارائه می‌شوند، شامل طراحی و ساخت پروژه‌های ویلایی در نقاط مختلف شهر رامسر، تهیه نقشه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، بازسازی ویلا، پیمانکاری و غیره اشاره کرد. با این حساب شما با سپردن پروژه ساخت ویلای خود به «شرکت مهندسی پرسیاه»، خیال خودتان را از طراحی و ساخت مطمئن ویلای راحت خواهید کرد

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *