طراحی و ساخت ویلای لاکچری

طراحی و ساخت ویلای لاکچری

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه یک ویلای لاکچری سفارشی بسازید؟ به عنوان یک سازنده ویلا در شرکت مهندسی معماری پرسیاه، می‌دانیم که ممکن است تقریباً جادویی به نظر برسد که چگونه زمین و مصالح ساختمانی با هم ترکیب می‌شوند تا به ویلا‌های لاکچری مدرن تبدیل شوند. در واقع، طراحی و ساخت ویلای لاکچری به برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات نیاز دارد. ویلاسازی در واقع تخصص است، نه جادو! پس اگر می‌خواهید لوکس‌ترین ویلا را بسازید، شرکت مهندسی معماری پرسیاه به شما در پیمانکاری ساخت ویلای لاکچری کمک می‌کند.

ویلای لاکچری چیست؟

ویلا‌های لاکچری اغلب بسیار بزرگ هستند، از مصالح ساختمانی درجه یک ساخته شده‌اند، دارای دکوراسیون مجلل هستند و امکانات رفاهی متنوعی دارند. ویلاهای سطح بالا را در بهترین و مطلوب‌ترین مکان‌ها خواهید یافت. اگر مجبور بودید ویلا لاکچری رویایی خود را توصیف کنید، ممکن است مکانی عالی در ساحل، متراژ وسیع یا مصالح ساختمانی گران قیمت مانند سنگ مرمر را تصور کنید. شما در مسیر درستی هستید! بیایید نگاهی دقیق‌تر به فهرست ویژگی‌های ویلا لاکچری بیندازیم تا مشخص شود چه چیزی یک ویلا لاکچری را می‌سازد:

موقعیت مکانی

وقتی صحبت از موقعیت مکانی به میان می‌آید، ویلا‌های لاکچری را در دلخواه‌ترین مناطق خواهید یافت. به قله‌های کوه، سواحل ساحلی یا مشرف به یک شهر خیره‌کننده فکر کنید. داغ ترین نقطه شهر را پیدا کنید و در آنجا ویلا های سطح بالا ظاهر می شوند. با این حال، جوامع همیشه در حال تکامل هستند، بنابراین یک منطقه مطلوب ممکن است همیشه مطلوب نباشد. به عنوان مثال، اگر یک توسعه جدید، نمای زمانی شگفت انگیز شما را مسدود کند، ارزش ویژگی کاهش می یابد.

متراژ ویلا

وقتی صحبت از ویلا های لاکچری و مدرن می شود، بزرگتر بهتر است. هرچه متراژ مربع بزرگتر باشد – چه اتاق های بیشتر و چه فضاهای باز بزرگتر – ویلا مجلل‌تر است. این مهم به افزایش ارزش ملک نیز کمک می‌کند.

متریال با کیفیت بالا برای ساخت ویلای لاکچری

ویلاهای لاکچری تنها از لوازم با کیفیت بالا برای تزئینات داخلی و خارجی استفاده می‌کنند. مصالح ویلاهای لاکچری ممکن است شامل انتخاب‌های گران قیمت مانند میزهای گرانیتی، کف مرمر حمام یا گچ ونیزی برای دیوارها باشند. همچنین لوازم آشپزخانه حرفه‌ای مناسب برای یک سرآشپز را خواهید یافت.

ویلای لاکچری چیست؟

طراحی معماری

طراحی معماری ویلاهای لاکچری بسیار خاص هستند. ویلاها اغلب مطابق با سلیقه و سبک زندگی مالک اصلی ساخته می‌شوند و آنها را در نوع خود بی‌نظیر می‌کند. در برخی موارد، یک معمار مشهور فرآیند طراحی را هدایت می‌کند. بسته به محبوبیت آنها و روند فعلی، این می‌تواند ویلا را برای خریداران جذاب‌تر کند.

امکانات رفاهی مدرن

امکانات ویژه در طراحی و ساخت ویلای لاکچری ممکن است سرگرم کننده‌ترین جنبه ویلاهای سطح بالا باشد. این امکانات مجلل فراتر از امکانات معمولی هستند که در یک ویلا استاندارد پیدا خواهید کرد. فنآوری ویلا هوشمند، سالن‌های سینمای خانگی، استخر و اسپا، زمین‌های تنیس و انبارهای ذخیره سازی تنها تعدادی از ویژگی‌های موجود هستند. هر یک از امکانات رفاهی به ارزش ویلا میفزاید.

حریم خصوصی

حفظ حریم خصوصی در ویلاهای لاکچری مهم است. ملک شما احتمالاً دارای ورودی‌های دردار با امنیت بالا، چمن‌زارهای بزرگ، دیوارهای بلند و شاخ و برگ‌های فراوان خواهد بود که همگی ویلا لاکچری شما را به یک پناهگاه شخصی از دنیای بیرون تبدیل می‌کنند.

مراحل طراحی و ساخت ویلای لاکچری

آیا ساختن یک ویلا سفارشی ارزشش را دارد؟ پاسخ کوتاه این است، بله! ساخت یک ویلا سفارشی مزایای بسیار زیادی دارد. نه تنها می‌توانید در فضایی لاکچری زندگی کنید، بلکه می‌توانید رویاهای خود را در ویلا زنده کنید. مهم نیست که چقدر در مورد ویلا آینده خود هیجان زده باشید، ممکن است ندانید از کجا باید شروع کنید. ما در شرکت پرسیاه معتقدیم که تجربه ساخت ویلا سفارشی شما باید به اندازه خود ویلا مهم باشد. در ادامه به مراحل طراحی و ساخت ویلای لاکچری اشاره می‌کنیم:

بودجه خود را مشخص کنید

قبل از اینکه به مراحل ساخت یک ویلا سفارشی بپردازید، باید بودجه خود را مشخص کنید. یک بودجه برای هدایت هزینه‌های شما در هر مرحله از این فرآیند ضروری است. بنابراین، چگونه می‌توانید بودجه خود را مشخص کنید؟ اگر خودتان یک سازنده یا طراح ویلا سفارشی نباشید، احتمالاً نمی‌دانید هزینه کارها چقدر است. به همین دلیل بسیار مهم است که با تیم کارشناسان شرکت سازنده ویلا‌های لاکچری صحبت کنید.

شما می‌توانید از هزینه‌های ساخت و ساز ایده بگیرید و با تیم معماری و طراحی ما صحبت کنید تا یک مرور کلی داشته باشید. پرسیاه یک رویکرد منحصر به فرد برای تعیین هزینه ویلا سفارشی شما دارد. معمولاً بین متخصصان مختلفی که برای طراحی و ساخت ویلا خود قرارداد می‌بندید، رفت و آمد زیادی وجود دارد. به طور معمول، هنگامی که معمار تان ویلا شما را طراحی کرد، شما آن طرح را برای سازنده ویلا می‌برید تا هزینه ساخت ویلا خود را دریافت کنید.

مراحل طراحی و ساخت ویلای لاکچری

اگر این قیمت از قیمت بودجه شما بیشتر است، باید به معمار خود برگردید تا ویلا خود را دوباره ترسیم کنید. قابل درک است که این جلو و عقب می‌تواند بسیار ناامید کننده باشد. در شرکت مهندسی معماری پرسیاه، ما کاملاً معتقدیم که روند ساخت ویلا سفارشی شما باید سرگرم کننده بوده و استرس‌زا نباشد. به همین دلیل است که تیم ما با انجام هر مرحله از این فرآیند در داخل، این فرآیند را ساده کرده است. هنگامی که درک مناسبی از بودجه خود داشتید، وقت آن است که به سراغ مرحله بعدی بروید.

ویلای آینده خود را لاکچری انتخاب کنید

زمین ویلا رویایی شما باید به اندازه خود ویلا باشکوه باشد. هنگام بررسی ویلا‌های بالقوه باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. همانطور که ویلا‌ها را بررسی می‌کنید، با سوالات زیر مواجه می‌شوید:

 • آیا محله را دوست دارید؟ آیا همسایه‌ها به شما خیلی نزدیک یا دور هستند؟
 • آیا به اندازه کافی زمین برای محوطه سازی وجود دارد؟
 • آیا داشتن منظره زیبا مهم است؟ اگر چنین است، آیا ویلا شما نوید یک منظره زیبا از محیط اطرافتان را می‌دهد؟
 • آیا ویلا در منطقه‌ای با امکانات رفاهی مختلف قرار دارد؟

اگر برای یافتن ویلا مناسب برای خود به کمک نیاز دارید، شرکت پرسیاه می‌تواند به شما کمک کند. ما برای درک چشم انداز ویلا سفارشی شما وقت می‌گذاریم. به علاوه، به عنوان فروشگاه برای ساخت یک ویلا سفارشی، ما درک جامعی از هر مرحله در این فرآیند داریم.

هنگامی که شرکت پرسیاه به شما در فرآیند انتخاب ویلا کمک می‌کند، آنها تمام جنبه‌های ویلا آینده شما را ارزیابی می‌کنند. این شامل عواملی مانند هزینه زمین و امکانات ساخت و ساز مانند محوطه سازی، معماری، طراحی و موارد دیگر می‌شود. به طور کلی، شرکت پرسیاه تضمین می‌کند که ویلایی که انتخاب می‌کنید با نیازهای شما مطابقت دارد.

اصول طراحی ویلای لاکچری

اکنون، زمان آن رسیده که خلاقیت خود را رها کنید! با تجسم آنچه نیاز دارید، طراحی ویلا را شروع کنید. به شدت توصیه می‌شود که نمونه‌های موجود اینترنت را برای نشان دادن سبک خاص خود مشاهده کنید. این مثال‌ها به سازنده ویلا شما جهت می‌دهند که در ویلا آینده‌تان به دنبال چه چیزی هستید. هنگام طراحی ویلا خود با سازنده ویلا سفارشی‌تان، باید جنبه‌های زیر را پوشش دهید:

 • ویلا شما چقدر باید بزرگ باشد؟ این باید شامل چند طبقه و اندازه کلی اتاق‌های شما باشد. اگر خانواده بزرگی دارید، ممکن است ویلا را در اولویت قرار دهید که برای همه بزرگ باشد.
 • از خود بپرسید چه اتاق‌هایی را می‌خواهید بیشتر در اولویت قرار دهید. به عنوان مثال، اگر عاشق آشپزی هستید، ممکن است بخواهید یک آشپزخانه بزرگ را در اولویت قرار دهید.
 • چه چیزی را در ویلا فعلی خود دوست دارید که می‌خواهید در ویلا سفارشی خود ببینید؟ در مورد چیزهایی که دوست ندارید چطور؟
 • در ویلا لاکچری خود به دنبال چه ویژگی‌های ساختاری هستید؟ شما عاشق ایده یک کمد دیواری بزرگ هستید یا می‌خواهید یک اتاق ورزشی دنج داشته باشید.
 • چه اتاق‌هایی باید مجاور یکدیگر باشند؟ شما باید با جایی که اتاق‌های شما در ویلا سفارشی‌تان قرار دارد احساس راحتی کنید. به عنوان مثال، آیا می‌خواهید رختشویی خود را در کنار اتاق خواب اصلیتان قرار دهید؟

اصول طراحی ویلای لاکجری

 • سبک طراحی داخلی شما باید چگونه باشد؟ این یک دسته گسترده دیگر است، اما می‌تواند به انتخاب جزئیات بیشتر طراحی داخلی شما کمک کند. از خود بپرسید که آیا کل ویلا شما باید از یک سبک طراحی داخلی پیروی کند یا اینکه ترجیح می‌دهید یک سبک التقاطی داشته باشید. اگر چنین است، چگونه می‌توانید جریان طراحی را در ویلا سفارشی خود به هم پیوند دهید؟

و در ادامه…

 • هر اتاق باید چه تناسب و طراحی داشته باشد؟ این احتمالاً چیزی است که هنگام طراحی هر اتاق تصمیم می‌گیرید. به عنوان مثال، بیایید به انتخاب‌هایی که ممکن است هنگام طراحی آشپزخانه خود انجام دهید نگاه کنیم.
 • آیا می‌خواهید در آشپزخانه خود از کاشی کاری برای دیوارها استفاده کنید؟ اگر بله، چه الگو، رنگ یا بافتی را دوست دارید؟
 • لوازم آشپزخانه شما چطور؟ آیا طراحی شیک می‌خواهید که به طور یکپارچه لوازم شما را یکپارچه کند؟ یا دوست دارید وسایلتان در کانون توجه اتاق باشند؟
 • چه نوع پرداختی برای کابینت خود می‌خواهید؟ این پرداخت چگونه با طرح رنگ انتخابی شما مطابقت دارد؟
 • چگونه باید از حیاط بزرگ خود استفاده کنید؟ آیا اغلب در پاسیو خود از مهمانان پذیرایی می‌کنید؟ فضای بیرونی شما چگونه باید برای بهینه سازی راحتی و سبک طراحی شود؟

طراحی و ساخت ویلای لاکچری توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلای لاکچری علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شوند که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

طراحی و ساخت ویلای لاکچری توسط شرکت مهندسی معماری پرسیاه

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منبع: indiabullsrealestate.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *