بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

هر ویلا به منظور تبدیل شدن به یک محل زندگی منحصر به فرد در موقعیتی عالی مورد توجه قرار دارد. به ویژه زمانی که به طراحی و ساخت ویلا در شمال فکر می‌کنیم، بدون شک حضور در طبیعت سرسبز با آب و هوای خنک و تازه را تصور خواهیم کرد. برای رسیدن به این مهم، نیاز است که به سراغ یک تیم مهندسی حرفه‌ای برویم. شرکت‌های مهندسی بسیاری هستند که در امر ساخت و طراحی ویلا در شمال ید طولایی دارند، اما کمتر شرکتی وجود دارد که بتواند ایده‌های نوآورانه را مطابق با شرایط بازار و نیازهای کارفرما ارائه دهد. به همین دلیل، ما در این بررسی به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال را شناسایی کنید.

درباره ویلاسازی در شمال ایران

به ندرت کسی را پیدا خواهید کرد تا به حال به شمال ایران نرفته باشد. در این منطقه از کشور می‌توانید از همجواری با دریا، آب و هوای خنک و جنگل‌های انبوه لذت بسیاری ببرید. بازارهای سنتی را در شهرهای کوچک، مهربانی مردم محلی و طبیعت بکر خدادادی را از نزدیک لمس خواهید کرد. شمال ایران مملوء از مقاصد فوق العاده جالب و تجربیات غنی است که باعث شده بسیاری از اهالی تهران و دیگر شهرهای کشور به فکر داشتن ویلا در این منطقه باشند. در حال حاضر، کمتر شهر یا حتی روستایی در شمال وجود دارد که ویلاسازی در آن انجام نشده است!

شمال ایران از مرز جنوبی دریای خزر و رشته کوه‌های البرز تشکیل شده است که استان‌های گیلان، مازندران و گلستان را شامل می‌شود. استان‌های اصلی یعنی گیلان و مازندران پوشیده از جنگل‌های انبوه، کوه‌های پوشیده از برف و سواحل دریایی چشم گیر هستند. شهرهای بزرگ رشت، گرگان، ساری، بابل، آمل، قائم شهر، گنبدکاووس، انزلی، لاهیجان و رامسر هستند. شمال ایران در دوران پهلوی، به ویژه در میان گردشگران خارجی مکانی مجلل بود که انواع امکانات تفریحی مدرن و زیرساخت‌های گردشگری را فراهم می‌کرد.

درباره تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

امروزه شمال ایران میعادگاه اهالی تهران است که در روزهای تعطیل به این منطقه سفر می‌کنند. به غیر از شهرهای اصلی و بزرگ، شهرهایی مانند نوشهر، سوادکوه، سیسنگان، کلاردشت، کلارآباد، جواهرده، محمود آباد، شهسوار، نور، چمستان و دیگر نقاط شمال، به مناطق ایده آلی برای ساخت تبدیل شده اند. داشتن زندگی ایده آل، حضور گردشگران در تمام طول سال و سرمایه گذاری پرسود در طراحی و ساخت ویلا در شمال، خود به تنهایی دلایل اصلی حضور سرمایه داران در این منطقه از کشور هستند.

درباره تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

تیم طراحی و ساخت ویلا در قالب یک شرکت یا دفتر مهندسی کار می‌کند. این تیم دارای شماره ثبت است و فعالیتش قانونی خواهد بود. در این شرکت بسیاری از تیم‌های کاری از جمله مهندسان عمران، معماران، پیمانکاران و نیروهای ماهر دیگر فعالیت می‌کنند. کل هدف تیم این است که طراحی و ساخت صفر تا صد پروژه از مشاوره تا تجهیز مبله را انجام دهد. این تیم از روش طراحی-ساخت (Design-Build) بهره می‌برد.

روش طراحی-ساخت به این صورت است که شرکت و کارفرما از ابتدای پروژه تحت یک قرارداد واحد با هم کار می‌کنند تا از وحدت و همکاری در طول فرآیند سود ببرد. این قرارداد واحد همه امور مربوط به مشاوره در ساخت، دریافت مجوزها، برآورد مالی، طراحی معماری، فرآیند ساخت ویلا، طراحی دکوراسیون و تجهیز مبله را شامل می‌شود. این روش یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های تحویل پروژه است و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک استاندارد صنعتی می‌باشد.

محبوبیت همکاری با بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال در حال افزایش است و 82 درصد از کارفرمایان دوست دارند کل پروژه ویلاسازی را در اختیار یک شرکت قرار دهند تا اینکه برای مجوزها خودشان به تنهایی عمل کنند، طراحی معماری را به شرکت دیگری بدهند یا فرآیند ساخت و ساز را به یک دفتر مهندسی واگذار کنند. مزایای این روش شامل افزایش سرعت پروژه، کاهش هزینه‌ها، تعامل بیشتر، ریسک کمتر و به حداقل رساندن اشتباهات هستند.

عملکرد تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

عملکرد تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

مالک و تیم طراحی و ساخت با یکدیگر همکاری می‌کنند تا برنامه، بودجه و حدود کار را مشخص کنند. در ابتدا در مورد خرید زمین در منطقه مناسبی از شمال مشاوره ارائه می‌شود. خرید زمین بسته به بودجه و نیازهای کارفرما متفاوت خواهد بود. پس از خرید زمین، دریافت مجوزها ضروری خواهند بود. سپس تیم طراحی معماری و سازه شروع به کار می‌کنند. تیم طراحی هرگونه نقشه‌های لازم از جمله پلان طبقات، سایت پلان، سکشن‌ها، مدل سازی سه بعدی و سایر موارد را انجام می‌دهد. سپس تیم مهندسی سازه مشغول طراحی و عناصر اصلی مانند فونداسیون، ستون، تیر و سایر المان‌های مهندسی می‌شوند.

سپس پیمانکار عمومی، پیمانکاران فرعی و تامین کنندگان مواد بر اساس طرح مشخص شده اقدام به ساخت ویلا می‌کنند.  رویکرد کلی قبل از شروع پروژه تا حدودی مشخص شده است. هنگامی که نقشه‌های ساخت آماده باشند، پیمانکار باید تصمیم بگیرد که چگونه مراحل ساخت را باید در چارچوب جدول زمانی، بودجه، مصالح ساختمانی و فرآیندهای اجرایی انجام دهد. مراحل ساخت ویلا در شمال به شرح زیر هستند:

 • نقشه برداری از زمین
 • گودبرداری و فونداسیون
 • اسکلت بندی سازه
 • ساخت سقف
 • دیوارچینی داخلی و بیرونی
 • تاسیسات برق و لوله کشی
 • عایق کاری فضاها
 • کف سازی و نقاشی دیوارها
 • تزئینات داخلی ویلا
 • تزئینات بیرونی ویلا (نما)
 • ساخت استخر و فضای سبز
 • استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی
 • تجهیز مبله

مزایای همکاری با بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

روش ساخت ویلا همان چیزی است که باید نیازهای کارفرما را برآورده کند. اینجاست که بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا می‌تواند به کارفرما کمک کند تا به اهداف و مقاصد خود برسد. فواید همکاری با بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال به شرح زیر است:

افزایش سرعت پروژه

روند کار با شرکتی که همه امور ویلاسازی در شمال را انجام می‌دهد، ساده خواهد بود. زمان ساخت به خودی خود نیز کوتاه‌تر می‌شود، زیرا همه مهندسان، معماران و سازندگان در یک تیم هستند. به این ترتیب، ساخت ویلا در یک بخش از پروژه می‌تواند آغاز شود، در حالی که مهندسان و معماران هنوز در حال بررسی جزئیات بخش دیگر هستند. وقتی تیم‌های پروژه از یک شرکت واحد باشند، ویلا با کیفیت بالا ساخته می‌شود و در مدت تعیین شده به کارفرما ارائه خواهد شد.

عملکرد تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال

کاهش هزینه‌های پروژه

هزینه اولیه همیشه یک عامل مهم در انتخاب تیم طراحی و ساخت است. تعیین دقیق بودجه در ابتدای پروژه می‌تواند شگفتی‌های لحظه آخری را از بین ببرد. این موضوع نشان می‌دهد که برآورد اولیه می‌تواند شانس برآورده کردن بودجه نهایی را افزایش دهد، به این دلیل که ممکن است قیمت مصالح تا شش ماه آینده افزایش یابد یا کارفرما به هر دلیلی  بخواهید چیزی را از پروژه کم یا زیاد کند. بنابراین تخمین بودجه اولیه می‌تواند حاشیه امنیت مالی بهتری ایجاد کند تا در پایان، هزینه‌های هنگفتی را سازنده متحمل نشود.

همکاری بیشتر مساوی ریسک کمتر

همه تیم برای یک هدف پروژه مشترک کار می‌کنند. فرآیند مشارکتی در یک تیم می‌تواند فواید زیر را داشته باشد:

 • رویکرد کار گروهی را تشویق می‌کند.
 • سطوح عمیق‌تری از همکاری را توسعه می‌دهد.
 • در به اشتراک گذاری اطلاعات یاری می‌رساند.
 • ارتباطات شفاف بین اعضای پروژه را افزایش می‌دهد.
 • کیفیت کلی ساخت و تکمیل پروژه را بهبود می‌بخشد.

بهترین تیم طراحی و ساخت می‌تواند در نهایت بالاترین کیفیت در ساخت را مطابق با جدول زمانی و برآورد قیمت ارائه دهد. چنین تیم‌هایی از اخلاق حرفه‌ای بهره می‌برند تا ارتباطات قوی و شفافی با کارفرما ایجاد کنند.

ویژگی‌های بهترین تیم طراحی و ساخت در شمال

هر شرکت ساخت ویلا متفاوت از دیگری است، اما بهترین شرکت‌ها دارای ویژگی‌های متمایزی هستند که به آنها کمک می‌کند تا نسبت به بقیه متمایز شوند. بهترین تیم‌های مهندسی از حرفه‌ای بودن، کارایی و تجربه بالا حرف می‌زنند و نمونه کارهای قوی ارائه می‌دهند. در ادامه به مشخصات بهترین تیم طراحی و ساخت در شمال اشاره می‌کنیم:

1- ارتباط قوی

توانایی برقراری ارتباط موثر ویژگی بارز یک تیم طراحی و ساخت خوب است. از اولین تماس، مدیران شرکت به سوالات شما به سرعت پاسخ می‌دهند تا ارتباط قوی در شروع کار ایجاد شود. ارتباطات داخلی به اندازه ارتباطات خارجی ارزشمند است، به این معنی که پیام‌های ارسال شده به یک فرد در شرکت باید به همه طرف‌های درگیر منتقل شود. مدرن‌ترین شرکت‌ها از طریق وسایل ارتباطی الکترونیکی و همچنین حضوری و تلفنی در دسترس هستند. استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه با قابلیت‌های ایمیل، پاسخ به موقع به درخواست‌های ایمیل و پیامک را ممکن می‌سازد.

ویژگی‌های بهترین تیم طراحی و ساخت در شمال

2- تجربه گسترده

تجربه تفاوت ایجاد می‌کند! بهترین تیم‌های طراحی و ساخت تجربه بالایی در ویلاسازی در شمال دارند. باتجربه‌ترین شرکت‌ها فرآیندهای خود را در طول زمان برای محدود کردن خطاها و اطمینان از تجربه رضایت بخشی مشتری کامل کرده‌اند. راه‌های زیادی برای سنجش تجربه پیمانکار وجود دارند. اولین کار باید بررسی تجارت شرکت باشد. به دنبال تیمی باشید که در منطقه مورد نظر شما در شمال کشور، تجربه ویلاسازی داشته باشد. شرکتی که هم ویلاهای مدرن، کلاسیک و رومی را ساخته باشد و هم ویلاهایی در نزدیکی ساحل و جنگل احداث کرده باشد، تجربه بالایی دارد.

3- نمونه کارهای شرکت

با نگاه کردن به نمونه کارهای شرکت، کیفیت کار را بررسی کنید. ببینید آیا تیم طراحی و ساخت از خود ایده‌های جدیدی ارائه داده‌اند و کیفیت ساخت بالا بوده است. مشاهده کارهای قبلی شرکت می‌تواند چیزهای زیادی را در مورد سبک کاری تیم طراحی نشان دهد و ممکن است به شما کمک کند این تصور را بدهد که پروژه شما در نهایت چه شکلی خواهد بود. هر چه تعداد نمونه کارهای پروژه بیشتر باشد و شرکت در داخل یا حتی خارج از کشور، پروژه ساخته باشد، بدون شک این شرکت می‌تواند معتبر و قابل اطمینان باشد.

بهترین تیم طراحی و ساخت ویلا در شمال چیست؟

پیدا کردن بهترین دفتر معماری در ایران کار دشواری نیست! فقط کافیست نیازهای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی می‌خواهید. ممکن است به یک ویلا دوبلکس در رامسر علاقه مند باشید یا شاید بخواهید در ترکیه یک ویلای ساحلی زیبا داشته باشید، مهم این است که خواسته‌های خود را فهرست کنید. سپس با تحقیقات لازم به سراغ شرکت مورد نظر خود بروید.

«شرکت مهندسی معماری طرح پردازان پرسیاه» با سال‌ها تجربه در امر ویلاسازی، می‌تواند به شما در برآورده کردن آرزوهایتان کمک کند. ما با سال‌ها تجربه در زمینه پیمانکاری و مشارکت در ساخت ویلا تنها شرکتی هستیم که با ارائه ضمانتنامه اجرایی همه متریال مصرفی در پروژه شما را به مدت یکسال گارانتی می‌کنیم. ساخت ویلا، بازسازی ویلا، دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس از خدمات منحصر به فرد شرکت پرسیاه هستند.

مجموعه خدمات شرکت مهندسی معماری پرسیاه در ایران و کشورهای همسایه بدون محدودیت جغرافیایی انجام می‌شود که  شامل دو مورد زیر هستند:

1- بخش طراحی

 • اداری
 • تجاری
 • مسکونی
 • ویلایی
 • برج

2- بخش ساخت

 • احداث ویلا
 • بازسازی و دکوراسیون داخلی
 • دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله پروژه‌های لوکس

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

مهمترین تفاوت های شرکت مهندسی معماری پرسیاه با دیگر شرکت‌ها عبارتند از:

 • مجهز به استودیو معماری و ارائه فول پکیج طراحی ویلا (نما، محوطه و داخلی)
 • محاسبات سازه‌ای اقتصادی و نقشه‌های اجرایی
 • مدیریت و نظارت بر اجرای صحیح پروژه
 • استفاده از استانداردهای اجرایی مهندسی‌ روز دنیا
 • اعزام اکیپ اجرایی خوش قول و متعهد از دفتر تهران
 • ارایه گزارش‌های مالی، صورت وضعیت‌های شفاف و قابل استعلام
 • گزارش تصویری از مراحل اجرایی پروژه به صورت هفتگی
 • طراحی دکوراسیون داخلی و تجهیز مبله توسط متخصصان امر
 • عقد قرارداد به صورت مدیریت پیمان برای صفر تا صد کار
 • همکاری با تامین کنندگان معتبر بازار برای خرید مصالح
 • تهیه مصالح ساختمانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

 

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.