طراحی ویلا کلبه سوییسی

طراحی کلبه سوییسی

خانه‌ای با کلبه سوییسی یا کلبه سوییسی به خاطر سقف مثلثی متمایز و پنجره‌های بزرگش معروف است. قبل از سرمایه گذاری روی کلبه سوییسی خود، ارزش دارد که این خانه‌ها را کمی بهتر بشناسید. خانه‌های کلبه سوییسی در حال بازگشت هستند. این ساختمان‌های دنج سازه‌های ساده‌ای هستند که در آن دو طرف شیب‌دار سقف A شکل دو دیوار خانه را تشکیل می‌دهند. یک طبقه اول عریض در طبقه دوم و گاهی اوقات سوم به نوک می‌رسد و زوایایی ایجاد می‌کند که معمولاً در خانه‌های معمولی دیده نمی شود. شکل مثلثی، پنجره‌های بزرگ و سقف‌های بلند این طرح معماری را به طرز شگفت انگیزی با دیگر خانه‌های موجود در بازار متمایز می‌کنند. با این حال، در این بررسی به موارد مربوط به طراحی ویلا کلبه سوییسی می‌پردازیم.

نکات مهم در طراحی کلبه سوییسی

یک کلبه سوییسی دارای یک طرح معماری نمادین با سقف‌های شیب‌دار است که شکل مثلثی منظمی را ایجاد می‌کند. ممکن است آنها را در بالای تپه‌های دیدنی یا در میان درختان جنگل دیده باشید، زیرا این خانه‌ها به ‌طور یکپارچه با طبیعت ترکیب می‌شوند. به کمک نیاز دارید که چگونه از دکوراسیون داخلی منحصربفرد خود نهایت استفاده را ببرید؟ در ادامه به طراحی ویلا کلبه سوییسی می‌پردازیم:

توجه به نور

اندازه فضای خود را با پنجره‌هایی باز کنید که اتاق را روشن می‌کند. طراحی خانه با کلبه سوییسی خود را با یک دیوار پنجره کامل را در نظر بگیرید تا از مناظر طبیعی خود نهایت استفاده را ببرید. افزودن نورگیر این امر را حتی فراتر می‌برد و به شما این فرصت را می‌دهد که از فضای داخلی دنج خود به ستارگان نگاه کنید. این وبلاگ را برای راه‌های بیشتر برای استفاده از نور طبیعی در خانه‌تان بررسی کنید.

نکات مهم در طراحی ویلا کلبه سوییسی

بازی با بافت

چندین متریال مختلف را در طراحی داخلی کلبه سوییسی خود با هم ترکیب کنید تا عمق بیشتری به بافت‌ها اضافه نمایید. پانل‌های چوبی سبک روستیک را با ویژگی‌های فولادی صاف یا آجرکاری در معرض تضاد قرار دهید تا در عین حفظ حس «یکپارچه با طبیعت»، خانه‌تان بیشتر شبیه یک خانه با کلبه سوییسی مدرن باشد. انداختن لمسی از چمن پامپاس یا شاخه‌های بامبو در میان تابلوهای چوبی حس طبیعی را ایجاد می‌کند و دکوراسیون شما را جذاب‌تر می‌کند.

راه اندازی استراتژیک

شکل خانه شما با کلبه سوییسی می‌تواند باعث شود کمی تنگ شود. با قرار دادن گیاهان، لامپ‌ها یا کمدهای کوچک در گوشه‌هایی که ممکن است فراموش شوند، بهترین استفاده را از پلان زمین ببرید. از مبلمان به نفع خود استفاده کنید تا با انتخاب چند تکه مبلمان بزرگتر به جای شلوغ کردن خانه، فضای خود را بزرگتر نشان دهید. هنگام قرار دادن مبلمان در فضای  کلبه سوییسی  خود استراتژیک باشید و از هر گوشه و کنار و گوشه ای که می‌توانید پیدا کنید نهایت استفاده را ببرید.

اولویت بندی گیاهان

اغلب خانه‌هایی با کلبه سوییسی را در یک منطقه جنگلی، بالای کوهی ناهموار یا کنار ساحل پیدا خواهید کرد. طراحی داخلی کلبه سوییسی خود را با زیبایی مناظر با گیاهان سبز برگی در سبدهای آویزان و گلدان‌های داخل آن ترکیب کنید. بیرون آوردن خطوط بین مناظر خوش منظره و خانه شما را محو می‌کند و مضامین طبیعی در دکوراسیون منزل شما را برجسته می‌کند.

اهمیت سازگاری

فضای داخلی خانه با کلبه سوییسی تمایل دارد که پلان باز و دلپذیر باشد. به‌ج ای اتاق‌های کوچک‌تر، می‌توانید از آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن همه‌جا لذت ببرید. یکپارچگی در دکوراسیون شما برای ایجاد حس هماهنگ در فضای تان ضروری است. خانه خود را با یک تم و یک طرح رنگ تزئین کنید تا اتاق را متصل نگه دارید. شما می‌توانید با تم‌های مختلف بازی کنید، اما مطمئن شوید که یک جریان ثابت با طرح رنگ یا مواد وجود دارد.

مزایای طراحی ویلا کلبه سوییسی

تعادل هندسی

شکل مثلثی چشمگیر خانه‌های کلبه سوییسی چیزی است که آنها را بسیار نمادین می‌کند. این تم را در سراسر دکوراسیون داخلی خود با بازی با اشکال و تضادها ادامه دهید. آینه‌های دایره ای و نقاشی‌های مستطیل شکل را در جای خود قرار دهید تا تعادل هندسی جالبی در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید. خانه خود را به عنوان یک اثر هنری در نظر بگیرید و با نحوه استفاده از خطوط، شکل‌ها و خمیدگی‌ها در سراسر آن خلاقیت به خرج دهید.

خنثی و طبیعی

با انتخاب یک طرح رنگ طبیعی، با رنگ‌های روشن و مطبوع مانند بژ و کرم، مطابق با تم طبیعت باشید. فضایی برای ویژگی‌های معماری خانه خود بگذارید تا با سایه‌ها و رنگ‌های خنثی برجسته شوند. انتخاب رنگ آمیزی تیرهای چوبی و پانل‌های کف خود در سایه تیره‌تر، آنها را برجسته می‌کند و بر طراحی داخلی خانه شما با کلبه سوییسی تأکید می‌کند.

طرح باز داخلی

فضای داخلی خانه با کلبه سوییسی با پلان باز را به سطح بعدی ببرید و یک طبقه نیم طبقه اضافه کنید. با ایجاد فضایی مجزا برای خواب یا استراحت، از شکل کابین یا خانه کلبه سوییسی خود نهایت استفاده را ببرید، اما آن را به بقیه خانه متصل نگه دارید. یک نردبان کوچک تمام چیزی است که برای اتصال پناهگاه پنهان خود به دنیای طبقه پایین نیاز دارید که برای استفاده حداکثری از فضای یک خانه کوچکتر عالی است.

جریان هوا و تهویه مطلوب

زندگی مفهومی باز با سقف‌های بلند ممکن است بهینه‌ترین طرح برای جریان هوای خوب نباشد. افزایش گرما می‌تواند طبقه پایین خانه با کلبه سوییسی را در زمستان سرد و طبقه بالا را در تابستان بیش از حد گرم کند. یک آب و هوای گرمتر یا یک ساختمان با کلبه سوییسی با شومینه به تهویه مناسب برای خروج گرما یا توزیع یکنواخت‌تر در سراسر خانه نیاز دارد. خوشبختانه این امر با پنکه سقفی یا پنکه کفی قابل دستیابی است. در مورد قبوض آب و برق، ممکن است قبض برق شما با گرمای قرنیز کمی بالاتر باشد، اما تا زمانی که خانه شما جریان هوای باکیفیتی دارد، نباید نجومی باشد. اغلب اوقات، گرمایش تابشی یک گزینه هوشمند برای اتاق‌هایی با سقف‌های بلند است.

یلا کلبه سوییسی

سبک طراحی مبلمان

ارتفاع مبلمان شما یک نکته مهم در یک خانه با کلبه سوییسی است. هر چه کاناپه، صندلی یا تخت شما بلندتر باشد، روی دیوار کج بلندتر خواهد بود و فضای بیشتری را پشت آن از دست خواهید داد. علاوه بر اطمینان از اینکه فضایی برای خود مبلمان وجود دارد، باید به اتاق مورد نیاز برای استفاده واقعی از آن نیز فکر کنید. شیب تندتر سقف می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را با اثاثیه داخلی به شما بدهد و به شما امکان می‌دهد قطعات را به دیوارها نزدیک‌تر کنید. هنگام انتخاب مبلمان برای کلبه سوییسی خود، یک نوار اندازه گیری بهترین دوست شماست. قبل از خرید و راه‌اندازی اتاق‌ها در طبقات بالا، اندازه‌های خود را – به ‌ویژه ارتفاع – دوباره بررسی کنید.

متراژ در طبقات بالا

سقف زاویه دار در بیل جذابیت دارد، اما یکی از ایرادات کلبه سوییسی از دست دادن متراژ مربع است. اگرچه طبقه همکف ممکن است جادار باشد، اما هر طبقه بالاتر از آن به طور فزاینده‌ای کوچک‌تر می‌شود و صاحبان خانه ممکن است مجبور شوند در اطراف مبلمان مانور دهند تا از برخورد سر خود به سقف جلوگیری کنند. در خانه‌های کوچک‌تر با کلبه سوییسی یا از ویژگی‌های منحصر به فرد و محدودیت‌های فضا استقبال می‌کنید یا می‌توانید خلاق باشید و فضای پشت مبلمان را به راه‌حل‌های ذخیره‌ سازی سفارشی تبدیل کنید. همچنین می‌توانید اتاق‌های تنگ را با اضافه کردن خوابگاه‌ها بدون تغییر ردپای خانه گسترش دهید.

داشتن سقف شیبدار

دلیلی وجود دارد که ساختمان‌های کلبه سوییسی در داخل و اطراف شهر‌های اسکی یافت می‌شوند. سقف شیبدار از تجمع برف و یخ اضافی جلوگیری می‌کند. برف انباشته شده می‌تواند بسیار سنگین باشد و بر سقف فشار وارد کند که می‌تواند به زونا یا خود ساختمان آسیب برساند. یک خانه با کلبه سوییسی (به خصوص خانه ای با سقف فلزی) با نیروی گرانش از تجمع خطرناک برف جلوگیری می‌کند. اما در فصول بارانی یا آب و هوا، به درجه بندی اطراف خانه توجه کنید. بسیاری از کلبه سوییسی فاقد ناودان باران هستند، بنابراین اطمینان از اینکه آب در اطراف پایه خانه جمع نمی‌شود یا به خوبی تخلیه نمی‌شود، حیاتی است.

طراحی پله‌ها

چه برای خرید و چه ساختن یک کلبه سوییسی، نحوه رسیدن از طبقه به طبقه را در نظر بگیرید. چندین کلبه سوییسی پله‌های مارپیچی زیبایی را انتخاب می‌کنند، اما اگر پله دومی نداشته باشید، این نوع پله می‌تواند عوارضی ایجاد کند. داشتن سقف شیبدار ممکن است مانع کافی برای رساندن اثاثیه به طبقه دوم یا سوم بدون نیاز به پیمایش یک راه پله مارپیچ تنگ باشد. مانند هر خانه چند طبقه ای، در صورتی که یک آسیب یا شرایط بالا رفتن از پله‌ها را چالش برانگیز یا غیرعملی کند، ارزش برنامه ریزی برای آنچه می‌توانید یا نمی توانید در طبقه همکف داشته باشید، دارد.

مراحل طراحی ویلا کلبه سوییسی توسط شرکت مهندسی پرسیاه

مزایای طراحی کلبه سوییسی

کیت‌های پیش ساخته ای که در ابتدا کلبه سوییسی را پس از جنگ جهانی دوم محبوب کردند، هنوز هم وجود دارند و در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، به این معنی که شما به راحتی می‌توانید یک کلبه سوییسی را اندازه بگیرید، چه یک خانه اصلی بزرگ یا یک خانه مجلل بخواهید. اما خانه تعطیلات کوچکتر این کیت‌ها در محیط‌های مختلف کار می‌کنند و به راحتی نصب می‌شوند و اغلب در مقایسه با ساختن خانه از ابتدا در هزینه شما صرفه جویی می‌کنند. طرح‌های زیبای کلبه سوییسی همه جا یا گزینه‌های مقرون به صرفه از شرکت پرسیاه را بررسی کنید.

شیب سقف خانه‌های کلبه سوییسی به شما مناطق زیادی را می‌دهد تا در صورت تمایل با نصب پنل‌های خورشیدی کار کنید. این باعث می‌شود خانه‌ها نه تنها در هزینه‌ها صرفه جویی کنند، بلکه برای محیط زیست نیز مفید باشند و در طول ماه‌های گرم، خنک شدن این خانه‌ها آسان‌تر است، زیرا بیشتر فضای زندگی در سطح پایین‌تری قرار دارد و هیچ دیوار عمودی جریان هوا را قطع نمی‌کند.

شکل مثلثی خانه کلبه سوییسی آنها را قوی‌تر از طرح‌های دیگر می‌کند که می‌تواند به آنها کمک کند تا در برابر آب و هوای سخت مانند باد، باران و برف مقاومت کنند. اما، از آنجایی که سبک کلبه سوییسی مثلثی این خانه‌ها ویژگی متمایز خانه است، می‌تواند به این معنی باشد که در طراحی و ظاهرشان انعطاف ‌ناپذیر هستند. درعوض، این به صاحب خانه یا معمار بستگی دارد که راه‌هایی را بیابد تا آنها را از آن خود کند.

سقف شیبدار یک خانه با کلبه سوییسی آنها را برای زندگی در آب و هوای برفی عالی می‌کند. این سقف‌ها به‌راحتی می‌توانند در برابر برف مقاومت کنند، مخصوصاً زمانی که از فلز ساخته شده باشند. اگر کلبه سوییسی خود را در جنگل، کوه یا در کنار آب می‌سازید، برای لذت بردن از آن مناظر زیبا آماده شوید. نصب پنجره‌هایی در این خانه‌ها آسان است که به شما امکان می‌دهد بدون توجه به جایی که هستید از منظره لذت ببرید.

پلان‌های طبقه باز یکی از بزرگترین درخواست‌هایی است که خریداران خانه امروزی به دنبال آن هستند و کلبه سوییسی این را به شما می‌دهند. این فضاها دارای دیوارهای عمودی محدودی هستند، به این معنی که خطوط خارج از محل در سراسر خانه کمی وجود دارند. علاوه بر این، آنها برخی از بزرگترین خواسته‌های خریداران خانه امروزی مانند سقف‌های بلند، پنجره‌های زیبای بزرگ و طراحی ساده را برآورده می‌کنند.

کلبه سوییسی در شهرهای کوهستانی، پیست‌های اسکی و مناطق دریاچه‌ای بسیار محبوب هستند، زیرا به شما اجازه می‌دهند مناظر بی‌آزاری داشته باشید. در عین حال، کمبود انبار و اتاق‌های کمتر به این معنی است که اگرچه آنها همیشه بهترین خانه‌های اولیه را برای خانواده‌های پرجمعیت نمی‌سازند، اما می‌توانند خانه‌های تفریحی سرگرم ‌کننده‌ای باشند که می‌توانید هر سال به آنجا فرار کنید.

مراحل طراحی ویلا کلبه سوییسی

مراحل طراحی کلبه سوییسی توسط شرکت مهندسی پرسیاه

مراحل انجام کار توسط شرکت پرسیاه به شرح زیر هستند:

 • مشاوره و بازدید با تعیین وقت قبلی
 • عقد قرارداد طراحی و ساخت
 • بازدید حضوری از مکان پروژه
 • ارائه برآورد هزینه‌های اجرایی
 • اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و نظام مهندسی
 • ارائه نقشه‌های معماری و طراحی داخلی
 • ارائه لیست کامل از آیتم‌های اجرایی
 • تعیین زمان اجرای پروژه براساس آخرین و بهترین متد مدیریت پروژه PMBOK
 • پایان کار و تحویل پروژه

با ما از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • شماره تماس تیم پشتیبانی: 09101707037
 • شماره تماس مدیر عامل: 09122658620 (دکتر مهاجری)

منابع: decasacollections.com

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت انحصارا در اختیار شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می باشد.