40 نکته جادویی از قوانین فنگ شویی در معماری و دکوراسیون داخلی

1-درب ورودی نباید روبروی درب توالت باشد

توالت یکی از نقاط منفی انرژی است. توالت خانه نباید در کنار درب ورودی یا مقابل آن باشد، در این صورت باید محل درب توالت را تغییر داد اگر چنین کاری مقدور نباشد باید بین در ورودی و در توالت یک حائلی در نظر گرفت. حائل باید بتواند جلوی نشت انرژی را به درون توالت بگیرد بنابر این پرده یا پارچه مناسب نمی باشد.

2-مقابل درب ورودی مانعی وجود نداشته باشد

درب ورودی یکی از مهم ترین بخش های خانه است و باید در جای صحیح قرار بگیرد. در ورودی راه داخل شدن انرژی مثبت به داخل خانه می باشد. قرار گرفتن هر مانعی در مقابل در ورودی باعث اختلال در ورود انرژی های مثبت و اقبال خوب به خانه می شود.

همچنین درست مقابل در ورودی آینه قرار ندهید. این کار باعث برگشت دادن انرژی حیاتی می شود که قرار است از راه در، وارد خانه شود. آینه این انرژی را بازتاب داده و از خانه دور می کند. بهتر است به جای آینه روی دیوار از تصویری که دارای معنای عمق باشد، مانند تصویر جاده ایی که وارد کوهستان یا بیشه می شود، استفاده کرد.

3-قرار دادن آینه در مقابل میز غذا خوری

آینه ای بزرگ یا قدی منبع بسیار خوب انرژی مخصوصا در اتاق های نهار خوری می باشد. وقتی سر میز غذا آینه باشد مثل اینه است که غذا دوبرابر شده است.

همینطور قرار دادن آینه در کنار اجاق گاز بسیا مضر است. چنین کاری ممکن است باعث مجروح شدن یا به خطر افتادن زندگیتان منجر شود.

4-آکواریوم با ماهی طلایی

نگه داری چند ماهی طلایی در آکواریوم، راه ساده ایی برای وارد کردن نیروهای خوب به محل زندگی می باشد. باید جمعا 9 ماهی نگه داری شود که 8 ماهی طلایی ویکی سیاه باشد.اگر یک یا چند ماهی تلف شدند بدون نگرانی فقط آنها را جایگزین کنید. وقتی یک ماهی تلف می شود اتفاق بدی که ممکن بود برای یکی از اعضای خانواده بیوفتد را به خود جذب کرده است. بهترین محل قرار گیری آکواریوم نشیمن، در یکی از جهات شمال، شرق یا جنوب شرقی است.

5-آویزان کردن زنگ و سکه روی دستگیره در

یک راه خیلی  خوب برای ورود ثروت و فراوانی به داخل خانه ،آویزان کردن سکه به دستگیره در است. سکه ها باید در سمت داخلی در نصب شوند. در بیرون در می توانید یک زنگ کوچک نصب کنید. زنگ نشان دهنده ورود اقبال خوش به خانه است.

6-از کاکتوس و بونسای بپرهیزید

هرگز در محل کار یا خانه کاکتوس نگه داری نکنید. خارها این گیاه همانند تیر های سمی، انرژی منفی را در خانه پخش می کند. گیاه بونسای با ظاهر زیبایش نماد توقف رشد می باشد. این کار روی کار، تحصیل و وضع زندگی تاثیر می گذارد. میتوان از گیاهان برگ پهن در قسمت جنوب شرقی منزل که نقطه سلامتی می باشد استفاده کرد.

7-کاسه کریستال و سکه در شمال غربی

بخش شمال غربی خانه، قسمت نان آور و رئیس خانه است. عنصر این قسمت فلز است. برای تقویت انرژی این بخش می توانید کاسه کریستالی پر از سکه های فلزی قرار دهید. دقت کنید کاسه از دید دیگران پنهان شود.

8-پشت به پنجره باز ننشینید.

هرگز در محل کار خود،پشت به پنجره ننشینید. این کار باعث تخلیه انرژی، کاهش اعتماد به نفس و تشدید استرس می شود.

9-در جنوب از رنگ آبی یا حس آب بپرهیزید

قسمت جنوب خانه قسمت آتش است. در چرخه عناصر آب آتش را خراب می کند. قرار دادن رنگ آبی یا عناصر مربوط به آب در این قسمت باعث اخلال در نام و اراده شما می شود.

10-پرده ها

پرده های نصب شده در محل کار یا زندگی بر اساس نیاز های شخصی طراحی می شود. بنابراین شکل و رنگ پرده باتوجه به محل قرار گیری فرق می کند. پرده باید دو لایه باشد. عنصر قسمت غربی فلز است، بنابراین پرده های این قسمت باید سفید باشد. به همین ترتیب برای اتاق های شمالی، رنگ آبی مناسب است. برای قسمت جنوبی پرده هایی به رنگ قرمز، با نقش مثلث که سمبل آتش است، توصیه می شود. برای جهت شرقی که عنصر آن چوب است، پرده های به شکل استوانه ایی و با رنگ سبز مناسب است.

اشتراک گذاری

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *