8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

زیباترین ماهی های آکواریوم

زیباترین ماهی های آکواریوم

زیباترین ماهی های آکواریوم

امروزه افراد زیادی دوست دارند تا ماهی ها را در منازل خود و در آکواریوم هایشان نگه دارند. ماهی های آکواریومی دارای گونه های مختلفی هستند و بسیار رنگارنگ و متنوع می باشند. ماهی ها جزء جانداران آبزی هستند و در آب های شیرین و شور زندگی می کنند. ماهی های آکواریومی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند و باید از گونه هایی انتخاب شوند که در برابر شرایط سخت مقاوم باشند و در هر شرایطی سازگاری داشته باشند. در اینجا سعی می کنیم چند نوع از ماهی های آکواریومی را به شما معرفی کنیم تا با آن ها آشنا شوید.

آنجل ماهی

یکی از زیباترین و پر طرفدارترین ماهی های آکواریومی آنجل ماهی است که به آن فرشته ماهی نیز می گویند. زیستگاه اصلی آنجل ماهی در مرکز آمازون و رودخانه های اطراف آن می باشد. یکی از پرطرفدارترین گونه آنجل ماهی، آنجل سیاه است که نبست به سایر گونه های سیاه، طلایی، سفید، سه خط، دودی، ببری و … حساس تر است. آنجل ماهی یکی از گونه های صلح جو و آرامش طلب می باشد. اما گفته شده است این ماهی در زمان تغدیه کمی پرحاشگر و تهاجمی می شود.

اگر می خواهید آنجل ماهی را در آکواریوم با سایر گونه ها قرار دهید بهتر است بدانید که این گونه با سایر ماهی های گیاه خوار سازگاری دارد و می توان آن را با تتراها، رنگین کمان ها، لوچ و شارک ها در یک جا قرار داد. این گونه از ماهی های آکواریومی چیزی بین 8 تا 10 سال عمر کرده و حداکثر تا 25 سانتی متر رشد می کنند. آنجل ماهی ها در تغذیه خود حساس هستند و باید در هنگام غذا دادن آن ها خیلی دقت کرد. این ماهی توانایی زندگی کردن در دمای 25 تا 29 درجه سانتی گراد را دارد.

ماهی پروت یا طوطی ماهی

ماهی پروت یا همان طوطی ماهی یک نوع ماهی از خانواده سیچلاید است. نام این ماهی برگرفته از چشمان درشت و دهان مثلثی شکل آن می باشد که در آب های شیرین زندگی می کند. گفته می شود که این ماهی در اواخر دهه 8 در کشور تایوان دیده شده است. این ماهی زینتی مخصوص آکواریوم از آمیزش چند گونه با هم به وجود آمده است. ماهی پروت یک ماهی قلمرو طلب است و کمی تندخو می باشد. این ماهی به سطح آمونیاک موجود در آب بسیار حساس است.

این ماهی از گونه ماهی های آکواریومی است که همه چیز خوار است و چیزی حدود 10 سال عمر می کند. بر روی ستون فقرات ماهی پروت یک خمیدگی وجود دارد و به همین دلیل آهسته شنا می کند و رفتارهای شیطنت آمیز از این گونه زیاد به چشم نمی خورد. این ماهی با سایر ماهی های آکواریوم مانند نایف و اسکار سازگراری دارد. بهتر است بدانید که این ماهی گوشتخوار می باشد.

ماهی سواردتل

ماهی دم شمشیری یا همان سواردتل یکی از ماهی های زینتی می باشد. این ماهی یکی از ماهی های زنده

زا است که دارای یک دم تیز و شمشیری شکل می باشد. این دم فقط در گونه ی نر این نوع دیده می شود. دم شمشیری این ماهی زیبایی خاصی به آکورایوم می دهد و تقریباً می تواند چیزی حدود 3 تا 5 سال عمر کند. فعالیت این گونه ی ماهی بسیار زیاد است و تقریباً 8 سانت رشد می کند. این ماهی از جمله ماهی های آکواریومی می باشد که با سایر ماهیان و گیاه خواران موجود در آکواریوم سازگاری دارد.

تغذیه ی این ماهی از غذاهای خشک می باشد و تقریباً همه چیز خوار است. تکثیر این ماهی به راحتی انجام می شود و از گیاهان برای مخفیگاه نوزادان خود استفاده می کند. گونه ی دیگری از این ماهی به رنگ سبز کمرنگ و تیره وجود دارد که وحشی هستند.

ماهی پلاتی

یکی از ماهی های زنده زای دنیا ماهی پلاتی می باشد. رنگ بندی این ماهی بسیار متنوع است و با اصلاح ژنتیکی تغییراتی در رنگ های آن به وجود آورده اند. ماهی های پلاتی غروب آفتاب، آبی، پاندا طلایی، خاکستری، ماه، ستاره دنباله دار و … چند نژاد بدست آمده از این گونه هستند.

گفته شده است که این ماهی در اصل در آمریکای مرکزی زیست می کند. گونه هایی از این نوع که در آکواریوم نگه داری می شوند حساسیت بیشتری به دما دارند و دما باید برای آن ها بیشتر باشد. ماهی پلاتی یکی از ماهی های آکواریومی است که همه چیز خوار است و غذای خشک و گوشتی را می خورد. این گونه ماهی بسیار زیبا است و جلوه ی خاصی به آکواریوم می دهد.

ماهی گلد فیش

همه ی ما با ماهی قرمز که در زمان تحویل سال زینت بخش سفره های ما هستند آشنا هستیم. دمای مناسب برای این نوع ماهی ها بین 16 تا 23 درجه می باشد. این ماهی را هر فردی می تواند نگه داری کند چرا که همه چیز خوار است و مقاومت بسیار بالایی دارد. در صورتی که به خوبی از این ماهی ها مراقبت شود عمری 20 ساله خواهند داشت و در غیر این صورت تا 5 سال عمر می کنند.

ماهی گلد فیش همه چیز خوار است و غذاهایی که به اندازه ی دهانشان باشد را می خورند. این گونه از ماهی های آکواریومی اصلاً قلمرو طلب نیستند و در هر جایی از آکواریوم شنا می کنند.

ماهی گورامی

ماهی گورامی از جمله ماهی های آب های شیرین است که هند، چین، شبه جزیره مالایی و سوماترا زیستگاه اصلی آن می باشد. این ماهی آکواریومی تقریباً 5 سال عمر می کند. ماهی گورامی سازگاری بسیار خوبی با سایر ماهی های آکواریومی دارد و مقاومت بسیار بالایی دارند. اما اگر با ماهی های ضعیف تر در یک مکان قرار بگیرند ممکن است به آن ها آزار برسانند.

این ماهی ها همه چیز خوار هستند ولی اگر به آن ها گرسنگی داده شود به سایر گونه ها حمله می کنند و از آن ها تغذیه می کنند. ماهی گورامی از جمله ماهی هایی است که با قرار گرفتن در محیط و در زمان ترس یا آمیزش تغییر رنگ می دهند.  این ماهی ها می توانند زیبایی خاصی به آکواریوم بدهند.

ماهی گوپی

یکی از معروف ترین ماهی های آکورایومی زنده زا، ماهی گوپی می باشد. ماهی گوپی یکی از گونه های آب های شیرین است که زیستگاه اصلی آن آمریکای جنوبی می باشد. این ماهی به راحتی تکثیر داده می شود و به همین خاطر اکنون در همه جا یافت می شود. ماهی گوپی از جمله گونه هایی است که بسیار صلح جو می باشد و مقاومت و سازگاری بسیار زیادی دارد. این ماهی مخصوص آکواریوم می باشد و تقریباً می توان گفت ارزان است.

ماهی گوپی همه چیز خوار است و بیشتر از غذاهای خشک تغذیه می کند. این ماهی در رنگ های مختلف وجود دارد و یک ماهی بسیار سرگرم کننده می باشد. این ماهی صلح طلب به راحتی با سایر ماهی های آکواریوم وفق پیدا می کند.

ماهی تترا نئون

تترا نئون ها از گونه های بسیار زیبایی هستند که وجود آن ها در زیبایی آکواریوم نقش مهمی می تواند داشته باشد. زیستگاه اصلی این ماهی های آکواریومی در آب های شیرین آمریکای جنوبی بوده و حداقل 5 سانتی متر رشد می کنند. عمر بهینه ی این ماهی ها 10 سال است. این ماهی از جمله گونه هایی است که بسیار فعال می باشد و بهتر است که در یک فضای بزرگ نگه داری شوند. این گونه وقتی در گروه های دسته جمعی شنا می کند فضای آکواریوم را منحصر بفرد می کنند. تتراها دارای رنگ های قرمز، آبی، سیاه و سبز می باشند.

در آکواریوم می توان این ماهی را با سایر گیاه خواران قرار داد، چرا که بسیار صلح جو و سازگار می باشند. این ماهی ها را می توان با گونه های آنجل، گوپی، پلانی، دم شمشیری، دانیو، رازبورا و … در یک آکواریوم نگه داری کرد.

ماهی مولی

یکی از انواع ماهی های آرام و صلح جو ماهی های مولی هستند. این گروه ماهی جزء پر طرفداراترین و بهترین ماهی های آکواریومی می باشد. ماهی های مولی در رنگ های مختلفی یافت می شوند و دارای تنوع زیادی هستند. این ماهی های آکواریومی سازگاری بسیار بالایی دارند و مقاومت آن ها بالا است و به هر شرایطی خود را وفق می دهند. این ماهی ها همه چیز خوار هستند و می توان آن را در آب های معمولی نگه داری کرد. اما این ماهی ها ترجیح می دهند که در آب هایی با سطح نمک معمولی زندگی کنند. رنگ های متنوع ماهی های مولی، آنها را جزء پر طرفدارترین ماهی های آکواریومی قرار داده است.

ماهی کت فیش کوری

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که به زیبایی آکواریوم خود اهمیت می دهید، بهتر است ماهی کت فیش

کوری را در آن قرار دهید. یک آکواریوم زیبا و منحصر بفرد، بدون این ماهی ناقص می باشد. این گونه از ماهی های آکواریومی بسیار زیبا هستند و از جمله ماهی هایی می باشند که طول عمر زیادی دارند. نکته ی جالب این است که کت فیش ها به تمیزی و بهداشت آکواریوم شما بسیار اهمیت می دهند. یعنی تمامی لجن ها را می خورند و آکواریوم را تمیز می کنند. بهتر است این ماهی های آکواریومی را در گروه های چند تایی نگه داری کنید تا نه تنها فعال تر شوند، بلکه زیبایی آکواریوم شما را چند برابر کنند. این ماهی های آکواریومی سازگارترین ماهی ها هستند و به هر محیطی وفق پیدا می کنند.

ماهی دانیوس

یکی دیگر از ماهی های آب شیرین که جزء ماهی های آکواریومی می باشد، ماهی دانیوس است. این ماهی مقاومت بسیار بالایی دارد و به هر شرایطی سازگار است. اگر این اولین بار است که ماهی های آکواریومی می خرید و هیچ تجربه ای در نگه داری ماهی ها ندارید بهتر است با این ماهی شروع کنید. گونه های زیادی از این ماهی دیده شده است و همه مقاوم هستند.

ماهی های دانیوس همه چیز خوار می باشند و تقریباً تغذیه ی آن ها ساده است و از هر نوع غذایی می خورند. اما بهتر است بدانید که این ماهی علاقه ی شدیدی به غذاهای زنده دارد و حتی می توان آن ها را با سبزیجات تغذیه کرد.

ماهی بارب ها

یکی دیگر از ماهی های آکواریومی، بارب ها هستند. این گونه از ماهی های آکواریومی دارای تنوع رنگی بسیار

زیادی هستند و گونه های مختلفی از آن ماهی وجود دارد که همه ی آن ها را می توان در آکواریوم نگه داری کرد. این گونه از ماهی های آکواریومی سازگاری خوبی با بقیه ی گونه ها دارند. اما در هنگام خرید دقت کنید چرا که این گونه از این ماهی های آکواریومی علاقه ی شدیدی به شیطنت کردن دارند و می توان گفت که بقیه ی ماهی ها را اذیت می کنند. این ماهی ها همه چیز خوار هستند. تنوع رنگی این ماهی باعث رنگارنگ شدن آکواریوم شما می شود.

اسکار ماهی ها

یکی دیگر از ماهی های آکواریوم، اسکار ماهی ها هستند. این گونه از ماهی های آکواریومی بسیار پرخاشگر هستند و به گونه ای می توان آن ها را مهاجم دانست زیرا به سایر گونه ها حمله می کنند. اسکار ماهی ها از غذاهای گوشتی تغذیه می کنند و منبع اصلی غذای آن ها پروتئین می باشد. اسکار ماهی ها را بهتر است با سایر گوشت خوارهای هم سایزشان در یک مکان قرار دهید و از قرار دادن در کنار گیاه خوارها و ماهی های کوچک تر جداً خودداری کنید. این گونه از ماهی های آکواریومی می توانند در دمای بین 26 تا 28 درجه سانتی گراد زندگی کنند.

ماهی زبرا

یکی دیگر از ماهی های آکواریومی که بسیار سخت جان است و مقاومت بالایی دارد، ماهی زبرا است. این ماهی با سایر گونه های ماهی های آکواریومی به راحتی زندگی می کند و بسیار صلح جو می باشد. این ماهی زنده زا نیست و از گونه های تخم گذار است. ماهی زبرا در دماهای 20 تا 28 درجه سانتی گراد می تواند زندگی کند. این گونه از ماهی های آکواریومی را بهتر است در دسته های چند تایی نگه داری کنید، چرا که به صورت دسته ای حرکت می کنند و زیبایی آکواریوم شما را چند برابر می کنند.

ماهی اوراتوس

یکی دیگر از ماهی های آکورایومی مهاجم و بسیار پرخاشگر ماهی اوراتوس می باشد. این گونه از ماهی های آکورایومی تمایل زیادی به حمله کردن به سایر گونه ها دارد. دمای مناسب برای نگه داری این گونه از ماهی ها بین 22 تا 28 درجه می باشد. ماهی اوراتوس از تمامی غذاهای خشک تغذیه می کند و حتی از غذاهای زنده نیز میل می کند. این ماهی فقط با سایر گونه های هم خانواده ی خود سازگاری دارد و اصلاً صلح جو نیست. در صورتی که می خواهید این گونه از ماهی های آکواریومی را بخرید دقت کنید که آن را در تماس با سایر گونه ها قرار ندهید.

هنگامی که قصد خرید ماهی های آکواریوم برای خانه ی خود را دارید، در انتخاب خود دقت کنید و سعی کنید ماهی های مقاوم و سازگار با شرایط سخت را انتخاب کنید. اگر ماهی های آکواریومی کوچک تر را بخرید، زیبایی آکورایوم شما چند برابر می شود و به صورت دسته جمعی حرکت خواهند کرد.

ماهی های آکواریومی که در بالا نام بردیم تزئینی و زینتی بودند. ماهی های آکواریومی دیگری نیز وجود دارند که می توانید از آن ها برای زیبایی آکواریوم خود استفاده کنید. تنها نکته ای که باید در هنگام خرید ماهی های آکواریومی به آن دقت کنید، این است که ماهی ها با هم سازگاری داشته باشند و از نظر تغذیه ای با هم برابری داشته باشند. اگر یک محیط کوچک دارید بهتر است از ماهی های آکواریومی کوچک و رنگارنگ استفاده کنید و در صورتی که فضای آکواریوم شما بزرگ است می توانید از ماهی های آکواریومی بزرگ تر استفاده کنید.

drmohajeri

[email protected]