8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اجرا انواع آبنما و نحوه ساخت آبنما

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > اجرای آکواریوم  > آب نما  > اجرا انواع آبنما و نحوه ساخت آبنما

اجرا انواع آبنما و نحوه ساخت آبنما

اجرای آبنما یکی از آپشن های زیبا است که در جذابیت محوطه سازی نقش موثری دارد . آبنما در هر مکانی به زیبایی محیط می افزاید و یک المان خاص و منحصر به فرد و سازه ای یکتا در محوطه سازی محسوب می شود. آبنما در فضاها و مکان های مختلفی قابل اجرا است و بسته به محیط و مکان اجرا می تواند تنوع بسیار بالایی داشته باشد.

انواع آبنما

آبنماها از لحاظ شکل ظاهری یا نمای نهایی و نحوه اجرا به چند دسته مختلف تقسیم می شوند و ما شاهد انواع آبنمای دیواری و صخره ای و انواع آبنماهای مدرن و کلاسیک هستیم. در اجرای هر کدام از این المان ها متریال های مختلفی در ساخت و طراحی استفاده می شود که در پایان نتیجه متفاوت نیز حاصل خواهد شد. این سازه ها را می توان در مکان های باز و بسته به صورت و با اشکال مختلف پیاده سازی کرد در ساخت هر کدام از این المان ها با توجه به طرحی که قرار است تا پیاده سازی شود از اجزا و مصالح و مواد مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال در سازه های جدید از چوب نیز استفاده می شود و در طرح های کلاسیک بیشتر از ابزارهای دستی و سنگ استفاده می شد. در ساخت این آبنماها می توانید از انواع گیاهان و سنگ های رودخانه ای نیز استفاده کنید.

نحوه پیاده سازی آبنما

اجرای این المان ها با محاسبات مکان شروع می شود و با تیغه چینی ظاهر اولیه این سازه طرح ریزی می شود، در مرحله بعد آب بندی و یا ایزولاسیون صورت می گیرد و در مرحله سوم قیرگونی انجام می شود که یکی از روش های سنتی با کارایی بالا  در ساخت این سازه ها است.  پایه و پی آبنماها باید قوی باشد به همین دلیل در آن چسب استخر با سیمان مخلوط شده و به عنوان تحکیم بیشتر سازه چسب بتون با ملات ترکیب می شود. در این سازه ها انواع پی وی سی نیز به کار می رود و برای تکمیل کار لوله کشی و پمپ آب نصب می شود و در صورت تمایل نورپردازی انجام می شود. در مرحله آخر و پایانی سنگ کاری خواهد شد که در این مرحله از انواع سنگ های لاشه، رودخانه ای و اسفنجی و یا حتی گرانیت و تراورتن استفاده می شود.

قیمت اجرای آبنما

 سازه هایی از این دست با توجه به بزرگی ابعاد کار و همچنین مصالح و طرحی که مد نظر دارید هزینه های مختلفی برای شما در بر خواهد داشت. تنوع مدل ها و کیفیت مواد نقش تعیین کننده در قیمت نهایی آبنما دارد. در ساده ترین نمونه های آبنما یا همان آبنماهای دیواری انواع مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که بسته به نقش و نقوش و حجم و سازه ای که برای ریزش آب مورد استفاده قرار می گیرد در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

شیرآلات و پمپ و نوع لوله کشی و متریال ریزش آب نیز در قیمت نهایی این سازه نقش دارد. استفاده از لامپ های مختلف که به طور معمول ضد آب باید باشد نیز در طول عمر سازه نیز نقش دارد. سیم کشی ها و آپشن های جانبی از جمله جوی و چشمه نیز می تواند هزینه ای متفاوت برای شما در بر داشته باشد. در انتخاب مصالح و مواد برای این که بعدها متحمل هزینه های بعدی نشوید از مصالح مناسبی استفاده کنید و کاملا روی آب بندی  المان دقت نمایید. برای اطلاع از قیمت نهایی آبنمای مد نظر خود با مراجعه به سایت مورد نظر می توانید از مشاوره بهره مند شوید.

drmohajeri

info@parsiyah.com