8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

نحوه انجام دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

نحوه انجام دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

یکی از فضاهایی که اغلب افراد اعم از بانوان و آقایان با آن در ارتباط هستند سالن های زیبایی است و از طرفی دکوراسیون سالن زیبایی مدرن تاثیر مستقیمی در جذب افراد دارد بدین جهت برای افزایش راندمان کار استفاده مناسب و اصولی از رنگ، نور و چیدمان وسایل بسیار تاثیرگذار است.

دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

جهت داشتن سالن زیبایی با دکوراسیون مدرن می توانید از طرح های فانتزی رنگی، گچبری های متنوع که با وسایل کاری در ارتباط است استفاده نمایید. دکورهای مدرن اغلب ساده و خلوت هستند ولیکن در کنار سادگی سبب جذب و احساس آرامش در مشتری می شوند. در سالن های آرایشی آینه جزء جدا نشدنی از کار است ولی برای هر فعالیتی می توان از سبک آینه خاصی استفاده کرد. برای مثال جهت میکاپ استفاده از آینه هایی با ارتفاع کوتاه رواج دارد و جهت اصلاح مو ارتفاع آینه بلندتر می شود. سالن های زیبایی شامل بخش های گوناگونی است که هر کدام دارای طراحی مخصوصی است ولیکن در تمامی بخش ها تاثیر رنگ، نور و ارتباط بین آن دو با وسایل یکسان است. بخش هایی که در دکوراسیون سالن زیبایی مدرن اهمیت بالایی دارند به شرح زیر است:

  1. قسمت مدیریت یا پذیرش
  2. فضای انتظار مشتریان 
  3. بخش خدمات که شامل میکاپ، پوست و مو، مانیکور و غیره است

تجهیزات لازم جهت دکوراسیون سالن زیبایی مدرن:

تجهیزاتی که لزوما در سالن های زیبایی باید باشند و در نحوه دکوراسیون تاثیرگذار هستند، عبارت است از:

  • میز و صندلی پذیرش و مدیریت
  • آینه ها
  • مبلمان انتظار
  • کمد
  • صندلی های مخصوص جهت سرشویی، خدمات ناخن، تخت ماساژ و سایر فعالیت های مرتبط با پوست و مو

دکوراسیون سالن زیبایی مدرن شامل دو بخش مجزا و متفاوت است:

  1. قسمت مدیریت که خدمات مربوط به رزرو نوبت، خدمات حسابداری در آن انجام می شود.
  2. خدمات آرایشی و زیبایی

دکوراسیون هر دو بخش را می توان به روش های مدرن طراحی کرد. در طراحی مدرن نور، رنگ، وسایل تخصصی و تناسب بین آن سه بسیار حائز اهمیت است و باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. تک تک این بخش ها به همراه وسایل آنها باید هماهنگی لازم در کنار یکدیگر را داشته باشند و به گونه ای انتخاب و طراحی شوند که سبک مورد نظر شما را به خوبی نشان دهند.

تاثیر رنگ در دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

با بکارگیری رنگ می توانید میزان فضای واقعی را تغییر دهید، رنگ ها به دو دسته تیره و روشن تقسیم بندی می شوند با بکارگیری رنگ سفید یا ملایم می توانید فضای خود را بزرگتر از آنچه که است نشان دهید. البته آینه کاری هم مانند رنگ می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

تاثیر نور در دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

بیشتر از سایر گزینه ها نورپردازی سبب جلب نظر مشتری می شود از این رو در بین تمامی نورها، نور زرد و سفید بیشترین تاثیرگذاری را بر فرد خواهد داشت. به همین دلیل در سالن زیبایی مدرن از لامپ های رنگی حبابی در حاشیه آینه ها استفاده می شود.

مبلمان در طراحی و دکوراسیون سالن زیبایی مدرن

در سالن های زیبایی تایمی را افراد در انتظار می نشینند از این رو  مبلمان راحتی جهت خسته نشدن مشتریان اهمیت دارد. استفاده از مبلمان به میزان فضایی که در اختیار است ارتباط مستقیمی دارد. اگر فضای زیادی در اختیار دارید می توانید مبلمان را با فاصله از یکدیگر قرار دهید و مابین آنها را با گلدان تزیین نمایید ولیکن اگر فضای بزرگی در اختیار ندارید بهتر است از مبلمان متصل به یکدیگر استفاده نمایید. 

drmohajeri

info@parsiyah.com