8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

چگونه آکواریوم زیبا و آرامش بخش داشته باشیم.

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > اجرای آکواریوم  > چگونه آکواریوم زیبا و آرامش بخش داشته باشیم.

چگونه آکواریوم زیبا و آرامش بخش داشته باشیم.

یکی از مواردی که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است تزیئن آکواریوم است، یک اکواریوم می تواند در عین حال زیبا و آرامش بخش باشد و عین می تواند سبب برهم زدن آرامش فردی و ماهیان شود.

چگونه آکواریوم زیبا داشته باشیم؟

برای داشتن آکواریوم زیبا می توانید از سنگ، پوستر، کوزه، نور، لوازم دکوری، انواع گیاهان دریایی استفاده کنید. ترکیب رنگ و نحوه چیدمان به همراه انتخاب گونه های زیبای ماهی بسیار تاثیر گذار است.

انتخاب سنگ:

سنگ ها در دو دسته قلوه سنگ و یا صخره ای در تزیئن آکواریوم استفاده می شود. جهت تزئین آکواریوم های آب شور انتخاب سنگ مناسب اهمیت دارد چرا که در کنار مرجان ها  سبب زیبایی فوق العاده آکواریوم می شود. در زمان چیندن سنگ های کوچک و صخره ها دقت کنید ابتدا سنگ های ریز و ماسه ها در کف آکواریوم پخش کنید سپس صخره ها را از وسط آکواریوم به دو طرف از بزرگ به کوچک بچینید.

کوزه:

استفاده از کوزه در آکواریوم علاوه بر زیبایی مکانی مناسب برای استراحت ماهیان کوچک است چرا که برای ماهیان حکم غارهای تاریک و آرام را دارند.

تاثیرنور در تزئین آکواریوم:

نور بیش از همه موارد در تزیئن آکواریوم ها حائز اهمیت است چرا که علاوه بر زیبایی سبب رشد گیاهان و ماهیان می شود چرا که برخی از ماهیان با استفاده از نور مرحله بلوغ را به سرعت طی می کنند. بهترین نور برای ابزیان در آکواریوم ترکیب نور سفید و زرد است ولی نور آبی و بنفش ملایم علاوه بر زیبایی سبب آرامش بیشتر افراد می شود.

لوازم دکوری پلی استر جهت تزیئن آکواریوم:

در کنار موارد گفته شده می توانید از انواع پلی استر ها جهت زیبایی آکواریوم و البته ایجاد محیطی آرام استفاده کنید. خوبی پلی استر ها تنوع در رنگ، سایز و طرح است که انتخاب افراد را افزایش می دهد و البته ماهیان هم به اینگونه لوازم علاقه داشته و از آن به جهت سرپناه و بعضا تخم ریزی استفاده می کنند.

انواع پلی استر ها: 

-قلعه

-برج

-کلبه

-کوزه

-صخره

-جمجمه

-کشتی های کوچک داخل آکواریوم 

تمامی موارد نام برده در خصوص آکواریوم زمانی سبب آرامش است که بین تمامی آن ها تناسب و ارتباط برقرا شود، حجم آکواریوم تاثیر مستقیمی بر تمامی انتخاب ها دارد و متناسب با آن باید موارد بعدی را تهیه نمود.

ترکیب رنگ آبی و نارنجی در آکواریوم  به همراه بنفش ملایم بسیار برای روحیه فردی مناسب بوده و سبب آرامش فرد می شود.استفاده از صخره های مرجانی با ترکیب رنگ متفاوت از ماهیان بسیار جلب کننده است.  

drmohajeri

[email protected]