8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی اصولی سالن انتظار در ساختمان چگونه باید باشد

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی سالت انتظار  > طراحی اصولی سالن انتظار در ساختمان چگونه باید باشد

طراحی اصولی سالن انتظار در ساختمان چگونه باید باشد

طراحی اصولی سالن انتظار در ساختمان برای مدیریت افراد حاضر در سالن ضروری می باشد. بلافاصله پس از ورودی وارد سالن انتظار می شویم و شاهد تجمع افراد در سالن می باشیم، که مدیریت صحیح آنها تضمین کننده کسب و کار ما می باشد. طراحی اصولی و اختصاص فضای مناسب و متناسب با جمعیت مورد انتظار در ساختمان ها می تواند به مدیریت افراد و کسب رضایت آنها ختم شود.

طراحی اصولی سالن انتظار

    طراحی اصولی سالن انتظار شامل فاکتورهایی مانند ابعاد سالن، اختصاص کافی شاب، چیدمان صندلی برای نشستن افراد در حال انتظار، جایگاه مدیریت سالن، سرویس بهداشتی و در مواردی متناسب با نیاز معلولین حرکتی که با ویلچر می آیند، می باشد. باید پله های مخصوص آنها نیز طراحی و تعبیه گردد. یکی از چیدمان هایی که با سلیقه مدیریت ساختمان اعمال می شود نصب تابلوهایی شامل نوشته ها برای راهنمایی افراد تازه وارد یا برای رعایت سکوت و انضباط و رعایت صف می باشد .

    طراحی اصولی سالن انتظار در اماکن فرهنگی، هنری مانند سینما و تئاتر در طراحی ورودی سالن باید به گونه ای باشد كه باعث تجمع افراد پشت در نگردد و تهیه بلیط یا سایر تشریفات ورود در آن به سرعت و منظم انجام گردد. بهتر است این نكته لحاظ گردد كه قرار گرفتن افراد باید به صورت خطی(صف) باشد، فضای مناسب برای افراد به صورت فضای یک  متر مربع برای 6 نفر و یا به صورت خطی حدود 2 متر و یا به صورت طولی برای 4 نفر می باشد. در نتیجه برای ورود افراد به سالن چینش خطی مناسب ترین چینش می باشد.

طراحی اصولی برای اماکن پزشکی نباید مربعی شکل باشد. فضای انتظار در این اماکن باید به سوی تخصص گرایی سوق داده شود، نصب تابلوهایی برای رعایت سکوت و نظم و همچنین نصب تابلوهای انگیزشی برای بیماران نیز می تواند مناسب بهبود حال آنها واقع گردد. هرچه صندلی های سالن انتظار برای نشستن طولانی مدت، راحت تر باشند٬ میزان صبوری در انتظار افزایش می یابد. بنابراین برای چنین محیط هایی صندلی ها و یا مبلمان هایی مناسب هستند که ارتفاع سطح نشیمنگاه تا زمین زیاد نباشد. قابل دسترس بودن بایگانی مدارک پزشکی در سالن ضروری می باشد. میز منشی باید مستقل از فضای عمومی باشد تا موارد امنیتی نیز رعایت گردد

drmohajeri

info@parsiyah.com