8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اصول مهم در طراحی محوطه و فضای سبز

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی محوطه سازی  > اصول مهم در طراحی محوطه و فضای سبز

اصول مهم در طراحی محوطه و فضای سبز

طراحی محوطه و فضای سبز بخشی از فعالیت کارشناسان در حوزه طراحی و دکوراسیون می باشد. از جمله اصول طراحی محوطه و فضای سبز می توان به کف سازی استاندارد، استفاده از گل ها و گیاهان مناسب، نورپردازی، سیستم آبیاری پیشرفته و … اشاره کرد. با رعایت اصول مختلف مربوط به طراحی فضای سبز می توان از داشتن فضایی زیبا و روح افزا برخوردار شد.

امروزه افراد به زیبایی و دکوراسیون محیط زندگی خود اهمیت زیادی می دهند. از جمله مکان هایی که نیاز به طراحی و دکوراسیون دارد محوطه و فضای سبز آپارتمان ها و حیاط منازل می باشد. طراحی فضای سبز علاوه بر ایجاد محیطی زیبا و شیک به استفاده مناسب و بهینه از محیط منجر می شود.

اصول مهم در طراحی محوطه و فضای سبز

برای طراحی یک محوطه مخصوصا فضای سبز اصول و قوانین مختلفی را باید رعایت نمود تا نتیجه رضایت بخش باشد. از جمله نکات مهم در طراحی فضای سبز عبارت است از:

کف سازی

یکی از مهم ترین اصول طراحی یک محوطه جهت ایجاد فضای سبز کف سازی مناسب فضای مورد نظر با بهره گیری از مصالح درجه یک می باشد. استفاده از انواع مصالح استاندارد و بسترسازی مناسب برای کاشت درختان و نصب سازه ها در طراحی فضای سبز مد نظر متخصصین قرار می گیرد.

استفاده از گل ها و گیاهان مناسب

در طراحی یک محوطه و فضای سبز باید از انواع گل ها و گیاهان متناسب با منطقه آب و هوایی مکان مورد نظر بهره برد. کاشت گل ها و گیاهان متنوع با عمر مفید مناسب، ایجاد منطقه چمن کاری و کاشت درختان مختلف از جمله اصول طراحی فضای سبز می باشد.

به کارگیری سیستم آبیاری هوشمند

از اصول مهم در طراحی فضای سبز به کارگیری سیستم آبیاری هوشمند است که بتوان با آن آبیاری گل ها و گیاهان را به راحتی انجام داد. بهره گیری از سیستم آبیاری هوشمند علاوه بر تامین نیاز درختان به آب به صورت اصولی از هدر رفت آب جلوگیری نموده و کاهش هزینه های مربوط به آب بها را در پی خواهد داشت.

نور پردازی

از دیگر اصول طراحی فضای سبز تامین نور مناسب محوطه فضای سبز می باشد. با نورپردازی استاندارد محوطه فضای سبز می توان از این محوطه زیبا در طول شب نیز بهره برد. نصب سازه های چوبی مناسب برای استراحت در قاب آلاچیق، صندلی و نیمکت و … از مواردی هستند که در طراحی فضای سبز باید مد نظر قرار داد. با توجه به اهمیت بحث طراحی فضای سبز گروه های متخصصی در این حوزه فعالیت دارند که خدمات مربوطه را به متقاضیان ارائه می کنند.

drmohajeri

[email protected]