8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اطلاعات درباره ساخت و اجرای برکه

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > اجرای آکواریوم  > آکواریوم گیاهی  > اطلاعات درباره ساخت و اجرای برکه

اطلاعات درباره ساخت و اجرای برکه

برکه یک فضای متعارفی است که به دو صورت وجود دارد. یک برکه ای که در آن آب راکد می باشد و دومی برکه ای که در آن آب جریان دارد. اجرای برکه در حال حاضر به هر دو صورت امکان پذیر می باشد. در واقع می توان گفت که برکه حوضی است غیر هندسی و با مصالحی که فضا را مانند طبیعت جلوه می دهند. برای اجرای برکه چندین مرحله وجود دارد که در ادامه این مقاله مراحل تکمیلی اجرای برکه را به طور کامل بیان می کنیم.

دلایل استفاده از برکه و اجرای برکه در برخی محیط ها

از مهم ترین دلایلی که می توان برای اجرای برکه ها در نظر گرفت این است که برکه محیطی دلنشینی را ایجاد می کند و اگر نوع برکه ساخته شده از نوع برکه جاری باشد یعنی آب روان داشته باشد می تواند با ایجاد شادی آب محیطی آرامش بخش را به ارمغان بیاورد. همچنین وجود برکه می تواند رطوبت محیط را در روزهای گرم کنترل کند و هوایی متعادل را در فضای بسته ایجاد نماید.

اطلاعات درباره ساخت و اجرای برکهمراحل اجرای برکه چیست؟

مراحل اجرای برکه به صورت زیر می باشد:

1- ساخت برکه: در ابتدا باید محیطی مناسب برای ساخت برکه و مصالح مورد نیاز آن را تدارک ببینیم. سپس طرحی دلخواه و زیبا از برکه ای را که مد نظرمان است را انتخاب کنیم و آن را به سازنده بدهیم تا ساخت برکه را آغاز کند.

2-پاکسازی محیط و مصالح بد از ساخت برکه: در مرحله بعد از اتمام ساخت برکه باید محیط اطراف برکه را پاکسازی نماییم و آن را به طور کامل تمیز نماییم. زیرا آلودگی برای آب و گیاهان آبزی مورد استفاده در برکه بسیار مضر بوده و ممکن است به آنها آسیب جدی وارد کند.

3- شستن تجهیزات فیلتر و وسایل مورد نیاز برای برکه: برخی از تجهیزات برکه شامل تجهیزات فیلتراسیون می باشد که برای گیاهان آبزی مورد استفاده در برکه بسیار مهم هستند اما گاهی اوقات که این محصولات از کارخانه های سازنده آنها به محیط ساخت برکه منتقل می شوند دارای آلودگی هایی هستند . گرد و غبار بر روی آنها قرار گرفته است بنابراین برای تمیز ماندن محیط برکه و دور کردن هرگونه آلودگی از محیط برکه بهتر است قبل از استفاده از این وسایل آنها را کاملا شستشو داده و تمیز نمایید. و از رفع آلودگی آنها اطمینان حاصل فرمایید.

4- آبگیری برکه: در مرحله نهایی بعد از اتمام ساخت برکه به طور کامل و رعایت پاکسازی آن نوبت به آبگیری برکه می رسد. برای آبگیری برکه بهتر است از آبی استفاده شود که برای گیاهان آبزی مورد استفاده در برکه ضرر نداشته باشد. اب شرب مورد استفاده به دلیل این که در آن کلر و املاح به کار رفته است  و به خاطر سنگینی که دارد آب چندان مناسبی برای برکه نیست. بنابراین قبل از آبگیری برکه بهتر است آب مورد استفاده را به نمونه گیری به آزمایشگاه فرستاد و از وضعیت املاح موجود در آن اطمینان پیدا کرد در این صورت می توان میزان املاح آن را کنترل کرد تا به موجودات درون برکه آسیب نرسد.

5- جانمایی گیاهان آبزی: برای زیباتر شدن محیط برکه باید از گیاهان آبزی متنوعی استفاده کرد. گیاهان آبزی که انتخاب می شوند باید بر اساس محیط جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شوند. از انواع گیاهان آبزی می توان زنبق آبی و نیلوفر آبی و سنبل آبی اشاره کرد که محیطی زیبا را در برکه به وجود می آورد.

اطلاعات درباره ساخت و اجرای برکه

drmohajeri

[email protected]