8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

آشنایی با طراحی سه بعدی ویلا با استفاده دو نرم افزار محبوب

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > آشنایی با طراحی سه بعدی ویلا با استفاده دو نرم افزار محبوب

آشنایی با طراحی سه بعدی ویلا با استفاده دو نرم افزار محبوب

طراحی سه بعدی ویلا امروزه یکی از صحنه‌های رقابت طراحان نرم افزار در رشته معماری است. نمونه کارهای زیادی با نرم افزارهای مختلف برای پرزنت شدن در مقابل دید مشتریان آماده می‌شود. معماران با استفاده از این تکنولوژی سعی می‌کنند تا در یک دورنمای دقیق، طرح خود را به مشتری نشان دهند. در میان نرم افزارهای مختلف ساخت مدل سه بعدی در معماری، دو نرم افزار بیشتر از دیگران شناخته شده است. با ما برای بررسی این دو همراه باشید.

نرم افزار 3D-Max

شاید قبل از آمدن نرم افزارهایی نظیر «Sketchup» یا نرم افزار «Revit» که توسط خود کمپانی «Autodesk» برای مهندسین عرضه شده است، یک نرم افزار یکه تاز جامعه‌ی طراحان بود و این نرم افزار شناخته شده با نام «Autodesk 3D Max» فعالیت دارد. 3D-Max نرم افزاری است که از دیرباز تاکنون برای بازسازان و مهندسین معمار منتشر می‌شود. این نرم افزار با پلاگین‌ها و موتورهای رندر قدرتمندی نظیر «V-Ray» و «Corona»  تصاویر واقعیت گرایانه حیرت انگیزی تولید می کند. پیشنهاد اول هر مهندس معماری برای طراحی ویلا با نرم افزار، این نرم افزار سه بعدی می‌باشد. از ایرادات این نرم افزار، می‌توان به پیچیده و زیاد بودن امکانات به واسطه‌ی چند کاربردی بودن آن، اشاره کرد. این نرم افزار به گونه‌ای ساخته شده است که پاسخگوی تمام نیازمندی‌های یک طراحی سه بعدی باشد و تقریبا هرگونه شکل و حجمی در آن قابل پیاده سازی است. متریال‌ها به واسطه‌ی مودیفای‌های متنوع خود نرم افزار، به بهترین شکل قابل پیاده سازی شدن هستند و رندرهای طراحی سه بعدی ویلا را واقع گرایانه می کنند.

آشنایی با طراحی سه بعدی ویلا با استفاده دو نرم افزار محبوبنرم افزار Revit

کمپانی  Autodesk به داشتن نرم افزار قبلی بسنده نکرده است و طراحی با نرم افزار سه بعدی را برای مهندسین اختصاصی کرده است. با روی کار آمدن نرم افزار Revit، مهندسین توانستند در سه بخش تکنیکال، سازه و معماری به صورت تیمی و همزمان پروژه واقعی خود را پیش ببرند. طراحی سه بعدی معماری با Revit لذت بی نهایتی دارد. دیگر نیازی به تولید زمان بر سازه و ساختمان با نرم افزارهای سه بعدی سازی نظیر 3D-Max نخواهید داشت و حتی از امکانات محاسباتی نظیر متره و برآورد بنا، تولید نقشه‌های فنی فاز دو و سه، محاسبه بار سازه، آنالیز جغرافیای سایت و … استفاده کنید. این نرم افزار نیز مانند محصول دیگر autodesk، میتواند با همکاری موتورهای رندر Corona، Vray و حتی موتور پیش فرض خود، صحنه‌های واقعیت گرایانه خوبی برای مشتری تولید کند. تنها ایراد این نرم افزار در تولید نسبتا سخت اشکال فرمال، تولید صحنه‌های کم کیفیت نسبت به 3D-Max به علت محدودیت در تولید متریال‌های دقیق و در نهایت سنگینی نسبتا بالا اجرای نرم افزار نسبت به 3D-Max می‌باشد.

به طور کلی می‌توان در طراحی سه بعدی ویلا، از هر دو نرم افزار به صورت همزمان استفاده کرد. برای پرزنت کردن سازه و مقاطع سه بعدی می توان از Revit و در مقابل برای خلق صحنه‌های داخلی در طراحی سه بعدی ویلا، از 3D-Max استفاده کرد. مسلما استفاده از هر دو نرم افزار در دستور کار بسیاری از شرکت‌ها است و میتواند کلاس کاری یک دفتر معماری را بالاتر ببرد. این سطح از خدمت را می‌توانید از گروه طراحان parsiyah نیز برای طراحی سه بعدی ویلا انتظار داشته باشید.

آشنایی با طراحی سه بعدی ویلا با استفاده دو نرم افزار محبوب

drmohajeri

[email protected]