8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

با طراحی بام سبز، خانه و شهری زیباتر بسازیم

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > دکوراسیون بام سبز  > با طراحی بام سبز، خانه و شهری زیباتر بسازیم

با طراحی بام سبز، خانه و شهری زیباتر بسازیم

برای داشتن شهرهای سبز تر و تمیز تر فناوری های سبز زیادی پیشنهاد شده، مانند طراحی بام سبز و دیوار سبز که از مهمترین ها هستند. اما بام سبز چیست و چگونه پیاده سازی می شود؟ یک تعریف ساده که می توان از بام سبز داشت این است که منظره ایی زیبا و سبز برای بام و دیوار خانه شما به حساب می آید. اگر تمایل دارید بیشتر با این فناوری نوین و کارا آشنا شوید ادامه متن را مشاهده کنید.

نمای زیبای ساختمان با طراحی بام سبز:

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم بام های سبز چشم اندازی زیبا و دوست داشتنی به خانه و یا مکانی که این فناوری را در آن اجرا کرده اید، می دهند. در جهان نیز تاکنون مدل های متنوعی از بام سبز همراه با ایده های جذاب معرفی و پیاده سازی شده اند. طراحی بام سبز می تواند مستطیل یا مربعی شکل، درختچه های کوچک و یا گل های زیبا و خوشبو باشد. در سراسر دنیا سقف های سبز دارای محبوبیت بیشتری هستند. دلیل این محبوبیت هم جلوهٔ زیبایی است که به ساختمان می دهند و هم افزایش میزان سلامت ساختمان و همچنین تمیزی شهر نیز جزء این دلایل به حساب می آیند. سقف های سبز به دو دسته کم عمق و عمق زیاد تقسیم می شوند. در طراحی بام سبز و برای افزایش طول عمر آن از مواد غشایی مایع مانند: قیر اصلاح شده، سیستم های سیمان پلیمری، پلی اورتان و اکریلیک اصلاح شده استفاده می شود. بنابراین برای جذابیت نمای ساختمان حتماً نیاز نیست که از طراحی های آنچنانی و سنگین استفاده شود. چرا که بام سبز هم زیبایی منحصر بفرد و طبیعی را دارد و هم بافت سبک تر و مقاوم تری را دارا است. با یک هزینهٔ بصرفه نیز می توانید این فناوری جدید و طراحی نمای ساختمان نو را برای خانه خود عملی کنید.

مزایای طراحی بام سبز:

طبق گزارشات و تحقیقات گسترده، اثبات شده که طراحی بام سبز مزایای مستقیم و غیر مستقیمی را هم به بنا و هم به محیط می دهد. بعضی از تحقیقات، آماری را مربوط به اینکه سقف سبز در بهینه سازی و صرفه جویی در انرژی ساختمان تأثیر گذار هستند منتشر نمودند. منظور از بهینه سازی انرژی در این جا این است که بام سبز در زمستان از تماس سرما با کالبد ساختمان جلوگیری می کند و در تابستان نیز مانع از تابش نور مستقیم خورشید به سقف می شود و در نتیجه خانه خنک تر می ماند. از دیگر مزایای بام سبز می توان به جذب آب باران و جلوگیری از فرسایش سقف خانه و اسکلت کلی ساختمان اشاره نمود. در مواقعی که باران می بارد بام سبز مانند یک اسفنج عمل می کند، باران را جذب و نگهداری می کند تا هم از رسیدن آب به سقف خانه جلوگیری شود و هم موجب رشد مجدد گیاهان و یا گل هایی که در طراحی بام سبز استفاده شده اند، بشود. علاوه بر مزایای محیط زیستی و همچنین بهینه بودن، بام سبز ارزش خانه ی شما را نیز افزایش می دهد. یعنی اگر در بام خانه ی خود و یا در نمای ساختمان تان از طراحی سبز استفاده کرده باشید، ارزش ملک تان را به مراتب افزایش داده اید. چرا که بیشتر خریداران و همچنین مشاوران املاک امروزه خانه هایی با فضای سبز و طراحی سبز را می پسندند.

drmohajeri

[email protected]