8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اطلاعات کامل درباره ساخت ویلای ساحلی

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > اطلاعات کامل درباره ساخت ویلای ساحلی

اطلاعات کامل درباره ساخت ویلای ساحلی

ویلای ساحلی ویلایی است که عموما در امتداد ساحل ساخته می شود و برای ساخت ویلای ساحلی در کنار دریا نمی توان در هر مکانی ساخت و ساز را انجام داد و باید برای ساخت ویلای ساحلی به نکاتی در مناطق ساحلی که به عنوان مناطق توریستی و پرطرفدار می باشد توجه کنیم. اما باید بدانیم که ساخت ویلای ساحلی و سرمایه گذاری در مناطق ساحلی به چه دردی می خورد؟ نکته اساسی در این رابطه این است که ویلای ساحلی باید در منطقه خوش آب و هوا و گردش پذیر ساخته شود بنابراین ابتدا باید مکان ساخت ویلای ساحلی را مشخص کرد تا شرایط مناسب برای ساخت ویلا را داشته باشد که در ادامه به ابن عوامل پرداخته می شود.

نقشه برداری زمین برای ساخت ویلای ساحلی

برای ساخت ویلای ساحلی اولین نکته مهم داشتن زمین مناسب و نقشه برداری آن است. باید منطقه ای مشخص که شرایط ویژه ای دارد را انتخاب نماییم. یک زمین مناسب که بر طبق قوانین شهرداری منطقه انتخاب شود و اجازه ساخت و ساز در آن وجود داشته باشد را انتخاب و در آن ویلای ساحلی مناسب با نقشه برداری های صورت گرفته ساخته می شود. نقشه برداری های صورت گرفته باید براساس اقلیم منطقه ای که قرار است در آن ویلای ساحلی ساخته شود انجام می شود. همچنین از دیگر عوامل مهم در نقشه برداری زمین تشخیص ابعاد و موقعیت زمین است که در ان ویلا ساخته می شود. بعد از این که مرحله نقشه برداری از زمین به اتمام  رسید باید محاسبات نقشه توسط مهندس طراحی و برآورد هزینه ها و محاسبات سازه ویلا و نوع اسکلت مانند اسکلت بتنی یا فلزی و تعداد میلگرد های مورد استفاده در ویلا محاسبه شود به طور کلی باید محاسبات کلی تا اتمام کار ساخت ویلا انجام گیرد.

اجرای نقشه ساخت ویلا

بعد از اتمام نقشه برداری و برآورد هزینه ها توسط مهندس طرح و سازه باید نقشه ساخت و ساز را اجرا نماییم. برای اجرا نقشه طرح اولیه ساختمان ویلای ساحلی در محیطی که قرار است ساخته شود با استفاده از رنگ و گچ بر روی زمین مشخص می شود. بعد از مشخص شدن محدوده ساخت کارگران و پرسنل و عوامل پیمانکار ویلا در محل رنگ ریخته شده شروع به پی کنی می کند. توجه داشته باشید که ساخت ویلا ها با توجه به اقلیم و محیطی که قرار است در آن ساخته شود متفاوت می باشد. مثلا در نواحی شمالی کشور با توجه به این که بارش باران در این مناطق زیاد است پی های کنده شده برای ساختمان سازی باید دارای عمق بیشتری باشد و از نظر استقامت به دلیل مرطوب بودن و نرم بودن خاک منطقه باید بیشتر باشد.

بعد از اجرای نقشه طراحی شده مهندسان و کارگران کارهای ساخت ساختمان ویلا را براساس طرح ریخته شده انجام می دهند که این کار با چیدن دیوارها و سقف و طراحی کامل فنداسیون ساختمان و غیره همراه می باشد. بعد از اتمام کار ساختمان سازی مرحله نهایی ساخت ویلا انجام می شود که همان طراحی داخلی ویلای ساحلی اعم از رنگ آمیزی داخلی، چیدن وسایل و یا به طور کلی طراحی داخلی ویلا می باشد که این بر اساس سلیقه صاحب ویلا صورت می گیرد. توجه داشته باشد که ساخت ویلا ممکن است در مناطق ساحلی مشکلاتی را هم به وجود آورد اما با مدیریت درست و رعایت اصول و مقررات می توان از داشتن ویلایی زیبا در کنار ساحل لذت برد.

drmohajeri

info@parsiyah.com