8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

چند نکته برای طراحی ویلای تریبلکس

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > ساخت ویلا  > چند نکته برای طراحی ویلای تریبلکس

چند نکته برای طراحی ویلای تریبلکس

اگر می خواهید به طراحی ویلای تریبلکس اقدام کنید پس مطالعه این متن برای شما خالی از لطف نخواهد بود. ویلاها نه تنها فضای زیبایی هستند بلکه فضای اطراف را هم زیبا می کنند به این شرط که با اصول و قاعده ساخته شوند. پس احتمالاً برای این طراحی ذوق زده هستید؛ چون طراحان ویلا برای پیاده کردن ایده و نوآوری ها دستشان بازتر است. حتی طراحی ویلای تریبلکس از یک ویلای دوبلکس بسیار جذاب تر و لذت بخش تر است.

اصول کلی طراحی ویلای تریبلکس

جدا از رعایت تمام اصول معماری، بنایی، طراحی، زیبایی و … برای طراحی اولیه حتما از محیط، بازدید کنید تا جاذبه های بصری در محیط اطراف را ببینید. راجع به آب و هوا، خصوصیات جغرافیایی، میزان و جهت نور خورشید، شدت و جهت وزش باد، حقِ همسایگی و … اطلاعات کسب کنید. از سلیقه و نوع کاربرد ویلا مطلع شوید. (مثلا کارفرما معماری سبک کلاسیک را دوست دارد و از این ویلا برای مهمانی­های خانوادگی می ­خواهد استفاده کند.) در طراحی ویلا تم رنگ، جنس مصالح مورد استفاده و … همه باید با محیط اطراف، سلیقه و آسایش کارفرما مطابقت و همخوانی داشته باشند (و همچنین کسانی که می خواهند از ویلا استفاده کنند، مثلاً باید بدانید حضور یک آسانسور چقدر برای ساکنان اهمیت دارد، یا وجود اتاق کار و مطالعه).

نکاتی برای طراحی هر قسمت از ویلا

در طراحی ویلای تریبلکس اهمیت دوچندانی برای لابی قائل شوید. لابی باید فضایی راحت، چشم نواز و کاربردی باشد. حتی اگر کارفرما بخواهد از ویلا برای گذراندن اوقات تنهایی و خلوت خود استفاده کند نمی توانید اتاق پذیرایی را حذف کنید و از اتاق پذیرایی نمی توانید لوکس و شیک بودن را حذف کنید. رنگ غالبی که در این اتاق استفاده می شود هر چه بیشتر به طلایی نزدیک تر باشد بیشتر احساس اعیانی بودن را به انسان القا می کند و هر چه از رنگ های سبز و سفید استفاده شود انسان آن جا را خودمانی تر می داند. پس ببینید کارفرما چه سبکی می پسندد. در طراحی ویلای تریبلکس بسیار حائز اهمیت است که نور آفتاب نور اصلی تامین کننده روشنایی خانه باشد و برای شب ها  سعی کنید از ترکیب نور زرد و سفید که القا کننده نور خورشید هستند استفاده کنید تا آرامش را برای شما به ارمغان آورند.

زمانی که دور تا دور ویلا پر از مناظر چشم نواز است تا می توانید پنجره و بالکن بگذارید به هر حال ویلا یعنی خانه ای در دل طبیعت که از هر 4 طرف به روی منظره ها باز می شود. برای آشپزخانه حتما فضای کافی قائل شوید، با نور و منظره زیبا تا آشپزی کردن تجربه ای زیبا و دلنشین باشد. در طراحی ویلای تریبلکس راه پله نقش حائز اهمیتی در زیبایی و فضای ویلا دارد. اگر راه پله های گرد را انتخاب کرده اید واقعا جذابیت ویلا را بسیار بالا می برید اما قبول کنید که بالا و پایین رفتن از پلکان گرد سخت است. از طرفی اگر پله های معمولی با پاگردهای کوتاه انتخاب کرده اید حواستان به فضای زیر راه پله باشد که بعداً تبدیل به انباری نشود. تعداد اتاق خواب های ویلای تریبلکس بهتر است سه به بالا باشد. همه اتاق خواب ها را کپی هم نسازید. برای هر کدام سبک، تم رنگ و دکوراسیون متفاوتی در نظر بگیرید. حواستان باشد شاید اتاق خواب بیشترین مراجعه را داشته باشد و همچنین خصوصی ترین قسمت باشد. پس اینکه در کجای ویلا و در چه جهتی قرار می گیرد بسیار اهمیت دارد.

drmohajeri

info@parsiyah.com