8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ویلای رویایی شما با طراحی ویلای مدرن

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > ویلای رویایی شما با طراحی ویلای مدرن

ویلای رویایی شما با طراحی ویلای مدرن

اگر صاحب یک ویلای قدیمی هستید و قصد تغییر و تحولی در آن دارید یا چنانچه به تازگی قصد خرید یک ویلا برای خود و عزیزانتان دارید، طراحی ویلای مدرن حرفه و هنری است که می تواند مورد توجه شما قرار بگیرد. در این مقاله در نظر داریم درباره ی طراحی ویلای مدرن اطلاعاتی به شما مخاطبان عزیز ارائه دهیم؛ بی شک شما هم دوست دارید فضای داخلی و خارجی ویلای خود را دلپذیر تر کنید؛ پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی هم در باب طراحی نمای ویلا و هم طراحی دکوراسیون داخلی مناسب به شما ارائه دهیم.

ویلا و ویلا نشینی

ویلا عبارت از ساختمانی است که در هر چهار سمت آن فضای باز وجود داشته باشد و طبق انتظار عموم، در زمینی بزرگ ساخته شده باشد، هرچند متراژهای متنوعی برای ویلا وجود دارد و ممکن است ساختمان هایی با متراژ کم نیز در گروه ویلاها قرار بگیرند. در روزگار حاضر به ویژه در دهه های اخیر، تراکم شهر های بزرگ، و شلوغی و ازدحام محیط های شغل و زندگی روزمره ی مردم، سبب شده است که گرایش ها به سکونت موقت  (مثلا در ایام تعطیلات) یا دائم در نواحی ییلاقی و ویلایی حومه ی شهر ها و به طور کلی مناطق خوش آب و هوای کشور افزایش یابد. با افزایش این تقاضا، تمایل به سرمایه گذاری در زمینه ی خرید یا ساخت ویلاها نیز افزایش قابل توجهی داشته است. زمین نیز در این دهه ها ارزش بسیاری یافته است و آنچه در کنار همه ی این ها اهمیت می یابد، چگونگی ساخت و طراحی ویلا است. ویلاها بسته به محیط و فضایی آن ساخته می شوند، و بسته به متراژ و قابلیت هایی که دارند، طراحی های گوناگونی نیز دارند.

اهمیت طراحی ویلای مدرن

از آنجا که ویلاها می بایست نهایت آسودگی و آرامش روان را به ساکنان خود هدیه دهند، در نتیجه مهم است که چگونه طراحی شده باشند. در روزگار حاضر سطح انتظار انسان از زیبایی در کنار رفاه و آسودگی بناها بالاتر رفته است، بنابراین طراحی ویلای مدرن حائز اهمیت می شود. طراحی ویلاهای مدرن بر اساس اصول مشخص و نحوه ی کاربرد و ترکیب اشکال هندسی و رنگ ها در نمای خارجی و فضای داخلی یک ویلا است؛ ضمن اینکه می بایست تازه ترین خلاقیت ها و نوآوری ها در سبک و شیوه ی آن پیاده شود. محیط زندگی بر انسان از لحاظ روحی و روانی تاثیر دارد و انسان نیازمند آن است که با فضایی که در آن زندگی می کند، ارتباط روحی خوبی برقرار کند. یک ساختمان ویلایی آماده شاید بسیار زیبا طراحی شده باشد اما مطابق با ساخت و سلیقه ی همه ی افراد نیست، به همین علت طراحی ویلا اهمیت می یابد.

هنر طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن یک هنر است اما باید دانست هنر در کنار زیبایی، ظرافت و خلاقیت، امری بی چهارچوب و قاعده نیست. بنابراین مهم است که در این حرفه و در این هنرنمایی، حتما آنچه استاندارد های مشخص کلی است، رعایت شود. مثلاً انتخاب اشکال و خطوط هندسی و رنگ ها و قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر یا ترکیب آن ها چه در نمای خارجی و فضاهای بیرونی ویلا و چه در طراحی دکوراسیون ویلای مدرن از اصول و قوانینی معین پیروی می کند که نمی توان چندان از آن ها تخطی کرد؛ زیرا این اصول و قواعد عمدتاً به لحاظ زیبایی شناختی مطرح شده اند. استفاده از رنگ هایی که در هماهنگی با هم قرار می گیرند و یا استفاده از رنگ های متضاد، همگی قاعده مند هستند و اگر رعایت نشوند، زیبایی و چشم نوازی کلی را در فضاها از بین می برند. هم چنین در انتخاب رنگ ها و طرح ها باید به نوع فضای مورد نظر و کاربرد آن، و نیز به متراژ و تنگی و وسعت فضا دقت  نمود.

نکات مهم در انتخاب محل پیش از طراحی حرفه ای ویلای مدرن

عناصر بسیاری پیش از طراحی ویلا به شیوه ی مدرن مد نظر قرار می گیرد که مهم ترین آن ها بررسی وضعیت اقلیمی منطقه است. ممکن است ویلا در منطقه ای مرطوب با آب و هوای بارانی ساخته شود یا در مناطق کوهستانی، دشت ها یا هر منطقه ی دیگری که فرد تمایل دارد در آن جا زندگی کند یا ایامی از سال را در آن به استراحت بپردازد. هم چنین مهم است زمینی که در آن ویلا ساخته می شود، چه جنسی دارد و وضعیت خاک آن به چه صورت است. از نظر قوانین حقوقی و مدنی می بایست وجود اجازه ی ساخت و ساز در آن منطقه و آن زمین و قوانین و شرایط ساخت و ساز بررسی گردد تا بتوان ویلایی طراحی کرد که از قوانین تخطی نکند. از مهم ترین مولفه های ویلا، داشتن ویو و منظره ی خوب از هر جهت است. هم چنین در نظر گرفتن این که ویلا قرار است چه امکاناتی داشته باشد، مثلا دارای فضای نشیمن خارجی، زمین بازی، باغچه و محیط طبیعی و گیاهی، سونا، استخر و مانند این ها باشد. هم چنین در داخل همه ی امکانات رفاهی مورد نیاز برای زندگی را داشته باشد.

آنچه در طراحی ویلای مدرن انتظار می رود

طراحی ویلای مدرن چنانچه از نام آن بر می آید، می بایست متناسب با خواسته ها و نیازهای انسان مدرن و زندگی مدرن باشد. کاربرد طرح های کهنه و کلاسیک در طراحی ویلای مدرن جایگاهی ندارد. انسان مدرن بیش از هر چیز به دنبال آسایش شخصی در کنار چشم اندازها و تصویر های بدیع و تازه است. معنای هارمونی و هماهنگی در روزگار حاضر با روزگار گذشته تفاوت بسیاری کرده است. اصول و قواعدی که در طراحی های کلاسیک وجود داشت، اکنون شکسته شده است و جای خود را به نوآوری ها و خلاقیت هایی داده است که با روح آزاد و خیال پرواز کننده ی بشر امروزی همراه تر است.

تک رنگ بودن، یک شکل بودن، و به طور کلی نظم و نظامی که طراحی های کلاسیک حکم می کرد، اینک جای خود را به نظم و نظامی دیگر داده است که انسان را از حس محصور بودن نجات می دهد.

به عنوان مثال در طراحی ویلای مدرن از ترکیب چند رنگ یا چند جنس گوناگون در کنار هم و کاربرد بیشتر خطوط منحنی به جای خطوط صاف کلاسیک در یک فضا استفاده می شود. رنگ بندی ها از طیف های شادتری انتخاب می شوند و بی پروایی خاصی در انتخاب اشکال به چشم می خورد. انتخاب نوع وسایل و چیدمان آن ها از مرزهای طراحی کلاسیک عبور می کند و شکل و شمایل تازه ای در فضای سکونت ایجاد می شود که تازگی آن برای انسان ها دلپذیر و مطبوع است.

اگر علاقه مند هستید فضایی تازه را تجربه کنید، حتما از کمک مشاوران و کارشناسان حرفه ای در طراحی ویلای مدرن بهره مند گردید و سپس برای ساخت ویلای رویایی خود در هر منطقه ای که تمایل دارید اقدام نمایید.

drmohajeri

[email protected]