8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی ویلا در شیب و نکات مهم در این خصوص

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > طراحی ویلا در شیب و نکات مهم در این خصوص

طراحی ویلا در شیب و نکات مهم در این خصوص

طراحی ویلا در شیب، یک کار کاملا تخصصی است و اگر به درستی صورت پذیرد، می تواند یک نمونه کاملا ویژه و جذاب باشد. عموما تقاضا برای ساخت چنین ویلاهایی بسیار زیاد است و وجود شیب زمین در این حالت می تواند یکی از مزایا اصلی این قبیل ویلاها محسوب شود. شما در این مقاله می توانید با طراحی ویلا در شیب و نکات مهم در این خصوص بیشتر آشنا شوید. پس ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

طراحی ویلا در سطح شیب دار

طراحی ویلا به تنهایی جذابیت های خاص خود را دارد. حال اگر این طراحی را در فضاهای خاصی نظیر کنار دست کوهپایه ها و مناطق شیب دار انجام دهیم، می تواند مزایا فوق العاده زیادی در طراحی مان داشته باشد. البته این موضوع خود شرایط خاصی را برای طراحی ویلا در شیب ایجاد می کند که در هنگام انجام پروژه باید به آن توجه نمود. طراحی ویلا در سطح شیب دار می تواند خود کمک بزرگی به ایجاد یک منظره زیبا و جذاب بکند. این قرارگیری ساختمان در سطح شیب دار گاهی می تواند حس معلق بودن را در بیننده ایجاد کند که جلوه خاصی داشته و بسیاری از افراد به این موضوع علاقه مند هستند. خصوصا ویلاهای مدرنی که در مناطق شیب دار ساخته می شوند، زیبایی خاصی را ایجاد می کنند. سبک طراحی مدرن برای چنین ویلاهایی که در سطح شیب دار ایجاد می شوند، می تواند گزینه مناسبی باشد. بهتر است بخش بیرونی و محوطه ویلا در شیب پایین تر قرار داشته و ساختمان در ارتفاع بالاتری باشد. این حالت می تواند حس هماهنگی محیط با طبیعت را بیشتر القا کند.

نکاتی که باید در طراحی ویلا در شیب در نظر داشت

چند نکته اساسی و مهم در خصوص طراحی ویلا در شیب وجود دارد که باید به آنها توجه نمود. اول این که توجه داشته باشید که ویلا و ساختمان شما نباید با سطح هم راستا و هم شیب باشد که ایجاد چنین حالتی کار بسیار دشوار و تخصصی می باشد. به همین دلیل طراحی ویلا در شیب، علی رغم این که بسیار جذاب است و جلوه خاصی دارد، شرایط و تخصص و مهارت ویژه ای را نیز می طلبد. البته قرارگیری ویلا در سطح شیب دار ممکن است، خطراتی را نیز در پی داشته باشد. به همین دلیل باید طوری طراحی شود که در هنگام وقوع سیل بتواند در برابر آن مقاومت کند. در حال حاضر ساخت ویلا در سطح شیب دار می تواند به عنوان نقطه قوت و یک ویژگی خاص برای ویلا در نظر گرفته شود؛ چرا که ساخت این نوع ویلا کار چندان ساده نمی باشد و باید علاوه بر حفظ زیبایی، اصول ایمنی و هماهنگی با فضا نیز در نظر گرفته شود.

هماهنگی با فضا نکته بسیار ظریفی در این رابطه می باشد. اگر بیشتر فضای منزل در جهت و راستای مخالف شیب باشد، می تواند زیبایی خاصی را به فضای ویلای شما بدهد. به این شکل که سمتی که در قسمت مرتفع تر قرار دارد، دارای ارتفاع کمتری باشد و برعکس بخشی از ساختمان که در قسمت پایین شیب زمین قرار گرفته ارتفاع بیشتری نسبت به سایر قسمت های ساختمان داشته باشد. این تضاد با شیب زمین زیبا و خاص است و می تواند در نظر اول، بیننده را جذب نماید. البته بهتر است به تعادل وزن ساختمان در بخش های مختلف و شیب زمین توجه شود و از شیب و اختلاف ارتفاع به گونه ای مفید در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان استفاده شود.

drmohajeri

info@parsiyah.com