8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی، بازسازی و اجرا در آتلیه طراحی معماری

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی، بازسازی و اجرا در آتلیه طراحی معماری

طراحی، بازسازی و اجرا در آتلیه طراحی معماری

افراد زیادی هستند که به کیفیت و چگونگی فضای منزل و محل کار خود اهمیت ویژه ای می دهند. احتمالا شما هم یکی از این افراد هستید. آتلیه طراحی معماری از جمله آن جاهایی است که کمک بسیاری به شما در این زمینه خواهد کرد. طراحی فضاهای داخلی و خارجی ساختمان ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افراد بسیاری با توجه به سبک زندگی پر هیاهوی شهری و محدود بودن فضای زندگی، اغلب تمایل دارند که محل زندگی خود را با طراحی اصولی و درست به محیطی آرام، دنج و دلنشین تبدیل کنند. از طرفی دیگر، رقابت روزافزون افراد در شغل های مختلف نیز امروزه ایجاب می کند که افراد برای بیشتر دیده شدن و رسیدن به بازدهی بیشتر، به طراحی و دیزاین محل کار خود اهمیت بیشتری بدهند. در ادامه با ما همراه باشید تا به نکات مهمی درباره خدماتی که یک آتلیه طراحی معماری به شما ارائه می دهد اشاره کنیم.

کلیه خدمات طراحی داخلی

شاید وقت آن رسیده باشد که دستی به سر و روی منزل یا محل کار خود بکشید. اگر فکر می کنید که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خیلی حرفه ای نیستید و دانش کافی برای شروع این کار را ندارید، کافی است که به یک آتلیه طراحی معماری سر بزنید و از افراد متخصص در این زمینه بخواهید که به شما کمک کنند. شاید پیش خود فکر کنید که در این صورت سلیقه شخصی شما در طراحی منزل یا محل کار چه می شود؟ پاسخ بسیار ساده است. طراحان حرفه ای در یک آتلیه طراحی معماری، علاوه بر دانش طراحی و اصول زیبایی شناسی خود، با توجه به نظرات و خواسته های شما اقدام به طراحی منزل مسکونی یا محل کار شما می کنند. آنها از محل پروژه دیدن می کنند و ایده های شما و چیزهایی را که دوست دارید تا برای شما طراحی شود به طور کامل دریافت می کنند و سپس اقدام به طراحی بر اساس آنها می نمایند. در نهایت این شما هستید که باید طراحی های انجام شده پس از رسیدن به چیزی که می خواستید را تایید نمایید.

طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری

یکی دیگر از ابعاد طراحی که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، طراحی نمای ساختمان ها می باشد. ساختمان های مختلف بر اساس نوع کاربری که دارند، از سبک های مختلف طراحی نما از جمله طراحی نمای مدرن، طراحی نمای کلاسیک، طراحی نمای مینیمال، طراحی نمای رومی و یا طراحی نمای ایرانی برای زیباسازی نمای بیرونی ساختمان استفاده می کنند. طراحی نما چه در ساختمان های مسکونی و چه در ساختمان های تجاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین توجه به مرغوبیت متریال مورد استفاده در اجرای نمای ساختمان ها نیز بسیار مهم می باشد. چرا که در بسیاری از مواقع، در هنگام وقوع زلزله شاهد هستیم که افراد از خانه های خود خارج شده اما به دلیل جدا شدن و افتادن سنگ نمای ساختمان و اصابت به آنها دچار آسیب شده اند. بنابراین بسیار مهم است که به کمک متخصصین در یک آتلیه طراحی معماری، به انتخاب متریال های مرغوب و اجرای اصولی و درست آن نیز توجه ویژه کنید.

خدمات طراحی محوطه یا محوطه سازی

طراحی محوطه یکی دیگر از خدماتی است که به دانش و تخصص زیادی نیاز دارد و شما می توانید به کمک یک آتلیه طراحی معماری، به طور کاملا اصولی و حرفه ای اقدام یه طراحی محوطه مورد نظر خود کنید. طراحی محوطه بیمارستان، طراحی محوطه مدرسه، طراحی محوطه کانون های فرهنگی، طراحی محوطه ادارات دولتی و یا طراحی محوطه مجتمع های مسکونی از جمله نمونه هایی هستند که بسیار مورد توجه قرار می گیرند. طراحی اصولی یک محوطه، نه تنها به امر زیباسازی فضای محوطه توجه دارد، بلکه به بحث طراحی کاربردی فضا و حداکثر استفاده مفید از محوطه نیز توجه ویژه دارد. طراحان مجرب در یک آتلیه طراحی معماری اغلب تمام این اصول را در طراحی های خود به کار می گیرند.

بازسازی ساختمان های قدیمی

یکی دیگر از کارهای بسیار رایج و پرطرفدار، بازسازی ساختمان ها و منازل مسکونی قدیمی یا کلنگی است. ساختمان های قدیمی اغلب به دلیل سبک معماری و ساخت آن، پتانسیل بسیار زیادی در زیباسازی و یا حتی تغییر کاربری دارند. اگر بتوانید کمی هزینه کنید، بدون شک به نتیجه بسیار مطلوبی در بازسازی ساختمان های قدیمی می رسید. به کمک طراحان خبره در یک آتلیه طراحی معماری، می توانید ایده های خود درباره طراحی فضاهای داخلی و خارجی یک ساختمان قدیمی را خیلی حرفه ای اجرا کنید. در فرایند بازسازی، با کمی هزینه به راحتی می توانید بسیاری از زیرساخت های داخلی ساختمان از جمله لوله کشی ها و برق کشی های آن را تغییر دهید تا هم از کیفیت آنها اطمینان داشته باشید و هم خروجی های آب و برق را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید.

کلیه خدمات طراحی، بازسازی و اجرا

به طور کلی می توان گفت که شما می توانید کلیه خدمات طراحی، بازسازی و اجرا را در یک آتلیه طراحی معماری دریافت کنید. برای این منظور کافیست که یک ایده کلی از ساختمان مد نظر خود داشته باشید و آن را با متخصصان در یک آتلیه طراحی معماری مطرح کنید. پس از بازدید آنها از محل پروژه، در جلسه ای که با طراحان در آتلیه خواهید داشت، ایده شما پرورش خواهد یافت و به بهترین طرح برای فضای مورد نظر خود خواهید رسید. سپس طراحان طرح نهایی را برای شما با ابعاد و اندازه های اجرایی سه بعدی می کنند و با مشورت شما تغییرات لازم را به آنها می دهند. در نهایت نیز اقدام به اجرای طرح نهایی و تایید شده از طرف شما می نمایند.

در این مقاله به نکاتی درباره آتلیه طراحی معماری اشاره کردیم. اینکه با مراجعه به یک آتلیه طراحی معماری خوب، می توانید به صورت کاملا حرفه ای، بهینه و اصولی اقدام به طراحی و دکوراسیون داخلی، طراحی نما، طراحی محوطه و حتی بازسازی منزل و یا محل کار خود کنید. بدون شک وقتی تصمیم به انجام هر یک از این خدمات داشته باشد، برای شما هزینه هایی نیز در بر خواهد داشت. اما باید بدانید که به کمک مشاوره هایی که از یک آتلیه طراحی معماری می گیرید، می توانید با کمترین هزینه، بهترین انتخاب ها را داشته باشید. فقط کافی است که برای انتخاب یک آتلیه طراحی معماری خوب کمی وقت بگذارید. بعد از آن دیگر نیازی به هیچ گونه نگرانی در فرآیند کار نمی باشد. فرآیند طراحی و اجرا همگی با نظرات و هماهنگی شما و تخصص طراحان و مجریان آتلیه پیش خواهد رفت و نتیجه کار قطعا شما را شگفت زده خواهد نمود.

drmohajeri

[email protected]