8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا

طراحی نمای ویلا یکی از دغدغه های بسیار مهم ویلا سازان می باشد و به دنبال آن هستند که بتوانند شیک ترین و زیباترین ویلا را طراحی و اجرا کنند تا بتوانند نظر مشتریان و مصرف کنندگان را جذب کنند. امروزه طراحی ها و مدل های بسیار گوناگونی برای داشتن شیک ترین نمای ویلا وجود دارد که افراد می توانند با توجه به علاقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنند.

طراحی نمای ویلا

ویلا یکی از پرطرفدارترین ساخت و سازهای امروزی می باشد و شما می توانید ساخت انواع مختلف ویلاها را در شهرهای شمالی کشور مشاهده نمایید. تمام افرادی که در حوزه ساخت و ساز ویلا فعالیت می کنند به دنبال این هستند که بتوانند با کمترین هزینه ممکن زیباترین و شیک ترین ویلا را طراحی و آماده کنند. برای ساخت یک ویلای بسیار شیک و زیبا نیز عوامل بسیار زیادی وجود دارد که از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ترکیب رنگ های بسیار همگون و زیبا
 • استفاده از فضای سبز در اطراف ویلا
 • استفاده از آب نماهای مختلف
 • به کار بردن متریال های بسیار شیک و با کیفیت
 • طراحی نمای ویلا

یکی از عوامل بسیار مهمی که قطعا تاثیر بیشتری را بر زیبایی یک ویلا خواهد داشت، طراحی نمای ویلا می باشد. اگر افراد بتوانند به این گزینه توجه و حساسیت بیشتری را به کار ببرند بی شک می توانند شیک ترین و لوکس ترین ویلا را طراحی و مهیا کنند. توجه داشته باشید که طراحی نمای ویلا به دو بخش تقسیم می شود که عبارتند از :

 • طراحی نمای داخلی ویلا
 • طراحی نمای بیرونی ویلا

توجه به عوامل موثر در طراحی نمای داخلی و بیرونی ویلا می تواند شما را در داشتن یک ویلای زیبا و شیک همراهی کند.

طراحی نمای داخلی ویلا

طراحی نمای داخلی ویلا از مهم ترین بخش هایی می باشد که طراحان و معماران به این موضوع توجه بیشتری داشته اند و انواع مدل ها و طراحی های مختلفی را ارائه داده اند. ویلاها بر اساس نوع خود، تعداد طبقات، نوع مصالح و سازه به کار رفته و غیره دارای طراحی داخلی بسیار مختلفی نیز هستند. نکات بسیار زیادی در طراحی نمای داخلی ویلا وجود دارد که از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از نورپردازی های بسیار روشن و آرام بخش در تمام قسمت های نمای داخلی ویلا
 • استفاده از رنگ های بسیار شیک و روشن
 • به کار بردن متریال های بسیار مدرن و زیبا و همگون با یک دیگر
 • انتخاب منظره بسیار زیبا برای ویلا
 •  به کار بردن تعداد زیادی پنجره که این امر سبب می شود روشنایی زیادی نصیب ویلا شود
 • استفاده از پله های چوبی و اتصالات بسیار شیک و بی نظیر
 • طراحی زیبای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی

اگر بتوانید با حرفه ای ترین و با تجربه ترین مهندسان در این زمینه همکاری داشته باشید قطعا خواهید توانست یکی از زیباترین ویلاها را داشته باشید. طراحی نمای ویلا امروزه مورد توجه بسیاری از شرکت های معماری داخلی و خارجی واقع شده است.

طراحی نمای بیرونی ویلا

تا به امروزه بسیاری از طراحان و معماران تمرکز زیادی برای طراحی نمای داخلی ویلا داشته اند و سعی می کردند تا شیک ترین نمای داخلی را برای ویلاها طرحی کنند این در حالی است که امروزه پی برده اند که نمای بیرونی ویلا نیز به اندازه نمای داخلی ویلا حائز اهمیت است و به همین دلیل به شیک ترین و زیباترین نمای بیرونی ویلا روی آورده اند.در طراحی، نمای بیرونی ویلا بسیار راحت تر از نمای داخلی آن می باشد چرا که از جزئیات بسیار کمتری برخوردار بوده و همین امر نیز سبب می شود تا سریع تر از نمای داخلی طراحی و اجرا شود. از مهم ترین عواملی که می تواند در طراحی نمای بیرونی ویلا موثر باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از سقف های بسیار شیک و با شیب ملایم
 • استفاده از ترکیب رنگ های زیبا و همگون با رنگ های استفاده شده در نمای داخلی ویلا
 • به کار بردن فضای سبز در اطراف ویلا
 • استفاده از مصالح مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی ویلا
 • استفاده از نورپردازی های بسیار شیک و مدرن

معماران و طراحان می توانند با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل شیک ترین و زیباترین ویلا را طراحی کرده و آن را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. امروزه سبک های بسیار مختلفی از طراحی نمای ویلا وجود دارد که در ادامه سعی بر آن داریم تا در مورد دو نمونه از زیباترین سبک های طراحی نمای ویلا توضیحات بیشتری را برای شما عزیزان ارائه دهیم.

طراحی نمای ویلا به شکل هندسی

طراحی نمای ویلا به شکل هندسی از زیباترین و شیک ترین طراحی ها به شمار می آید که به دلیل داشتن ظاهری فوق العاده شیک و زیبای خود امروزه مورد توجه بسیاری از افراد و مهندسان واقع شده است. طراحی نما به شکل هندسی برای اولین بار در کشور هند مورد استفاده گرفت و به دلیل داشتن اشکال خود می تواند از منظره بسیار زیبا و بی نظیری بهره مند باشد. استفاده از رنگ های روشن و شیک نیز از مهم ترین موضوع هایی می باشد که در طراحی نمای ویلا به شکل هندسی مورد توجه واقع می شود. شما می توانید با مشاهده نمونه های بسیار شیک و زیبایی ویلاهایی با نمای هندسی، یکی از آن ها را انتخاب کرده و در ساخت ویلای خود مورد استفاده قرار دهید. اگر فضای در اختیار شما کم می باشد این طرح یکی از مناسب ترین طرح هایی می باشد که می توانید در نمای ویلا به کار ببرید.

طراحی نمای ویلا با استفاده از چوب

طراحی نما با استفاده از چوب یکی از متداول ترین و رایج ترین سبک ها در طراحی نمای ویلا به شمار می رود که امروزه نمونه های مختلف آن را می توان در کشور خود و سایر کشورهای خارجی مشاهده کرد. در این نوع ویلاها تمام سازه های به کار رفته از جنس چوب بوده و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه ای که قرار است ویلا بنا شود، از جنس چوب مناسبی استفاده می شود. استفاده از چوب در ساخت و سازهای ساختمانی به خصوص ویلاها از زمان های بسیار دور رایج بوده است و امروزه هم به عنوان یکی از مهم ترین مصالح و متریال در ساخت شیک ترین و زیباترین مصالح به شمار می رود.

drmohajeri

info@parsiyah.com