8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

سید هادی میرمیران

سید هادی میرمیران

آثار میرمیران

 • کتابخانه ملی ایران
 • موزه ملی آب ایران
 • فرهنگستان ایران میرمیران
 •  جموعه حرم مطهر حضرت معصومه (س)
 • طرح مجتمع مسکونی ایل گلی تبریز- ۱۹۹۳
 • طرح مجتمع مسکونی ایل گلی- تبریز
 • طرح شهر جدید بهارستان – ۱۹۹۳
 • مجموعه ورزشی رفسنجان
 • سرکنسولگری جمهوری اسلامی ايران در فرانکفورت

بیوگرافی: سید هادی میرمیران

سید هادی میرمیران، در ۲۳ اسفند سال ۱۳۲۳ خورشیدی در شهر قزوین چشم به جهان گشود. وی پس از اخذ مدرک دیپلم در شهر زادگاه خود، قزوین را به منظور تحصیل در رشته معماری دانشکده هنرهای زیبایی دانشگاه تهران ترک کرد. هادی میرمیران توانست به سبب استعداد شگرف خود، از همان نخستین ماه‌های حضور در دانشگاه، به عنوان دانشجویی نخبه مطرح شود. بدین ترتیب وی در سال ۱۳۴۳ خورشیدی، شروع به کار در دفتر فنی شرکت ملی فولاد ایران کرد و تا سال ۱۳۵۷ خورشیدی در همان دفتر به طراحی پرداخت.

نخستین نکته‌ای که از تمامی طرح‌های سید هادی میرمیران برداشت می‌شود، پیوند محکم آن با معماری سنتی است که گاه معماری ایرانی اسلامی (معماری ایرانی دوران اسلام) را هدف قرار می‌دهد و گاه حتی پا را فراتر گذاشته و گریزی به معماری باستانی ایرانی می‌زند. عنوان یکی از پرکارترین معماران مطرح ایرانی، طرح‌های بسیاری را در طول دوران حرفه‌ای خود ارائه داد که بسیاری از آن ها به مرحله اجرا رسیدند. با این حال طرح‌هایی نیز در بین سوابق کاری وی به چشم می‌خورند که هیچگاه از حد یک طرح ابتدایی فراتر نرفته‌اند.

آثار برگزیده

 • 1- پل طبیعت

  طراحی این پل در قالب یک مسابقه انجام و عملیات اجرایی آن از اواخر ۶ ماه دوم سال ۱۳۸۹ آغاز گردید. پیش از اینکه مسابقه طراحی پل طبیعت برگزار شود، مهندسان شرکت نوسازی عباس‌آباد پژوهش‌های اولیه‌ای را در خصوص ویژگی‌های این پل انجام دادند. کارشناسان این شرکت چند مورد مهم را در طراحی این پل مدنظر قرار دادند که اولین اولویت توجه به مسائل محیط زیست در طراحی این پل بود. با توجه به اینکه پل طبیعت در نقطه‌ای واقع شده‌است که تمامی شاهراه‌های پایتخت مانند بزرگراه مدرس-همت-حقانی از بالای این پل به خوبی دید دارد، محل جانمایی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

  در سال ۱۳۸۷ در مسابقه طراحی پل طبیعت شرکت کرد، در سال ۱۳۸۸ طرحش برگزیده شد. پل طبیعت در سال ۱۳۹۳ خورشیدی افتتاح گردید.

2- سرکنسولگری جمهوری اسلامی ايران در فرانکفورت

بنای سر کنسولگری از يک ديوار بلند شيشه ای رويت می شود، اين نحوه حضور بنا انعکاس روح فرهنگ و معماری خيال انگيز ايران است.
موقعيت زمين، خيابان و پارک اين فکر را پيش آورد که فضای خيابان شمالی و پارک جنوبی را به عنوان دو فضای عمومی شهری به يکديگر متصل سازد و از درون بنای سرکنسولگری عبور نمايد اين فضا را گالری ايران ناميديم، که در آن رفت و آمد افراد زياد است. اين فضا سر کنسولگری را به دو بخش اصلی: يکی برای فعاليت های ساده روزمره و ديگری برای فعاليت های رسمی و ديپلماتيک سر کنسولگری تقسيم می کند. بنای سر کنسولگری از ورای یک دیوار بلند شیشه ای رویت می شود، این نحوه حضور بنا انعکاس روح فرهنگ و معماری خیال انگیز ایران است. در مجموع ساختمان سرکنسولگری سبک و شفاف، شکل گرفته از احجام آزاد و معلق سنگی و سطوح بزرگ شیشه ای است و فضایی رویایی و خیال انگیز را پدید می آورد و با طبیعت اطراف خود به خوبی یکی شده ضمن آنکه از بالاترین سطح فناوری در آن بهره گرفته شده است.

3ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز تهران

استفاده از دیاگرام دو فرم و فضای بینابین این دیاگرام را می‌توان در آثار گذشته میرمیران هم مشاهده کرد، اما در چند پروژه متأخر نقش اساسی را در ساماندهی پروژه‌ها به عهده می‌گیرد. محوطه موردنظر برای احداث ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز، قطعه زمینی هست در نزدیکی میدان آرژانتین در شهر تهران با ابعاد تقریبی ۱۸*۵۴ (مساحت ۹۷۲) متر مربع. هدف از احداث ساختمان کانون وکلا، ایجاد مرکزی برای کار های وکلای دادگستری مرکز و بر همین اساس، دارای عملکردهای اداری، آموزشی، انتضامی، حرفه ای و جز آن هست. این بنا با استفاده از نماد ترازو به صورت دو حجم متعادل که در ۱ فضای شفاف معلق هستند، طراحی(طرح ریزی) گردیده و فضای  بین این دو حجم ۱ شکاف نور هست. خصوصیت اصلی این فضای بینابین ترکیب شدن با فضاهای عمومی و شهری است. مانند پروژه کانون وکلای دادگستری تهران(1374-1380) از جمله آثاری است که در آن از دیاگرام دو فرم و فضای بینابین استفاده شده است.

drmohajeri

info@parsiyah.com