8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

معماری به سبک مدرن

معماری به سبک مدرن

سبک مدرن:

     معماری سبک مدرن یا معماری نوگرا نام جنبشی در معماری است که در معماری مدرن، کارکرد با ایده‌هایی ترکیب می‌شود.  سبکی است که مفاهیم و فرم‌های تاریخی از آن حذف شده‌اند.  مردم در دوران پس از جنگ به دلیل سختی های پیش آمده سعی برآن داشتند که گذشته خود را فراموش کنند و باعث پیشرفت، بازسازی و نوآوری در کشور خود باشند.  از این رو تصمیم گرفتند که معماری سنتی را فراموش و سبک جدیدی از معماری را آغاز کنند، به نام معماری مدرن که در واقع معماری مدرن نقش بسیار حیاتی در بازسازی اروپا ایفا کرد.


دکوراسیون “مدرن” از گذشته فاصله می‌گیرد و سعی می‌کند از قواعد آن پیروی نکند.  این نوع طراحی برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است و به آن ها کمک می کند تا بتوانند بزرگتر به نظر برسند.  از بافت ها و طرح های مینیمال برای سبک مدرن معمول است و در آن نشانی از طرح و رنگ های متنوع وجود ندارد.  از مبلمان و وسایل در کمترین حالت ممکن استفاده شده و از تزئینات زیاد اجتناب می کند، ظاهر ساده و بدون جزئیات آن همیشه مورد توجه قرار می گیرد.  ابعاد و اندازه در سبک معماری مدرن مردم اغلب جذب خانه های بزرگ و گران قیمت می شوند تا خانه هایی کوچک و مقرون به صرفه، اما واقعیت این است که برخی از خانه های کوچک به لحاظ طراحی بسیار ارزشمندتر از همتای خود با ابعاد بزرگ تر می باشد.


طراحی به سبک مدرن هیچ گاه از ایجاد تقارن استقبال نمی کند و همیشه با ایجاد تعادل بین مبلمان، وسایل، بافت و طرح هماهنگی لازم را در فضا به وجود می آورد.  در معماری مدرن بیشتر از مصالحی همچون بتن، فولاد و شیشه استفاده می شود و نورگیری در آن اهمیت فراوانی دارد. سادگی هم از دیگر ویژگی های این سبک است، معماری مدرن یا نوگرا نام ایدئولوژی جدید در زمینه معماری است.  در سبک مدرن دیگر سبک های قدیمی جایی ندارند و سنت شکنی کرده و ایده نو ارائه می دهد.  در سبک مدرن فرم ها و رنگ ها بسیار تغییر کرده در کل؛ دنیای جدیدی را این سبک به ما هدیه می کند. 

drmohajeri

info@parsiyah.com