8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

معماری به سبک عربی

معماری به سبک عربی

سبک عربی:

     دکوراسیون سبک عربی غنی و لوکس که از  المان های اساسی و تحت تاثیر دکوراسیون مدیترانه ای تشکیل شده است.  این سبک طراحی دکوراسیون با دکوراسیون های یونانی و ایتالیایی و اسپانیایی وجه اشتراک های زیادی دارد.

پنجره هایی که توسط میله های حکاکی شده از گچ یا چوب بسته می شوند و چنین پنجره هایی تاثیر زیادی در خلق روشنایی لطیفی در اتاق دارند.  پنجره های تک یا دوتایی توسط آرک هایی، کاملاً با همدیگر همپوشانی دارند، همچنین عمدتاً در قسمت بالایی دیوار واقع شده اند.  در معماری عربی از مواد دکوراتیو نظیر گچ، مرمر سفید، چوب حکاکی شده، آجرهای دارای نقوش، سنگ های برش خورده، کاشی، سرامیک لعاب دار، موزائیک شیشه ای، موزائیک مرمر، نقاشی، تزئیناتی از انواع چوب گران بها و عاج هستند.

دکوراسیون مبلمان یکی از مهم ترین وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی عربی است که دکوراسیون های مجلل عربی از مبلمان لوکس و مجلل استفاده شده که شامل مبل های چوبی گود، مبلمان عثمانی با پارچه هایی از جنس فرش و بالش های کرکی، میزهای قهوه ای کم رنگ است. میزهای متداول این سبک به شکل چند گوشه (شش گوشه یا هشت گوشه) است.  در پایه های چوبی، قسمت پشتی و دسته های این مبلمان از موتیف های زینتی هندسی که نوعا به فرهنگ عربی برمی گردد استفاده می شود.

در دکوراسیون عربی رنگ ها با زمینه نسبتا خنثی به چشم می خورند و در این سبک دکوراسیون از رنگ های سنگین در همه قسمت های منزل استفاده نمی شود.  استفاده ی جسورانه از رنگ ها اتفاقی است که معمولاً در طراحی داخلی تحت تاثیر سبک عربی می افتد.  تونالیته های رنگی معمولاً شامل رنگ های خاکی است با استفاده ی آزادانه از رنگ های قرمز پررنگ، طلایی، خردلی و نارنجی.  دیوارها، کف، مبلمان و هنر؛ همه چیز در دادن رنگ عمیق به فضا شرکت می کنند، لوسترهای روشنایی با تم اصلی طلایی بسیار پر زرق و برق هستند.  الگوهای پیچیده و در هم تنیده با بافت های مختلف به کار گرفته شده اند تا فضا را در سبک مجلل آغشته کنند.

 در خانه ها با سبک دکوراسیون داخلی عربی اغلب برای همه قسمت های مختلف منزل از کف پوش و دیوار پوش با طرح هماهنگ و متناسب با یکدیگر استفاده می شود.  سبک طراحی دکوراسیون عربی دارای ترکیب‌بندی ساده‌ای است و فضایی سبک و خنک ایجاد می‌کند.  این نوع طراحی طبیعتاً متناسب با اقلیم مناطق گرمسیر و کویری شکل‌گرفته است، اساس سبک عربی طرح‌های ارگانیک و به وجود آوردن فضای آرام و دل‌نشین می‌باشد.

drmohajeri

[email protected]