8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

معماری به سبک انگلیسی

معماری به سبک انگلیسی

سبک انگلیسی:

     نام این سبک‌ها از نام اشراف‌ و ملکه‌ها که از افرادی چون ویلیام مری، باوهاس، شرایتون و هپلوایت اقتباس شده است.  سبک انگلیسی سبکی است که در خود چندین سبک را جای می‌دهد و مدتی است که طراحی داخلی به سبک انگلیسی دوباره رواج یافته، که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. دکوراسیون انگلیسی ترکیبی از سبک رسمی و غیر رسمی است.  به کار گرفتن سبک انگلیسی کاتیجی (کلبه ای) و یا سلطنتی همیشه فضایی گرم و پذیرا ایجاد می کند.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر این سبک انگلیسی، آب و هوای بریتانیا است که برای غلبه بر سرما، فضای داخلی گرم، دنج، و غیر رسمی است و حسی از امنیت به ما القا کند.  از مشخصات اصلی این سبک‌ها، انتخاب مبل‌ها و صندلی‌هایی به شکل مارپیچ و حلزونی، شیاردار و اس شکل است. در این سبک‌ها در دکوراسیون داخلی از مدال‌ها، نقاشی‌های پرتره، کاغذ دیواری‌ های با عظمت و با شکوه بهره گرفته می‌شود.  اکسسوری‌هایی که در این سبک به کار می‌روند بیشتر از چوب‌های درختانی چون اقاقیاست.

پرده هایی چین دار با نقش رزهای صورتی، که معمولا در کنار کاغذ دیواری هایی با همان نقوش قرار می گیرند. شومینه قطعه ای عالی برای دکوراسیون هر فضایی محسوب می شوند و با سبک های مختلف هم همخوانی دارند. شومینه های انگلیسی معمولاً با سنگ ساخته و برای تزیین دیواره ی آن از سنگ و آجر استفاده می شود.  عناصر اصلی دکوراسیون سبک انگلیسی پارچه های گل دار، کاغذ دیواری های پر نقش و نگار، و قالی های رنگارنگ، و ترکیبی از اشیاء هنری قدیمی، قیمتی، و بسیار کاربردی است.  دیوارهای پنلی در این سبک به وفور به چشم می خورد و  مبل های راحتی کنار شومینه و میز چای خوری در آن حضور دارند.

مبلمان اتاق نشیمن از جنس چوب طبیعی است مانند بلوط، گردو، چوب ماهون، زبان گنجشک و سرخدار است.  علاوه بر آن مبلمان و اثاثیه مخصوصاً ظریف بوده و دارای حکاکی های استادانه است.  اقلام دکوراسیون یکپارچه شامل فرش ها، نقاشی ها، ظروف و دکوری های از جنس چینی و نقره، لوسترهای کریستالی، شمعدان، آباژور، گلدان های مینیاتوری و … است.

معمولاً هر خانه های انگلیسی مجهز به کتابخانه هایی با کتاب های زیاد است. یکی دیگر از عناصر اصلی معماری سبک انگلیسی، صندلی کویین آن است.  در دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی لوسترهای کریستال و آباژور و همچنین المان های دکوراتیو مانند پرده ها و کوسن ویژگی های کامل کننده اتاق نشیمن است.

drmohajeri

[email protected]