8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

سبک معماری نئوگوتیک

سبک معماری نئوگوتیک

سبک نئوگوتیک:

     معماری سبک نئوگوتیک در اواسط قرن ۱۸ در انگلستان ظهور کرد و تحولی‌ عمیق در اروپا و آمریکا شمالی به وجود آورد. معماری نئوگوتیک (گوتیک ویکتوریایی، احیای گوتیک)، یک جنبش معمارانه است که در اواخر سال های ۱۷۴۰ میلادی به وجود آمد.  محبوبیت این سبک در اوایل قرن نوزدهم افزایش یافت، در آن زمان بسیاری از افراد سبک نئوگوتیک بر خلاف پیروی از سبک نئوکلاسیک رایج در آن زمان به دنبال احیای سبک گوتیک قرون وسطایی رفتند.  نئوگوتیک ویژگی های خاصی را از سبک گوتیک اصلی مانند، الگوهای تزینی، گل دسته ها، لبه های ترینی و پنجره های نوک تیز به ارث می برد.

در قرن ۱۹ سبک نئوگوتیک با متغییر کردن سبک هایی کلاسیک قالب، به طور دقیق تر به احیای اشکال قرون وسطا اختصاص پیدا کرد، به همین دلیل این سبک رو نئوگوتیک یا احیای گوتیک می‌نامیم.  کنگره ها، پشت بندها و دیگر عناصر گوتیک در آن گنجانده شده اند.  فضای داخلی عمارت تپه توت فرنگی، عناصر گوتیک در آن مشهود است.

 

عمارت تپه توت فرنگی-لندن

 

در اواسط قرن نوزدهم میلادی مجادله ی بین دو سبک نئو کلاسیسیسم و نئوگوتیک به اوج شدت خود رسیده بود که به پیروزی هیچ کدام از این دسته‌ها منجر نشد و از آن زمان به بعد اکثر معماران نه تنها از سبک کلاسیک و گوتیک استفاده کردند، بلکه سبک‌های رمانتیک، بیزانس، مصری، عربی و رنسانس را هم به کار گرفتند.

drmohajeri

info@parsiyah.com