8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

همه چیز درباره نمای ویلا دوبلکس

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی اداری و شرکت  > همه چیز درباره نمای ویلا دوبلکس

همه چیز درباره نمای ویلا دوبلکس

طراحی نمای ویلای دوبلکس امروزه طرفداران بسیاری دارد. به گونه ای که اغلب کسانی که به فکر ساخت و ساز ویلای مدرن می افتند دوست دارند از طراحی های نوین ویلای دوبلکس در طراحی  و ساخت ویلای خود کمک بگیرند. در طراحی ویلای دوبلکس نکات مهمی است که باید حتما به آنها توجه داشت. در این مقاله به طور مختصر به این نکات خواهیم پرداخت و شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین طراحی را برای نمای دوبلکس ویلای خود انتخاب کنید.

طراحی نمای ویلا دوبلکس

اول تعریف مشخصی از دوبلکس ارائه کنیم. وقتی صحبت از نمای دوبلکس می شود منظور خانه ها و ساختمان هایی است که به صورت دو طبقه ساخته می شوند. ولی هر دو طبقه در حقیقت مختص به یک ساختمان هستند و یکی به حساب می آیند. طراحی ویلاهای دوبلکس نیز به همین شکل است. در طراحی نمای ویلای دوبلکس اتاق ها و فضاهای لازم ویلا با توجه به نقشه هر دو طبقه جانمایی شده و مشخص می شود. این دو طبقه معمولا با استفاده از آسانسور یا یک راه پله با طراحی مدرن به یکدیگر وصل می شوند. در طراحی نمای دوبلکس ویلا  لازم است به بعضی از نکات توجه ویژه شود. نکاتی که هم می تواند برای کارفرمایان مفید باشد و هم برای طراحان ویلا.

در طراحی نمای ویلای دوبلکس در ابتدا لازم است فضاهای مورد نیاز جایابی شوند و مساحت های مورد نیاز محاسبه شود. این مکان ها شامل آشپزخانه، سرویس بهداشتی، ناهارخوری ویلا، اتاق نشیمن، اتاق های خواب، استخر ویلا و تراس می شود. مشخص کردن فضای مورد نیاز با توجه به کاربری ویلا و تعداد افرادی که قرار است در آن سکونت داشته باشند تعیین می شود.

در طراحی نماهای بیرونی و درونی ویلای دوبلکس لازم است از طراحی های مدرن و ساده استفاده شود. طراحی هایی که در عین سادگی جلوه ای خاص به ویلا ببخشد. همچنین بهره بردن از نورپردازی در نماهای دوبلکس باید به شکلی مشخص طراحی شود. در انتخاب مصالح ساختمانی نیز باید توجه ویژه ای داشت. وقتی قصد دارید ویلایی را در مکانی با آب و هوای بارانی بسازید لازم است از مصالحی در طراحی نما استفاده کنید که در برابر باران و رطوبت مقاوم باشند و دچار آسیب نشوند.

drmohajeri

[email protected]