8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

همه چیز درباره طراحی نمای ویلا کلاسیک

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی اداری و شرکت  > همه چیز درباره طراحی نمای ویلا کلاسیک

همه چیز درباره طراحی نمای ویلا کلاسیک

استفاده از نماهای کلاسیک در طراحی ویلا همچنان طرفداران خاص خود را دارد. برای طراحی نمای ویلا کلاسیک باید به نکته های خاصی توجه ویژه تری داشته باشید. آگاهی داشتن نسبت به این نکات هم برای کارفرمایان و هم برای طراحان نمای ویلا می تواند کاربردی باشد. در این مقاله به بررسی این نکات کاربردی پرداخته و به طور مختصر درباره هر کدام توضیحی ارائه خواهیم داد.

طراحی نمای ویلا کلاسیک

در طراحی نمای ویلا می توان آن را به دو بخش درونی و بیرونی تقسیم بندی کرد. معمولاً کارفرمایان علاقه دارند بیشتری وقت و هزینه خود را صرف طراحی نمای بیرونی ویلا کرده و آن را به بهترین شکل طراحی کنند. اما نباید از طراحی نمای درونی ویلا نیز غافل شد. اگر قصد دارید از طراحی نمای ویلا کلاسیک برای ساخت ویلای خود استفاده کنید نیز باید هم به نمای بیرونی و هم درونی اهمیت بدهید. در طراحی کلاسیک ویلا باید اصول آن را به درستی رعایت کرد. طراحی های نمای کلاسیک مثل نماهای رومی و ایران باستان امروزه با استقبال خوبی از طرف مشتریان و سازندگان ویلا رو برو شده است. رعایت این اصول به شما کمک می کند تا از نتیجه پایانی رضایت بیشتری داشته باشید. در ادامه به برخی از نکات مهم در طراحی نمای ویلا کلاسیک پرداخته ایم.

  • رعایت تناسب در نماهای ویلا: تصور کنید نمای بیرونی ویلا را به طور کلاسیک طراحی کرده باشید. ولی نمای درونی ویلا اینگونه نباشد و از تناسب مناسبی نسبت به نمای بیرونی برخوردار نباشد. این عدم تناسب در نماها سبب می شود تا نتیجه کار راضی کننده نباشد.
  • استفاده از مصالح مناسب: به طور معمول برای طراحی نماهای کلاسیک ویلا از سنگ های گران قیمتی مثل مرمر، گرانیت و … استفاده می شود. به همین خاطر در هنگام انتخاب مصالح باید به ویژگی های آنها دقت زیادی داشته و حساسیت به خرج داد.
  • سازگاری با محیط: وقتی شما یک نمایی را برای طراحی و ساخت ساختمان در نظر می گیرید لازم است به موارد زیادی دقت داشته باشید. از جمله این موارد سازگاری نما با محیط است. برای مثال استفاده از نمای چوبی در محیط هایی که میزان رطوبت بالاست باید با حساسیت بیشتری انجام گیرد. یا در انتخاب نماهای کلاسیک باید دقت شود که نوع نمای انتخابی نسبت به طبیعت اطراف زمخت و نامناسب به نظر نیاید.

drmohajeri

[email protected]