8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

همه چیز درباره صفر تا صد طراحی ویلا

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > همه چیز درباره صفر تا صد طراحی ویلا

همه چیز درباره صفر تا صد طراحی ویلا

طراحی و ساخت ویلا یکی از کارهایی است که نیاز به دانش فنی بالا و تخصص فراوانی دارد. آگاهی داشتن نسبت به صفر تا صد طراحی ویلا، اگر قصد ساخت ویلا داشته باشید به شما کمک می کند تا در مراحل ساخت ویلا بیشتر نسبت به مراحل آن حساسیت به خرج دهید. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا همه چیز را درباره مراحل طراحی و ساخت ویلا بدانید.

صفر تا صد طراحی ویلا

اگر قصد دارید برای خودتان یک ویلا بسازید اولین قدم آگاهی داشتن نسبت به مراحل ساخت و طراحی ویلا است. بهترین راه کار برای ساخت ویلا اعتماد کردن به شرکت های مهندسی و معماری با تجربه است. می توانید از این شرکت ها درخواست پیمانکار و نیروی انسانی کنید و از آنها بخواهید تا مراحل طراحی ویلا را زیر نظر بگیرند. البته حتی اگر این کار را بکنید و بهترین پیمانکار طراحی ویلا را نیز پیدا کنید، باز لازم است از بعضی مسائل به خوبی سر در بیاورید. آگاهی داشتن نسبت به این مسائل به شما کمک می کند تا در زمان ساخت ویلا نسبت به کار مسلط باشید. اگر قرار باشد از صفر تا صد طراحی ویلا را در نظر بگیریم، انتخاب یک پیمانکار نخستین قدم به شمار می رفت. مراحل دیگر طراحی و ساخت ویلا را می توان به صورت زیر فهرست بندی کرد:

  • جایابی مکان های مورد نیاز در ویلا: در این مرحله باید فهرستی از مکان هایی که در طراحی ساختمان ویلا لازم است آماده کرد و محل احداث هر کدام را پیدا کرد. سرویس بهداشتی، آشپزخانه، اتاق های خواب، راهروها، نشیمن، فضای پذیرایی و … از جمله این مکان ها هستند. جایابی با توجه به نوع طراحی مکان که دوبلکس باشد یا ساده انجام می گیرد.
  • طراحی مکان های درونی: مکان های درونی ساختمان باید اندازه ای متناسب داشته باشند. باید بدانید هر مکان نیاز به چه میزان فضایی خواهد داشت. اندازه های هر فضا با توجه به کارایی ویلا و تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند تعیین می شود.
  • طراحی نمای ویلا: اینکه بخواهید ویلایی مدرن داشته باشید یا از طراحی کلاسیک استفاده کنید بر عهده شما است. نحوه طراحی نمای درونی و بیرونی ساختمان ویلا نیز از اهمیت بالایی در طراحی ویلا برخوردار است و می توان گفت نقطه نهایی آن به شمار می رود.

drmohajeri

[email protected]