8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

طراحی نمای مدرن چگونه امکان پذیر است

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی نما  > طراحی نمای مدرن چگونه امکان پذیر است

طراحی نمای مدرن چگونه امکان پذیر است

طراحی نمای مدرن ساختمان از گذشته تاکنون تغییرات بسیار زیادی داشته است و امروز طراحی های مدرن طرفداران بسیاری دارد اولین نکته ای که در هر بنایی توجه افراد را جلب می نماید طراحی خارجی آن است. طراحی مدرن خود باعث جذب مشتری و افزایش بازده کاری در اداره ها می شود.

از طرفی در منازل ویلایی هم نیز طراحی خارجی آن به اندازه طراحی داخلی اهمیت دارد و بهتر است به گونه ای انجام شود که طراحی داخلی و خارجی آن متفاوت از هم به نظر برسد.

 طراحی نمای مدرن ساختمان:

اینگونه طراحی ها شامل آیتم های متعددی که عموما از زوایای قائم استفاده می شود، در واقع بیشتر از یک نوع متریال در نمای ساختمان به کار گرفته می شود. آنچه در طراحی نمای مدرن قابل تامل است حذف انواع تزیین ها و به کار گیری المان های ساده است. طراحی نمای مدرن ساختمان خود به چندین دسته تقسیم بندی می شود، این تقسیم بندی با توجه به نوع طراحی و متریال مورد استفاده انجام می شود.

1-طراحی نمای مدرن هندسی

2-طراحی نمای مدرن مدولار

3-طراحی نمای پست مدرن

در طراحی های مدرن  شیشه های تخت و یک دست بسیار کاربرد دارد و از نظر قیمتی این مدل طراحی ها بسیار انعطاف پذیر اند، بسته به نوع مصالح می توان هزینه را افزایش داد.

استفاده از نورپردازی، طرح و رنگ های متنوع در طراحی خارجی تاثیر گذار است. در این مدل طراحی ها می توان از معماری های سنتی هم استفاده کرد.

آیا طراحی مدرن ضوابط خاصی دارد؟

در طراحی های مدرن یک سری ضوابطی از طرف شهرداری مناطق تصویب شده است که اجرا کنندگان ساختمان ملزم به رعایت آن هستند این ضوابط به زیبایی و برهم نخوردن نظم شهر مرتبط است، اصولا طرح هایی که دارای شکستگی های فراوانی هستند مورد تایید شهرداری منطقه نمی باشد.

اصولا امروزه معماران ساختمان ها را بر مبنا سبک بودن طراحی می کنند، در طراحی نما باید به مسئله وزن کلی ساختمان دقت شود، وزن نمای خارجی نباید به گونه ای باشد که بر وزن داخلی ساختمان غلبه کند در حقیقت از نظر هندسی باید یک برابری بین نمای خارجی و اسکلت ساختمان برقرار باشد.

drmohajeri

[email protected]