8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

روش های مختلف طراحی نمای ویلا دوبلکس

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > روش های مختلف طراحی نمای ویلا دوبلکس

روش های مختلف طراحی نمای ویلا دوبلکس

در پروسه طراحی و ساخت یک ویلا، طراحی نمای ویلا دوبلکس به اندازه طراحی داخلی آن اهمیت دارد. موضوعی که طراحی نمای ویلا دوبلکس را سخت می کند، کمبود مساحت نما، نسب به سایر ساختمان ها می باشد. از این جهت طراحان باید با استفاده از متریال مناسب و طراحی هوشمندانه، فضای بیرونی ویلای دوبلکس را مطلوب سازند.

روش های مختلف طراحی نمای ویلا دوبلکس

  • استفاده از المان ها: از دیدگاه زیبایی شناسانه، حفظ تناسب در یک بنا، به چشم نواز تر شدن بنا کمک می کند. طراحی نمای ویلا دوبلکس نیز از این قاعده مستثنی نیست، ارتفاع در ویلای دوبلکس محدود است بنابراین طراحان می کوشند المان های عمودی( مانند ستون ها) را وارد طراحی خود کنند تا تناسبات نما بهتر شود.
  • پیش آمدگی های نما: یکی دیگر از روش های کاربردی در طراحی ویلا دوبلکس استفاده از پیش آمدگی ها و کنسول های بنا می باشد. طراح با بهره گیره از تراس ها، جلو آمدگی سقف ها و یا سایر اختلاف سطوح و همچنین استفاده از رنگ و متریال متفاوت در این بخش ها، طراحی ویلا دوبلکس را از یکنواختی خارج می کند.
  • استفاده از بازشو ها: در ویلاهای دوبلکس معمولا تعداد زیادی پنجره وجود دارد. می توان با شاخص کردن این بازشو ها در نما، جلوه ای متفاوت به بنا بخشید. یکی از روش های مورد استقبال، طراحی قاب شاخص برای بازشو ها، و طراحی ساده و تک رنگ با متریال محدود، در سایر بخش های نما می باشد.
  • استفاده از شیشه در نما: استفاده از شیشه های بلند و در سطح زیاد، در طراحی نمای ویلا دوبلکس، باعث پیوند بیشتر درون و بیرون ویلا خواهد شد. این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که ویلا در باغی شخصی قرار داشته باشد.

توجه به محیط و بستر قرارگیری ویلا: نکته حائز اهمیت برای جلوه گری طراحی نمای ویلا دوبلکس، محیط قرارگیری آن می باشد. بهتر است در صورت ساده و تک رنگ بودن محوطه ویلا یا همسایگی ها، نمای ویلا با متریال و رنگ هایی شاخص اجرا شود و بالعکس اگر محیط ویلا از پوشش گیاهی یا کفپوش های متنوع تشکیل شده است، طراحی مینیمالیستی نما، باعث بهتر دیده شدن آن خواهد شد.

drmohajeri

info@parsiyah.com