8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

برخی از نکات درباره طراحی نمای ویلا دو طبقه

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > برخی از نکات درباره طراحی نمای ویلا دو طبقه

برخی از نکات درباره طراحی نمای ویلا دو طبقه

طراحی نمای یک ساختمان از مهمترین مسائل برای معماران می باشد. در حقیقت در ساخت انواع مختلف ویلا نیاز به طراحی دقیق است. برای طراحی نمای ویلا دو طبقه یا یک طبقه یا حتی ویلاهای بزرگتر شما نیاز به همکاری معماران و مهندسان با تجربه دارید تا بتوانند جدیدترین مدل ها و متدهای روز را برای ساختمان شما پیاده کنند. در این مقاله به نکات مهم درباره طراحی ویلا می پردازیم.

طراحی نمای ویلا دو طبقه

هرچه جمعیت انسان ها بیشتر می شوند، ساختمان های دو و چند طبقه نیز افزایش پیدا می کنند. ساختمان های چند طبقه معمولا برای سکونت افراد از خانواده های مختلف استفاده می شود اما یک ساختمان یک یا دو طبقه معمولا توسط یک خانواده استفاده می شود. از امتیازات طراحی نمای ویلا دو طبقه این است که ساختمان بزرگ نیست و ارتفاع کمتری از آپارتمان ها دارد. طراحی مدرن به مهندسین اجازه می دهد که امکانات و جاذبه های مختلفی را در طراحی نمای ویلا دو طبقه خود جای دهند.

مدل های جدید نمای ساختمان دو طبقه

یک نمای خاص و زیبا ممکن است موجب افزایش هزینه های ساخت ویلا شود اما به ارزش آن نیز اضافه می کند. در طراحی نمای ویلا، دو طبقه یا سه طبقه بودن آن مهم نیست مهم این است که این طراحی متناسب با بافت شهری و ساختمان های اطراف باشد. موقعیت مکانی ساختمان در نمای آن بسیار موثر است و اثر مهمی در طراحی بنای شما خواهد داشت. بنابراین صرف انتخاب یک مدل خاص برای طراحی نمای ویلا دو طبقه کافی نیست شما باید شرایط و موقعیت زمینی که ساختمان در آن بنا شده است را نیز در نظر بگیرید.

مواد مورد استفاده

در طراحی نمای ویلاها از مواد مختلفی استفاده می شود. از جمله می توان به انواع سنگ و آجر، چوب، آجرهای دست ساز، مصالح کلاسیک و کامپوزیت اشاره کرد که به طراح امکان می دهد تا با ایده پردازی و دقت طراحی خلاقانه ای داشته باشد. همانطور که گفتیم در طراحی نمای ویلا، دو طبقه یا چند طبقه بودن آن مهم نیست. مهم این است که طراحی صورت گرفته متناسب با نور و فضای در نظر گرفته شده برای ساختمان باشد و انتخاب دقیقی برای مصالح مورد استفاده آن صورت گرفته شده باشد. استفاده ترکیبی از مصالح نیز می تواند در جذابیت کار نهایی کمک رسان باشد.

drmohajeri

info@parsiyah.com