8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

اهمیت و جایگاه طراحی حرفه ای نما در ساخت و ساز

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی نما  > اهمیت و جایگاه طراحی حرفه ای نما در ساخت و ساز

اهمیت و جایگاه طراحی حرفه ای نما در ساخت و ساز

در طراحی حرفه ای نما توجه به نوع مصالح از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه به رنگ و فرم نیز در وهله بعدی مورد توجه طراحان قرار می گیرد. طراحی نما تاثیر به سزایی در ساخت و سازهای مختلف خواهد داشت.

طراحی حرفه ای نما

قبل از هر گونه ساخت و سازی به چند فاکتور مهم و کلیدی توجه می شود که طراحی حرفه ای نما یکی از این موارد به شمار می آید. افراد حرفه ای در این زمینه کاملا تبحر دارند چرا که نه تنها نتایج عالی در بر خواهد داشت بلکه در نمای شهری و منطقه ای که ساختمان در آن بنا شده است نیز این موضوع تاثیرگذار خواهد بود.

ویژگی های مهم هنری، بصری، فرهنگی و همچنین کالبدی در طراحی نما خلاصه شده است و این مورد می تواند اهمیت این موضوع را برای طراحان پر رنگ تر نماید. برای این که بتوان نمای بصری ساختمان را بیشتر مورد توجه قرار داد باید به نوع مصالح استفاده شده، فرم، رنگ و همچنین بافت در زمان طراحی حرفه ای نما توجه ویژه ای داشت. کیفیت معماری این روزها نه تنها در فضای داخلی ساختمان به چشم می خورد بلکه نمای بیرونی آنها را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

زیبا شناسی در طراحی حرفه ای نما

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی حرفه ای نما توجه به زیبا شناسی می باشد. با توجه به این که نمای بیرونی ساختمان ها بیشتر در دید عابرین و مراجعه کنندگان قرار می گیرد می بایست به نوع طراحی و بافت آن بیش از هر موضوع دیگری توجه نمود. این موضوع برای بسیاری از طراحان حرفه ای بسیار مهم و قابل اهمیت می باشد. رنگ به کار رفته نیز در طراحی نمای ساختمان ها فاکتور مهم بعدی در زیبا شناسی است.

این نکته را فراموش نکنید که بر اساس نوع ساختمان و منطقه ای که در آن پروژه در حال اجرا شدن است به مقوله زیبا شناسی توجه خاصی خواهد شد. در هر پروژه ای این موضوع بر اساس فاکتورهای مهمی اجرایی می شود. در ساخت و سازهای امروزی استفاده از مصالحی همچون شیشه و آهن در طراحی نما بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.

drmohajeri

[email protected]