8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

چگونه یک ویلای کلاسیک طراحی کنیم

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > چگونه یک ویلای کلاسیک طراحی کنیم

چگونه یک ویلای کلاسیک طراحی کنیم

طراحی ویلای کلاسیک را می توان به عنوان یک سبک شناسنامه دار معرفی کرد که عظمت و شکوه گذشته را تا به امروز نمایش می دهد. استفاده از این سبک در معماری ساختمان بیانگر جایگاه اجتماعی و طبقاتی افراد نسبت به دیگران می باشد. حال تعریف ما از ویلا، ساختمانی در بخشی از یک زمین گسترده است که از چهار طرف به فضای آزاد مشرف باشد. اغلب در طراحی معماری ویلا از سبک های خاص معماری استفاده می شود تا به جذابیت و زیبایی ویلا افزوده شود. در این نوشته قصد داریم شما را با نحوه طراحی ویلای کلاسیک آشنا کنیم.

اصول طراحی ویلای کلاسیک

در میان سبک های مختلف معماری، سبک کلاسیک طرفداران مختص به خود را دارد. تنوع مصالح ساختمانی در طراحی ویلای کلاسیک نسبت به ویلای مدرن بسیار کمتر بوده است. نمای ویلای کلاسیک بیشتر از سنگ ساخته می شود و استفاده از مجسمه های سنگی، قوس و طاق و … از بارزترین ویژگی های طراحی ویلای کلاسیک  محسوب می شود. ساختمان کلاسیک به شیوه ساختمان های ایران باستان و یونان قدیم می باشد. نورپردازی فضاهای داخلی در سبک کلاسیک بیشتر از سبک مدرن بوده و از نور طبیعی و مصنوعی به فراخور فضا و سلیقه مخاطب استفاده می شود تا به محیط زیبایی و جلوه خاصی ببخشد. استفاده از آبنما در ویلای کلاسیک به شیوه سنتی طراحی و اجرا می شود. از ملزومات سبک کلاسیک، اغراق در گستردگی فضاهای داخلی به واسطه نمایش عظمت می باشد که به مخاطب به گونه ای القا می شود که گویا فضاهای زیادی بدون کاربری در ساختمان وجود دارد که استفاده از دکوراسیون داخلی کلاسیک و به کارگیری مجسمه ها و تابلو های کلاسیک به فضا جلوه مناسبی خواهد داد. در طراحی کلاسیک ویلا عمده متریال داخلی بکار رفته از جنس چوب می باشد تا حس حیات را تداعی کند. با توجه به تاکید این سبک بر اصالت و قدمت، استفاده از مصالح اولیه ساخت بشر مانند سنگ و چوب از مهمترین متریال در این سبک معماری می باشند.

با توجه به تعداد زیاد ستون ها در طراحی ویلای کلاسیک و اهمیت نمایش سرستون و پاستون، معمولا ستون ها را با ابزارها و شیوه خاص تزئین کرده و در معرض دید جانمایی می کنند. این سبک طراحی در ویلا طرفداران و مخاطبان خاص خود را دارد.

drmohajeri

[email protected]