8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

چگونه یک ویلای خاص طراحی کنیم

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > چگونه یک ویلای خاص طراحی کنیم

چگونه یک ویلای خاص طراحی کنیم

ابتدا باید دانست که منظور مخاطب از خاص بودن ویلا چیست؟ زیرا جزئیات زیادی در ساخت ویلا وجود دارند که توجه به هر یک از آنها می تواند منجر به طراحی ویلای خاص شود. گاهی مواقع استفاده از یک متریال لاکچری و مدرن در نمای ساختمان باعث خاص شدن ویلا می شود و گاهی نیز توجه به طراحی دکوراسیون داخلی باعث یونیک و خاص شدن ویلا خواهد شد. برخی نیز می خواهند ویلایشان هم از لحاظ نما و هم دکوراسیون داخلی شاخص و مدرن باشد. بنابراین اگر قصد دارید به طراحی ویلای خاص بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

فاکتورهای موثر در طراحی ویلای خاص

همانطور که گفته شد، شما باید تعیین کنید که خاص و یونیک بودن ویلا را در چه می بینید و با توجه به آن به طراحی ویلای خاص پرداخت. در ادامه به فاکتورهای موثر در خاص شدن ویلا اشاره خواهیم کرد:

  • خاص بودن ویلا در نما

نمای ویلا فارغ از هر متریالی که در آن استفاده شده است، یکی از مهمترین مشخصه های ویلا می باشد. پیشانی و چشم ویلا ، نمای آن محسوب می شود بنابراین بهره گیری از یک سبک خاص معماری برای نما متناسب با سلیقه و موقعیت قرارگیری ویلا، به خاص شدن ویلا کمک خواهد کرد. همچنین انتخاب رنگ و طرح هندسی خاص و جذاب در طراحی ویلای خاص بسیار حائز اهمیت می باشد.

  • خاص بودن دکوراسیون داخلی ویلا

یکی دیگر از مهمترین عوامل موثر در طراحی ویلای خاص، توجه به دکوراسیون داخلی آن می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی نیز می توانید با توجه به سلیقه خود از یک سبک خاص معماری استفاده کنید. طراحی دکوراسیون داخلی دارای آیتم های بسیاری مانند چیدمان مبلمان، اجرای دیوار و سقف، نورپردازی داخلی، رنگ آمیزی و … می باشد که اجرای بی عیب و نقص آنها باعث می شود که ویلای خاص داشته باشید.

افراد زیادی نیز در کنار توجه به نما و دکوراسیون داخلی بطور همزمان به طراحی محوطه ویلا نیز نگاه ویژه ای دارند تا یک ویلا را به نحو احسن اجرا کنند.

 

drmohajeri

[email protected]