8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

بررسی اصول و نحوه طراحی ویلا در شمال

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > بررسی اصول و نحوه طراحی ویلا در شمال

بررسی اصول و نحوه طراحی ویلا در شمال

نواحی شمالی ایران به دلیل طبیعت سرسبز خود مکانی ایده آل برای ویلا سازی هستند. به همین خاطر عده ای به دنبال طراحی ویلا در شمال هستند تا این استراحتگاه فصلی خود را باب طبع و سلیقه شان طراحی کرده و از اقامت در آن لذت ببرند. واضح است که اصول طراحی ویلا در شمال با اصول ساخت منازل مسکونی در شهرهای پرجمعیت متفاوت است. در واقع این ویلاها به نوعی به عنوان مکانی برای گذران تعطیلات یا استراحت در نظر گرفته می شوند، به همین خاطر باید به خوبی با طبیعت پیرامون و شرایط اقلیمی و آب و هوایی محیط سازگار باشند.

اصول طراحی ویلا در شمال

اگر دقت کرده باشید، ویلاهای متداول در شمال کشور، اغلب دارای فضاهایی وسیع و سقفی بلند هستند و در طراحی هر کدام سعی شده تا نور طبیعی بهترین روشنی بخش فضای داخلی ویلا باشد. با این حساب شاید این پیشنهاد مناسبی باشد که برای طراحی ویلا در شمال، ساخت ساختمان های دوبلکس را در اولویت قرار دهید. در این حالت در عین پیوستگی کلی، فضای عمومی و خصوصی به طرزی مناسب از هم جدا شده اند. توجه به جهت طلوع و غروب خورشید نیز می تواند نقشی مؤثر در استفاده بهینه از نور طبیعی داشته باشد. در عین حال درهای کشویی و پنجره ها را از قلم نیندازید.

اما طراحی فضای بیرونی نیز به نوبه خود حائز اهمیت است. اگرچه طبیعت شمال زیبا و مسحور کننده است، اما طراحی خلاقانه فضای سبز ویلا نیز به جذابیت و طراوت محیط می افزاید. استفاده از باغچه های زیبا، گل های رنگارنگ و درختان بومی می تواند محیط آرامش بخش تری را برای ساکنان فراهم کند. در نهایت فراموش نکنید که در کنار توجه به طراحی داخلی و خارجی و محوطه سبز ویلا، امکانات رفاهی نیز نقشی مهم دارند. توجه به سیستم آبپاشی هوشمند (قطره ای)، سرمایش و گرمایش، تهویه مناسب و امنیت از این جمله اند. همچنین از متریال و مصالح مناسب با محیط برای ساخت ویلای شمال خود استفاده کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

مدرن و لوکس بودن برای بسیاری حائز اهمیت است، اما یک ویلای دنج با طراحی داخلی مناسب، فضاسازی خارجی دلپذیر و امکانات رفاهی مناسب هم می تواند مکانی مناسب برای اقامت در طبیعت زیبای شمال کشور باشد.

drmohajeri

info@parsiyah.com