8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

آنچه در طراحی ویلا باید مد نظر قرار داد

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > آنچه در طراحی ویلا باید مد نظر قرار داد

آنچه در طراحی ویلا باید مد نظر قرار داد

طراحی حرفه ای ویلا یکی از دغدغه های صاحبان این اماکن می باشد. برای انجام طراحی حرفه ای ویلا اصول مختلفی را باید مدنظر قرار داد که از آن جمله می توان به طراحی داخلی ویلا، نمای خارجی، محوطه سازی ویلا و … اشاره کرد. با در نظر گرفتن تخصصی بودن طراحی حرفه ای برای یک ویلا گروه های تخصصی در این حوزه مشغول فعالیت و خدمات رسانی به صاحبان این املاک هستند.

بهترین جا برای اقامت مخصوصا در مناطق شمالی کشور ویلاهای دنج و زیبا هستند که با بهترین کیفیت ساخته شده اند. از فاکتورهای مثبت یک ویلا برای خرید یا اجاره طراحی و دکوراسیون حرفه ای این مراکز اقامتی می باشد. معماری زیبای ویلا در کنار دکوراسیون داخلی استاندارد از مزایای یک ویلای زیبا محسوب می شود. از این رو امروزه به بحث طراحی و دکوراسیون حرفه ای ویلا توجه ویژه می شود.

اصول طراحی حرفه ای ویلا

برای داشتن یک ویلای زیبا و مشتری پسند بهره گیری از دکوراسیون و طراحی مدرن در ساخت آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برای انجام طراحی حرفه ای ویلا باید یک طرح کلی و جامع تهیه گردد که مطابق با اصول مهندسی و قوانین مربوط به ساخت ویلا باشد. از مهم ترین اصول در طراحی یک ویلا می توان با توجه به امکانات موجود و فضای مورد نظر برای پیاده سازی ایده های مناسب اشاره نمود. با در دسترس داشتن یک طرح کلی می توان بهترین طراحی را برای بخش های داخلی و محوطه یک ویلا برنامه ریزی و اجرا کرد.

دکوراسیون داخلی در طراحی حرفه ای ویلا

از اصول طراحی حرفه ای ویلا توجه به دکوراسیون داخلی یک ویلا می باشد که جزء ظریف ترین بخش های طراحی ویلا محسوب می شود. بهره گیری از معماری و مهندسی پیشرفته جهت طراحی داخلی یک ویلا در کنار بهره گیری از تجهیزت به روز و استاندارد منجر به ارائه یک ویلای استاندارد و شیک خواهد شد.

آشپزخانه

از بخش های مهم دکوراسیون داخلی ویلا طراحی آشپزخانه آن می باشد که به دلیل اپن بودن تاثیر زیادی در جلب نظر بیننده دارد. از آنجا که دکوراسیون آشپزخانه در طراحی حرفه ای ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است از بهترین تجهیزات از قبیل کابینت های مدرن و تجهیزات آشپزی مناسب بهره گرفته می شود. از دیگر موارد در طراحی آشپزخانه ویلا استفاده از کفپوش مناسب و نیز مصالح مناسب برای پوشش دیوار آشپزخانه می باشد.

طراحی اتاق ها بخش مهمی از طراحی حرفه ای ویلا

هر ویلا متشکل از اتاق های متعدد می باشد که طراحی و دکوراسیون داخلی آن اهمیت ویژه ای دارد. در طراحی هر اتاق ویلا از جمله اتاق خواب، اتاق مهمان، اتاق مطالعه و … مهم ترین اصل استفاده از تجهیزات و وسایل استاندارد در کنار چیدمان مناسب آن ها می باشد. معمولا در ویلاهای شمالی اصل مهم داشتن منظره رو به دریا یا جنگل برای اتاق خواب مد نظر قرار می گیرد.

هال و پذیرایی

از دیگر قسمت های ساختمان یک ویلا بخش حال و پذیرایی آن می باشد که جزء مهم ترین بخش های یک ویلا محسوب می شود. بهره گیری از مبلمان شیک و استاندارد، استفاده از سیستم تهویه مناسب، میز و صندلی جهت پذیرایی و … بخشی از المان های مهم در طراحی و دکوراسیون حرفه ای حال و پذیرایی می باشد. هدف از طراحی هال و پذیرایی یک ویلا ایجاد فضایی دلنشین و دلپذیر جهت گذران اوقات می باشد.

رنگ آمیزی ویلا

رنگ آمیزی نمای داخلی و خارجی یک ویلا یکی از مهم ترین مراحل طراحی و دکوراسیون آن محسوب می شود. رنگ آمیزی یک ویلا شامل رنگ آمیزی حال و پذیرایی، اتاق ها، نمای خارجی و … می گردد که فاکتورهای مختلفی را در برمی گیرد. برای داشتن یک ویلا زیبا باید از رنگ های استاندارد و هماهنگ با چیدمان ویلا بهره گرفت. استفاده از رنگ های قابل شستشو برای قسمت های داخلی ویلا از جمله اصول طراحی حرفه ای ویلا می باشد.

طراحی نمای خارجی ساختمان ویلا

از دیگر مراحل اصلی طراحی و دکوراسیون یک ویلا به صورت حرفه ای توجه به نمای خارجی ساختمان است که تاثیر زیادی در استقبال مشتری دارد. به منظور طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلا از انواع مصالح استاندارد و کارآمد به صورت اصولی استفاده می شود. از آنجا که نمای خارجی ساختمان ویلا از فاکتورهای اصلی در جلب توجه بازدید کننده می باشد باید به صورت مدرن و به روز انجام گیرد. در حال حاضر از انواع سنگ نمای زیبا و مدرن در کنار سایر تجهیزات برای نمای بیرونی ساختمان ویلا بهره گرفته می شود.

محوطه سازی و فضای سبز

همان طور که می دانید هر ویلا به طور معمول حیاط و محوطه بیرونی دارد که می توان طرح های مختلفی را در جهت زیباسازی آن به کار گرفت. با در نظر گرفتن میزان فضای موجود می توان نسبت به محوطه سازی قسمت بیرونی ویلا از طریق ایجاد فضای سبز اقدام نمود. در طراحی حرفه ای ویلا جهت زیبا سازی محوطه بیرونی به مواردی از قبیل کاشت انواع درخت، گل ها و گیاهان به صورت منظم و زیبا توجه می شود. از فواید توجه به محوطه سازی ویلا کمک به کاهش آلودگی هوا، ایجاد تعادل در محیط زیست و ایجاد محیط زیبا برای گردش و استراحت می باشد.

استخر و آبنما

از جمله تجهیزات تفریحی مورد نیاز در محوطه یک ویلا ، استخر، سونا و جکوزی است که به صورت روباز و پوشیده طراحی و اجرا می شود. در طراحی استخر در یک ویلا که جزء امتیازات مثبت ویلا به حساب می آید علاوه بر کارآمدی به زیبایی آن نیز باید توجه نمود.

از دیگر اصول طراحی حرفه ای ویلا در حوزه محوطه سازی ، طراحی آبنماهای زیبا می باشد که می تواند شکل ظاهری یک محوطه را به کلی تحت تاثیر قرار دهد. در طراحی یک ویلای مدرن و شیک معمولا از چندین آبنما متناسب با فضای موجود بهره گرفته می شود.

ساخت آلاچیق و فضای مناسب برای نشستن

از جمله تجهیزاتی که در هنگام ورود به محوطه اصلی یک ویلا در معرض دید قرار دارد آلاچیق و سایر تجهیزات تفریحی است که ظاهری زیبا و شیک به محوطه می دهد. برای ساخت آلاچیق یک ویلا از مصالح متنوع استفاده می شود که منجر به ارائه آلاچیق های زیبا و منحصر به فرد جهت استراحت و دورهمی های خانوادگی خواهد شد.

طراحی حرفه ای ویلا در بخش محوطه سازی موارد متعدد دیگری را شامل می شود که از آن میان می توان به طراحی مسیرهای پیاده روی، زمین ورزشی، وسایل تفریحی کودکان، باربیکیو، نورپردازی داخلی و خارجی و … اشاره نمود. با توجه به موارد بالا طراحی حرفه ای ویلا کار مشکل و در عین حال کاملا تخصصی می باشد. از این رو شرکت های مختلفی با کارشناسان متعهد در حوزه طراحی حرفه ای ویلا در حال فعالیت هستند. از میان این مراکز معتبر می توان به شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان اشاره کرد که خدمات مربوط به طراحی و دکوراسیون ویلا را به خوبی انجام می دهند.

drmohajeri

[email protected]