8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

آشنایی کامل با طراحی و ساخت ویلا

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > آشنایی کامل با طراحی و ساخت ویلا

آشنایی کامل با طراحی و ساخت ویلا

شاید شما هم هنگام سفر به شهرهای مختلف، ویلاهای زیبا و منحصر به فردی را دیده باشید که تا مدت ها ذهن شما را به خود مشغول کرده است. اما بهتر است بدانید طراحی و ساخت ویلا آنقدرها هم کار دشواری نیست. شما می توانید ویلاهایی جذاب با معماری متفاوت را در شهر دلخواه خود بسازید. البته عده ای ترجیح می دهند که ویلاهای ساخته شده را خریداری کنند در صورتی که مزیت داشتن ویلا با طراحی دلخواه را نمی توان نادیده گرفت و بهتر است طراحی و ساخت ویلا را با سلیقه خود انجام دهید. برای طراحی و ساخت ویلا می توانید از تجربه مهندسان معمار در شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان استفاده کنید. بدون شک معماران این شرکت برای شما ویلایی خواهند ساخت که چشم ها را خیره کند. در ادامه مقاله با روند طراحی و ساخت ویلا بیشتر آشنا خواهیم شد.

مراحل طراحی و ساخت ویلا چگونه است؟

قبل از شروع طراحی ویلا باید فضای در نظر گرفته شده با دقت بازدید شود. پس تا حد امکان سعی کنید بهترین نقطه شهر را با کمک اهالی آن شهر و مشورت با مشاوران املاک برای احداث ویلا در نظر بگیرید. نکته دیگر در انتخاب زمین ویلا توجه به متراژ آن است. ساخت ویلا در زمین های کوچک نمی تواند ایده خوبی باشد زیرا طبق قانون فقط 50 درصد هر زمین را می توانید ویلا سازی کنید و بقیه آن باید شامل فضاهای باز شود.

بنابراین اگر می خواهید هنگام طراحی و ساخت ویلا دچار مشکل نشوید بهتر است زمین هایی با متراژ بیش از 500 متر را انتخاب کنید. پس از انتخاب زمین نوبت به مهندسان شرکت مهندسی معماری پرسیاه طرح پردازان می رسد که پس از نقشه برداری، طراحی ویلا را توسط معماران با تجربه خود انجام دهد. در انجام این طراحی ها به سلیقه شما توجه خواهد شد و طراحی و ساخت ویلا طوری انجام می شود که در عین حال که باب میل و سلیقه شما است، اصول معماری و طراحی نیز در آن به کار گرفته شده است. همچنین در طراحی و ساخت ویلا به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی نیز توجه می شود تا ویلای ساخته شده بدون هیچ کم و کاستی باشد و از نظر ظاهری نیز منحصر به فرد باشد.

محوطه سازی در طراحی و ساخت ویلا

یکی از بخش های مهم در طراحی ویلا، توجه به محوطه فضای باز است. در این نواحی از چمن های طبیعی، درختان میوه، گل و گلدان های زینتی استفاده می شود. همچنین با توجه به متراژ فضا می توان از وسیله های بازی مانند سرسره یا تاب های دو نفره و شیک استفاده کرد. علاوه بر آن، می توان با ساخت استخرهای مدرن در داخل محوطه ویلا، از تمامی بخش های زمین استفاده بهینه کرد. همچنین به کار بردن فواره ها و آب نما ها در محوطه ویلا باعث زیبایی دو چندان ویلا می شود و محیطی شاد و آرامش بخش را فراهم می کند. لازم به ذکر است که طراحی محوطه ویلا بهتر است در هماهنگی کامل با سبک طراحی ویلا و رنگ های به کار رفته در تزئینات باشد. در این صورت هنگام سکونت در ویلا از آرامشی بی نظیر لذت خواهید برد.

سبک های مورد استفاده در طراحی و ساخت ویلا

انواع ویلاها را معمولا در سه سبک مدرن، کلاسیک و تلفیقی می سازند. انتخاب سبک طراحی بر اساس نیاز مشتری و همچنین محدودیت های جغرافیایی و آب و هوایی است. طی سالیان اخیر طراحی و ساخت ویلای مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این سبک از طراحی از نورپردازی های مدرن و تزیینات مجلل و شیک استفاده می شود. در طراحی های مدرن معمولا از اشکال هندسی مانند مربع و مستطیل بیشتر استفاده می شود. همچنین مهندسان تا حد امکان در طراحی های مدرن به دنبال مینیمالیست شدن فضا هستند و از المان های شلوغ و درهم کمتر استفاده می شود.

در طراحی و ساخت ویلا به سبک مدرن، حس آرامش و صمیمیت بیشتر ایجاد می شود و زندگی کردن در این فضاها می تواند لذت بخش تر باشد. در طراحی ویلای کلاسیک نیز معماران بیشتر به دنبال خلق دکورهای باشکوه هستند و از المان های شلوغ بیشتر استفاده می کنند. در سبک طراحی تلفیقی نیز از هر دو طراحی کلاسیک و مدرن طوری استفاده می شود که یک هارمونی و نظم خاصی بین آنها دیده شود. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام طراحی و ساخت ویلا با مهندسان با تجربه مشورت کنید تا ویلای شما یک طراحی اصولی و چشم نواز داشته باشد.

دکوراسیون و طراحی داخلی ویلا

بسیاری از معماران عقیده دارند که طراحی داخلی ویلا باید در ادامه طراحی و ساخت ویلا باشد. در غیر این صورت ناهماهنگی بسیاری در ظاهر ساختمان به وجود می آید. همچنین در طراحی داخلی بهتر است از رنگ های متناسب با قسمت های دیگر و همینطور متناسب با موقعیت جغرافیایی استفاده شود. در صورتی که دکوراسیون داخلی مناسبی انجام نشود، طراحی محوطه و نمای ساختمان نیز زیر سوال می رود و عدم تناسب بین آنها در نگاه اول می تواند ناامید کننده باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود تمام طراحی ها را به یک شرکت معتبر طراحی بسپارید تا خیالتان از هماهنگ بودن سازه راحت شود!

طراحی نمای خارجی ویلا چگونه انجام می شود؟

انتخاب یک طرح مناسب برای نمای ویلا یکی از مهمترین بخش های طراحی و ساخت ویلا است چرا که نمای ساختمان اولین چیزی است که از کل ساختمان به چشم می آید. بنابراین باید حداکثر دقت را در طراحی نما به کار برد. برای طراحی نمای ویلا باید پنجره ها، سایبان ها و عناصر تزئینی را مد نظر قرار داد و طراحی را مطابق سایز و تعداد آنها انجام داد. اصلی ترین نکته در طراحی نما، استفاده از نورپردازی است. انجام یک نورپردازی صحیح باعث زیباتر شدن نما می شود و ظاهر ویلا را بیاد ماندنی جلوه می دهد. در طراحی نما علاوه بر نورپردازی باید به شکل سقف نیز توجه داشت. زیرا طراحی سقف های شیب دار بسیار متفاوت است.

انتخاب رنگ در طراحی و ساخت ویلا

رنگ، اصلی ترین عنصر در هر طراحی است. بنابراین باید برای انتخاب آن تمامی جوانب را در نظر گرفت. در انتخاب رنگ، علاوه بر سلیقه، موقعیت جغرافیایی نیز تاثیر بسزایی دارد. در حقیقت بهتر است ویلا جزئی از طبیعت باشد بنابراین رنگ ها نیز باید برگرفته از طبیعت باشد. به عنوان مثال ویلاهای جنگلی معمولا به رنگ های نارنجی و سبز ساخته می شوند و همینطور ویلاهای ساخته شده در کوهستان نیز معمولا به رنگ خاکستری هستند. این سبک از انتخاب رنگ باعث ایجاد پیوند عمیق بین ساختمان ویلا و طبیعت اطراف آن می شود و زیبایی وصف ناپذیری را به ارمغان می آورد.

drmohajeri

info@parsiyah.com