8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

آشنایی با اصول اولیه طراحی ویلا باغ

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > آتلیه طراحی  > طراحی ویلا  > آشنایی با اصول اولیه طراحی ویلا باغ

آشنایی با اصول اولیه طراحی ویلا باغ

 برای اینکه پروژه طراحی ویلا باغ به طور موفق به انجام برسد لازم است که به مسائلی همچون نورپردازی، نکات اولیه اصول طراحی، ریتم و تکرار های موجود در ساختمان و هندسه پرداخته شود. در طراحی ویلا باغ نیز مانند دیگر پروژه های معماری و ساختمان سازی، باید مواردی همچون شناسایی شرایط اقلیمی و وضعیت آب و هوای منطقه، شرایط محیطی، عکسبرداری از محیط مورد نظر و ارائه طرح های مقدماتی بررسی شوند.

اصول طراحی ویلا باغ

برای اینکه یک پروژه ای همچون باغ ویلا را به انجام برسانیم، علاوه بر دانش و اطلاعات در مورد معماری بایستی به ذوق و سلیقه در کنار داشتن محیط مناسب و درخواست های کارفرما و شرایط اجتماعی و محیطی نیز توجه داشته باشیم. در طراحی ویلا باغ خوب، باید به این نکته توجه داشته باشیم که ویلا باغ ما با طبیعت اطراف هماهنگی داشته باشد و بتواند برای افراد ساکن در آنجا اوقات خوب و خوشی را فراهم کند.

در هنگام طراحی باغ ویلا باید به شرایط اقلیمی آن مکان و اینکه جهت وزش باد از کدام سمت است، به نحوه زاویه تابش خورشید و نوع بافت ساختمان سازی در آن منطقه دقت کرد. طراحی ویلا باغ در بین معماران جایگاه خاصی دارد، چرا که در هنگام طراحی ویلا دست معماران در هنگام طراحی نقشه بازتر است و می توانند از ذوق و سلیقه و ایده های خلاقانه بیشتری بهره ببرند که نتیجه آن طراحی ویلا باغی است که به لحاظ کمی و یا کیفی به نسبت ساختمان های دیگر شهری دارای تنوع و سبک های متفاوت بیشتری است. از جمله اصولی که باید در طراحی باغ ویلا به آن اشاره کرد:

  • قبل از طراحی باید زمین مورد نظر را مورد بازدید قرار داد و به جلوه های بصری محیط دقت نمود.
  • باید این نکته را از کارفرما پرسید که می خواهد اقامت دائمی در این ویلا باغ داشته باشند یا موقتی.
  • چیدمان، دیزاین و دکوراسیون معماری داخلی ویلا باغ
  • به قوانین و مقررات و اصول معماری دقت و توجه داشته باشیم.
  • با شرایط اقلیمی و نحوه زندگی مردمان آن منطقه آشنا شویم.

drmohajeri

[email protected]