8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی گوناگون امروزه برای تزیین فضای داخلی منازل وجود دارد. در اینجا به مهمترین انواع این دکوراسیون ها اشاره شده است. همه ی انواع دکوراسیون ها طرفداران خاصی دارند شما می توانید با به کار گیری سلیقه ی فردی خود و مشاوره با یک متخصص در این زمینه زیبایی و شکوه منزلتان را ارتقا دهید. با هر بودجه ای می توان به دکوراسیون داخلی زیبا دست یافت. کافی است دست به کار شوید و نمونه های گوناگون را مشاهده کرده و زیر نظر یک کارشناس متناسب با فضای منزل تان بهترین دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

دکوراسیون داخلی

همه ی افراد هنگام انجام اقدامات مربوط به چیدمان منزل تمایل دارند که به زیباترین دکوراسیون داخلی دست یابند. اگر به دنبال یک طرح بی نظیر و باشکوه هستید حتما در این مورد از یک کارشناس در این زمینه مشورت بگیرید و متناسب با ایده های یاد شده اقدامات را شروع کنید. امروزه انواع مختلفی از دکوراسیون ها در دسترس شما است. در ادامه ی این مطلب به طور کلی به انواع این دکوراسیون ها اشاره شده و ویژگی های بارزی در این مورد ارائه گردیده شده است. شما با هر بودجه ای می توانید دکوراسیون داخلی منزل تان را تغییر دهید و به یک دکوراسیون دلخواه دست یابید قبل از هر گونه اقدامی نیز حتما نمونه و طرح های انجام شده را مشاهده کنید در این صورت می توانید به راحتی تصمیم بگیرید.

 دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون مدرن نوعی از دکوراسیون های داخلی می باشد که معمولا سبک به کار رفته در آن رسمی می باشد. این نوع دکوراسیون ها اخیرا بیشتر مورد توجه است. البته برخی افراد به اشتباه سبک مدرن و سبک معاصر را یکسان در نظر می گیرند که در ادامه به تفاوت های آن ها اشاره شده است. این نوع دکوراسیون نه تنها برای تزیین فضای داخلی منزل، بلکه برای تزیین فضای داخلی اداره ها نیز به کار می رود و همین امر دلیل محبوبیت بیشتر آن گردیده است. در این دکوراسیون همه ی اشیا براقی خاصی دارند که این زرق و برق به هیچ وجه زننده نیست و همواره الهام بخش فروتنی می باشد. از مهمترین ویژگی های این طرح ها این است که شما می توانید اشکال گوناگون هندسی را در همه ی اشیا مشاهده کنید. این اشیا بیان کننده ی سر سختی حاکم در دنیای مدرن است و به گونه ای حالت رسمی خاصی به آن بخشیده است. از مجسمه های گوناگون نیز به طور وفور می توان در بخش های مختلف فضا مشاهده کرد.

دکوراسیون داخلی امروزی

دکوراسیون داخلی امروزی اگر چه گاها به جای دکوراسیون داخلی مدرن به کار می رود ولی باید اشاره کرد که تفاوت بزرگی بین این دو نوع طرح وجود دارد. به گونه ای که دکوراسیون های مدرن به یک سبک خاصی پایبند هستند ولی دکوراسیون امروزی از سبک خاصی پیروی نمی کند و معمولا انعطاف پذیری بسیاری دارند. به همین دلیل کارشناسان به راحتی می توانند هر گونه طرح جدیدی را در این نوع دکوراسیون اضافه کرده و به زیبایی آن بیفزایند. از دیگر تفاوت های اصلی این دو نوع دکوراسیون می توان به رسمی بودن بیشتر دکوراسیون مدرن اشاره کرد به گونه ای که فضاهای ایجاد شده با دکوراسیون امروزی معمولا بیشتر خودمانی هستند و به همین دلیل فضای صمیمی در این نوع دکوراسیون ها قابل مشاهده است.

دکوراسیون داخلی مینیمال

امروزه دکوراسیون داخلی مینیمال از پرطرفدار ترین دکوراسیون ها است که در عین سادگی می تواند جذابیت بسیاری را در فضای داخلی منزلتان ایجاد کند. در این نوع دکوراسیون از پالت رنگی سفید برای همه ی اشیا و گچ بری ها استفاده شده است. در عین سادگی این نوع دکوراسیون می تواند الهام بخش دکوراسیون مدرن باشد. هیچ یک از اشیای به کار رفته در دکوراسیون داخلی مینیمال دارای زرق و برق زننده نیست. شما سادگی و صمیمیت را به راحتی می توانید در این نوع طرح و دکوراسیون به راحتی احساس کنید. همانطور که از واژه ی مینیمال برگرفته شده این نوع دکوراسیون حاکی از سادگی بی نظیری است. در فضاهای تزیین شده با دکوراسیون مینیمال شما هیچ گونه اشیای اضافی را نخواهید دید. از دیگر ویژگی های بارز در این نوع دکوراسیون استفاده از تضاد رنگی در فضا است که حالت خسته کنندگی فضا را از بین برده است. از قطعه های گوناگون و با طرح های ایجاد شده از دو نوع تضاد رنگی خاص برای تزیین دیوارها استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی صنعتی

دکوراسیون داخلی صنعتی متعلق به قرن های 17 و 18 و در واقع زمانی که انقلاب صنعتی کل اروپا را دگرگون کرد، می باشد. این نوع دکوراسیون بیشتر به دلیل پیچیدگی موجود در آن محبوبیت دارد و شکوه به یاد ماندنی ایجاد می کند. از آجرها و چوب ها در فضای داخلی استفاده گردیده شده است به گونه ای که وجود این گونه مصالح بر زیبایی و عظمت دکوراسیون صنعتی افزوده است. در تصاویر می توانید نمونه ای از این نوع دکوراسیون را مشاهده کنید و شاهد طرح های به یاد ماندنی ذکر شده باشید. مبلمان چرمی که در قرون یاد شده فقط در منزل اشراف زاده ها یافت می شد از مهمترین عناصر به کار رفته در این نوع دکوراسیون است. برای یادآوری انقلاب صنعتی پا گرفته در آن دوران معمولا از جعبه های گوناگون در فضای داخلی استفاده می شود که شاید در اولین نگاه بسیار عجیب به نظر برسد.

دکوراسیون مدرن قرن بیستم

دکوراسیون مدرن قرن بیستم که از مهمترین دکوراسیون داخلی است که ادغامی از طرح های سنتی و مدرن و مینیمال می باشد. شما می توانید بیشتر دکوراسیون داخلی را در این نوع سبک یکجا داشته باشید. معمولا هزینه های این نوع دکوراسیون ها متناسب با همه ی بودجه ها است. با وجود شکوه و اشیای مجللی که در این نوع دکوراسیون به کار می رود کارشناسان در نظر دارند که سادگی فضا را همواره حس کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید همواره در کنار انواع پرده های مجلل به کار رفته سادگی فضا را همواره احساس کنید. در این نوع دکوراسیون ها گزینه های بسیاری در دسترس کارشناسان است. به طوری که به راحتی می توانند طرح های جدیدی را به دکوراسیون اضافه کنند.

دکوراسیون اسکاندیناوی

دکوراسیون اسکاندیناوی از شیک ترین دکوراسیون داخلی به شمار می آید جای تعجب است که با همه ی سادگی به کار رفته در این نوع دکوراسیون می توانید اثر هنر فوق العاده ای را به آسانی مشاهده کنید. پالت رنگ های به کار رفته در این نوع طرح ها معمولا سفید می باشد که معمولا  سادگی موجود در زندگی مردم بومی کشورهای اسکاندیناوی را  اشاره دارد  لوازم و اشیای کمتری در این دکوراسیون استفاده می شود و معمولا برای ایجاد فضای صمیمی معمولا انواع چوب ها و پلاستیک های روشن به کار گرفته می شود. هزینه ها برای این نوع دکوراسیون معمولا بسیار مناسب و معقول می باشد. بیشتر کارشناسان بر این باورند که این نوع سبک و دکوراسیون شباهت بسیاری به سبک و دکوراسیون مینیمال دارد در واقع آن ها اعتقاد دارند که طرح های مینیمال برگرفته از دکوراسیون اسکاندیناوی است.

دکوراسیون داخلی سبک سنتی غربی

در دکوراسیون سبک سنتی غربی که بیشتر سبک های متعلق به کشور آلمان در نظر گرفته می شود می توانید عظمت و شکوه فوق العاده ای را مشاهده کنید. در این نوع سبک ها معمولا از اشیای بسیاری استفاده می شود به گونه ای که شاید در ابتدا فضای طراحی گردیده با این دکوراسیون شلوغ و غیر قابل لمس به نظر برسد طبیعی است در اولین نگاه نتوانید به راحتی همه ی اشیا و طرح های به کار رفته در این دکوراسیون را تشخیص دهید. اگر به دنبال طرحی سنتی و در عین حال طرحی مجلل برای منزلتان هستید، دکوراسیون سبک سنتی غربی می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. در فضای داخلی معمولا از چوب های تیره رنگ استفاده می شود. در این نوع دکوراسیون انواع رنگ ها و طرح ها قابل مشاهده است. مهمترین ویژگی در دکوراسیون سنتی غربی این است که در همه ی فضا از مبلمان با روکش های ابریشمی و مخملی استفاده می شود با توجه به این که اشیای بسیاری در این نوع سبک به کار می رود معمولا هزینه های بسیاری نیز درخواست می گردد.

دکوراسیون سنتی خاورمیانه

در بین دکوراسیون های سنتی، دکوراسیون سنتی خاورمیانه در همه جای دنیا زبان زد است. اولین موردی که در دکوراسیون سنتی خاورمیانه به چشم می خورد فرش های ابریشمی و گلیم های رنگارنگ ایرانی است که شکوه و عظمت فراوانی به منزل شما می دهد. هزینه های قابل توجهی برای ایجاد این طرح ها مد نظر است. اجزای اصلی در این نوع دکوراسیون استفاده از گلیم های سنتی دست بافت می باشد. هنری غیر قابل توصیف در فضای داخلی منزل تان، جذابیت به یاد ماندنی را ایجاد خواهد کرد. رنگ های گرم و تند در انتخاب اشیا در نظر گرفته می شود. اخیرا در این نوع دکوراسیون همچنین از مبلمان با طرح های سنتی استفاده می شود که زیبایی این نوع دکوراسیون داخلی را چندان برابر کرده است. پشتی های رنگارنگ با طرح های ویژه را می توانید در این نوع دکوراسیون به وفور مشاهده کنید. همچنین تابلو ها با طرح های سنتی متعلق به خاورمیانه را می توانید در دیوارهای منزل بیابید. این نوع دکوراسیون اخیرا جزء یکی از مهمترین دکوراسیون های داخلی گردیده است که بسیار مورد توجه است.

دکوراسیون داخلی سنتی شرق دور

کشورهای شرق دور مانند چین و ژاپن دکوراسیون مخصوص به خود را دارند که این نوع دکوراسیون داخلی معمولا کم هزینه ترین دکوراسیون ها است زیرا از طرح ها و اشیای بسیار ساده استفاده می کنند. این نوع دکوراسیون ها حاکی از فروتنی و ساده زیستی مردم این ناحیه است. به همین دلیل اگر از این نوع دکوراسیون برای تزیین منزلتان استفاده کنید فضای ایجاد شده صمیمی و غیر مجلل خواهد بود. از صندلی های مربعی در فضای داخلی استفاده می شود. البته رسم ها و مینیاتورهای ستنی متعلق به تاریخ این ناحیه نیز بر روی دیوارها قابل مشاهده است. در دکوراسیون شرق دور از رنگ های ملایم استفاده می شود شما با حضور در این فضا ها می توانید به فیلم های تاریخی ساخته شده در این کشور قدم بگذارید. بیشتر کارشناسان این نوع دکوراسیون را در طبقه ی دکوراسیون های مدرن در نظر می گیرند. اگر به دنبال تجربه ی دنیای شرق دور در منزل تان هستید می توانید این نوع دکوراسیون را انتخاب کنید. معمولا هزینه های آن نیز با هر بودجه ای مطابقت دارد.

دکوراسیون داخلی انتقالی

دکوراسیون داخلی انتقالی از دیگر دکوراسیون ها برای تزیین فضای منزل می باشد که محبوبیت خاصی دارد زیرا در این نوع دکوراسیون معمولا ادغامی از دکوراسیون مدرن و سنتی انجام می شود به همین دلیل می توان هر دو سبک را یکجا در فضای داخلی مشاهده نمود. به گونه ای که از هر گونه اشیای موجود در دکوراسیون مدرن و دکوراسیون سنتی به کار گرفته می شود. به عنوان مثال می توان مبلمان مخملی سنتی را به همراه شیشه ی های جدید برای تزیین دیوار یکجا مشاهده کرد. معمولا از رنگ های روشن برای تزیین استفاده می کنند زیرا این رنگ ها حس آرامش بسیاری را ایجاد می کند و همچنین براق بودن این نوع رنگ ها می تواند فضایی شیک و صمیمی را ایجاد کند. هزینه های مربوط به این نوع دکوراسیون نیز معمولا متناسب است و همچنین ایده های وسیعی در این نوع طرح و دکوراسیون وجود دارد. ناگفته نماند که معمولا در دکوراسیون انتقالی از گچ بری های سنتی بیشتر استفاده می شود و سبک های مدرن در دیگر اشیا به کار می رود.

دکوراسیون داخلی فرانسوی

دکوراسیون فرانسوی از دیگر دکوراسیون داخلی برای تزیین فضای داخلی منزل است. این دکوراسیون در سال های اخیر بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است زیرا تضاد رنگ های ایجاد شده در این نوع دکوراسیون همواره فضای داخلی منزل را جذاب تر و به محیطی دل نشین تبدیل می کند. البته هزینه های این نوع دکوراسیون نیز به طور قابل توجهی زیاد است. اگر تمایل دارند یک طرح بی نظیر را برای فضای داخلی منزل تان انتخاب کنید دکوراسیون فرانسوی می تواند گزینه ی خوبی باشد. در این نوع دکوراسیون معمولا از رنگ های ملایم استفاده می شود. مصالح ساختمانی ویژه مانند انواع سنگ ها و آجر ها در این نوع دکوراسیون جایگاه ویژه ای دارد به گونه ای که به طور چشمگیری قابل مشاهده است. در دکوراسیون فرانسوی معمولا از ظروف چینی گوناگون با طرح های مختلف برای تزیین فضای داخلی استفاده می شود.

از دیگر ویژگی های برجسته در تزیین منزل به سبک دکوراسیون فرانسوی می توان به استفاده از رو تختی های ضخیم اشاره کرد. معمولا پرده های بلند با رنگ های متناسب با اشیای موجود جزء بخش های جدا نشدنی در دکوراسیون داخلی فرانسوی است. اگر هزینه های دکوراسیون مربوطه برای شما مد نظر نیست می توانید این گزینه را در اولویت خود قرار دهید. فرش های ستنی مختلفی را می توانید در کف منزل تان در این دکوراسیون داشته باشید. معمولا کارشناسان این سبک از گج بری های گوناگون نیز برای تزیین دیوارها استفاده می کنند که شکوه و زیبایی خاصی به منزل تان می بخشد. این مقاله در مورد دکوراسیون داخلی می باشد که امیدواریم با مطالعه آن اطلاعات خوبی را به دست آورده باشید.

drmohajeri

info@parsiyah.com