8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

برند آکوا استار، طراح و مجری آکواریوم

وب سایت رسمی پرسیاه طرح پردازان > اجرای آکواریوم  > برند آکوا استار، طراح و مجری آکواریوم

برند آکوا استار، طراح و مجری آکواریوم

عطش و میل همیشگی ما برای بهبود خدماتی که به مشتریان می دهیم، در جریان “آکوا استار” در طی این سالها، ما را بر آن داشت تا زیر مجموعه ای تخصصی در جهت ساخت و طراحی آکواریوم و پوشش های با کیفیت برای اطراف پروژه های آکواریوم که در دست اجرا داشتیم، راه اندازی کنیم. بازخورد خوب و مثبت مشتریان در ارتباط با شرکت آکوا استار به ما انگیزه داد تا وارد بازار طراحی آکواریوم شویم. شرکت “آکوا استار” با فاصله گرفتن از طراحی های تکراری سعی بر آن داشته تا آبی و آرامش آب را به زندگی انسان ها بازگرداند. در این مقاله شما را با شرکت آکوا استار و انواع آکواریم ها آشنا خواهیم کرد.

برند آکوا استار، طراح و مجری آکواریوم

زندگی انسان ها بدون آب ممکن نیست و حیات تمام موجودات کره زمین به آب بستگی دارد. در تمام ادوار حضور آب را در کنار زندگی آدمیان مشاهده کرده ایم و به اجتناب ناپذیر بودن آن باور داریم. این مایه ی حیاتی جای خود را از دیرباز در زندگی بشر یافته است. در زندگی امروزه با پیشرفت هایی که بشر کرده است می تواند هر طور که اراده کند آب را در اختیار خود قرار دهد. طراحان و سازندگان امروزه توانسته اند با طراحی انواع مختلفی از آکواریوم ها آب و موجودات آبزی را به داخل محل سکونت خود بیاورند.

 هنر و فن آوری نوین در کنار هم قرار گرفتند تا ریشه ی تاریخی ارتباط ما با آب را در فرم و ایماژه های نوین بازنمایی کنند. این روحیه نوگرایی، به جز ابزار پیشرفته، به ایده ها و تفکرات خلاقی بستگی دارد. ما از زمان آغاز به کار شرکت ” آکوا استار” در تولید و طراحی آکواریم، رهروی این راه طولانی بوده ایم. ما از همان ابتدا سعی بر این داشته ایم که مرزهای رؤیا را سپری کنیم و همیشه چیزی نو را برای عرضه به مشتریانمان داشته باشیم.

(تصویر شماره 1)

طراحی آکواریوم در خانه

شروع طراحی آکواریوم خانگی مربوط به 4 قرن پیش و در کشور انگلستان است. آکواریوم یک محیط مصنوعی و پر شده با آب است که در آن تعداد زیادی از موجودات آبزی نگهداری می شوند. آکواریوم ها به طور معمول برای ایجاد شبیه سازی دنیای زیر آب و فضایی زیبا در خانه یا محل کار طراحی و خریداری می شوند. به همین علت است که بسیاری از افراد به دنبال طراحی آکواریم یا خرید آن هستند تا در محیطی که در آن زندگی می کنند از گیاهان و ماهی های آکواریومی لذت ببرند. علاوه بر این در بسیاری از شهرها یا مراکز گردشگری و تفریحی به صورت عمومی و همگانی آکواریوم های بزرگ و دیدنی ای قرار دارند که به عنوان یک جاذبۀ دیدنی از نظر زیبایی و وجود گونه های نادر آبزیان باعث جذب گردشگران زیادی می شود.

ایجاد و ساخت یک آکواریوم همراه با موجودات آبزی زیبا و گیاهان آبزی داخل آن می تواند علاوه بر زیبایی خاص و بی نظیر، آرامش را نیز برای زندگی شما به ارمغان بیاورد. همچنین می تواند یکی از بهترین و زیبا ترین راه ها برای داشتن آرامش در زندگی خود و مخصوصاً محیط خانه و شبیه سازی طبیعت در گوشه ای از منزل شما باشد.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که نگهداری از ماهی ها و موجودات آبزی در محیط خانه مانند هر موجود دیگر نیازمند رعایت یکسری اصول و قواعد خاص است که باید فرا گیرید.

(تصویر شماره 2)

 

مواردی که قبل از خرید آکواریوم باید به آن دقت کنیم:

همیشه بررسی جنبه های مختلف یک انتخاب می تواند به رضایت نهایی ما تبدیل شود. طراحی آکواریم یا خرید آن نیز از این قاعده مستثنی و مجزا نیست. قبل از هر تصمیمی لازم است که اول جنبه های متفاوت آن را به خصوص هزینه و اندازه و شرایط نگهداری آن را بررسی کنید. شرکت “آکوا استار” سعی بر این دارد که با طراحی و ارائه انواع متفاوت آکواریوم ها با قیمت های به صرفه و کیفیت خوب رضایت مشتریان را در هر مکان و هر زمان جلب کند.

(تصویر شماره 3)

انواع موجودات آبزی و ماهی های تزئینی

اگر تجربه اولتان است که می خواهید آکواریوم تهیه کنید، سعی کنید در انتخاب اول خود نهایت دقت را به کار ببرید. سعی کنید ماهیانی را برای آکواریوم خود انتخاب کنید که نگهداری و پرورش آنها ساده تر است. از جمله نکاتی که باید دقت کنید، تعداد و اندازه ماهیان برای آکواریومی است که تهیه می کنید که اگر تعدادشان کمتر باشد توانایی رسیدگی به آن را برای بار اول دارید. سعی کنید آکواریومی را که تهیه می کنید، سایز بزرگ تری داشته باشد و از ماهی های کمتری در آن استفاده کنید و طوری برنامه ریزی کنید که به مرور به تعداد آبزیان اضافه کنید و نهایت لذت را در منزل یا محیط کار خود از آکواریوم ببرید.

(تصویر شماره 4)

 

آشنایی با انوع مدل های آکواریومی شرکت آکوا استار

طراحی آکواریوم و ساخت آن با توجه به فضایی که در آن استفاده می شود متفاوت است. هر کدام از مدل هایی که در طراحی های آکواریومی استفاده می شوند خاص هستند و زیبایی خاص خود را دارند و با به کار بردن آن ها در محل زندگی یا محیط کار خود یا هر جای دیگر می توانید زیبایی منحصر به فرد و خیره کننده ای را به آن قسمت هدیه کنید.

 (تصویر شماره 5)

 

آکواریوم مبلی

اگر فرزندان شما کوچک و بازیگوش نیستند، یکی از بهترین گزینه آکواریوم مبلی است که می توانید این آکواریوم را در جلوی مبلان خود قرار دهید. علاوه بر این می توانید از میز جلوی مبلتان به عنوان یک آکواریوم چشم نواز و بی نظیر استفاده کنید. البته شایان ذکر است که این مدل از طراحی آکواریوم نیازمند مراقبت و نگهداری ویژه و خاصی است.

(تصویر شماره 6)

 

آکواریوم دیواری

دیوار قسمتی از منزل است که به عنوان جداکننده ها در منازل کاربرد دارند و در هر منزلی وجود دارند. این دیوار ها می توانند در منزل به سادگی جای خود را به یک آکواریوم خاص و جذاب بدهد. کافی است که آن را به شرکت آکوا استار بسپارید و بخواهید درون دیوار جدا کننده در منزل شما، دریچه ای به دنیایی موجودات آبزی باز کند.

(تصویر شماره 7)

 

آکواریوم در دل آشپزخانه

آشپزخانه شما نیز از جمله مکان هایی در منزل شما هستند که می توانید از طراحی آکواریوم زیبایی در آن استفاده کنید. با قرار دادن آکواریوم در این قسمت از منزل خود می توانید آشپزخانه ای خاص در محل زندگی خود داشه باشید.

آکواریوم کتابخانه ای، عمودی، آویز، گلخانه ای و … نیز از جمله انواع آکواریوم ها هستند که می توانید بر حسب سلیقه ی خود از آن در منزل تان استفاده کنید.

(تصویر شماره 8)

 

تقسیم های آکواریوم ها

1. جنس آب (شور یا شیرین)

2. دما (آب سرد و گرم)

3. سکنه (جمعیتی، بی مهرگان، گوشتخواران و…)

(تصویر شماره 9)

 

ویژگی ها و نگهداری آکواریوم

در طراحی آکواریوم از مدل های متنوع و جذاب استفاده می شود که در هر رنج قیمت و در هر نوع اندازه ای که بخواهید می توانید این آکواریوم را تهیه کنید. هزینه ی آکواریوم با توجه به نوع شیشه ای که در آن به کار می رود، ماهیان تزئینی که استفاده می شود، گیاهان آبزی به کار رفته و عوامل دیگر فرق دارد.

  • پمپ هوا از جمله وسایل ضروری است که باید در طراحی آکواریم استفاده شود. چون موجودات آبزی همانند سایر موجودات این کره خاکی به اکسیژن احتیاج دارند. لذا به همین علت به وسیله پمپ هوا فرایند اکسیژن رسانی به موجودات آبزی آکواریم صورت می گیرد. این پمپ هوا به وسیله لرزشی که در خود ایجاد می کند هوا را به درون لوله ها و سپس به سنگ هوای موجود در ته آکواریوم هدایت می کند و به این ترتیب اکسیژن در اختیار موجودات داخل آکواریوم منتقل می شود.
  • وسیله ی دیگر بخاری است که باید در دمای 28 یا 30 درجه سانتی گراد تنظیم گردد تا ماهی ها بتوانند زندگی و رشد مطلوبی داشته باشند.

بخاری های آکواریوم به دوسته اتوماتیک و غیراتوماتیک تقسیم بندی می شوند.

  • وجود دماسنج در طراحی آکواریوم امری واجب و ضروری است. در طراحی آکواریوم باید حتما یک دماسنج وجود داشته باشد تا به وسیله آن دمای آب را کنترل کنیم و از مرگ موجودات آبزی آن جلوگیری کنیم.
  • هیچگاه نباید آکواریوم را با مواد ضدعفونی کننده یا شوینده شیمیایی تمیز کنیم و فقط باید با آب و نمک شسته شود. البته گاهی می توان از تفاله آبلیمو برای از بین بردن رسوبات ناشی از تبخیر آب در آکواریوم استفاده کرد.

(تصویر شماره 10)

 

کاشت گیاه در طراحی آکواریوم

گیاهان استفاده شده در طراحی آکواریوم علاوه بر جلوه ی زیبایی که به آکواریوم ها می دهد، باعث تصفیه شدن و تمیز شدن آکواریوم نیز می شوند و ظاهری طبیعی به آکواریوم ما می بخشند.

گیاهان آکواریوم در کل به سه دسته تقسیم می‌شوند: گیاهان رو آبی، میان آبی و زیر آبی. معروفترین و کاربردی‌ترین آن‌ها عبارتند از: کریپتون، کابومبا (شویدی)، گندمی، سیوی، دم گربه‌ای، پشت قرمزی، برگ آتشین و…

(تصویر شماره 11)

 

ماهیان آب شیرین

تنوع ماهی های آب شیرین بسیار زیاد است که در انواع مختلف و مدل های گوناگونی وجود دارند. ماهیانی که در آب شیرین استفاده می شوند به دو نوع گیاه خوار و گوشت خوار تقسیم می شوند.  معروفترین آن‌ها عبارتند از: گلدفیش، آنجل، گوپی، مولی، پلاتی، سیچلاید، دیسکاس، تایگر، بارب، شارک، گورامی، فایتر، اسکار، پنگوسی، نایف، سیلور آروانا، اسکات، پیرانا، کریدوراس و…

ماهیان آب شور

تنوع ماهیان آب شور همانند آب شیرین بسیار زیاد است و در طبقه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. نکته قابل توجه اینکه به نسبت آب ماهیان آب شیرین هم تنوع بیشتری دارند و هم زیبا و جذاب تر هستند. این ماهیان دارای شرایط سختی برای نگهداری هستند و فقط تعداد محدودی از آنها برای نگهداری در آکواریوم پرورش یافته اند. معروف ترین آنها عبارتند از: پافر، تفنگدار، فلاندر، لب شیرین، سفره ماهی، دمسل، دلقک ماهی و …

ماهیان گیاه خوار

این نوع از ماهی ها از گیاهان برای تغذیه خود استفاده می کنند و جزء ماهی های گیاه خوار رده بندی می شوند. ماهی های گیاه خوار در تمام طول روز در طبیعت و زیستگاه های طبیعی مشغول خوردن گیاه و جلبک هستند و به این طریق نیاز غذایی خود را برطرف می سازند.

ماهیان گوشت خوار

این مدل از ماهیان از غذاهای پروتئینی برای تغذیه ی خود استفاده می کنند. از جمله ماهیان گوشتخوار شامل: اسکار، نایف، پرت و … هستند. ماهی های گوشتخوار می توانند به راحتی ماهی های کوچک دیگر را بلعیده و بخورند.

 (تصویر شماره 12)

 

تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از آکواریوم

– درپوش آکواریم: وسیله ایست که به وسیله ی آن درب آکواریوم را می بندند تا علاوه بر این که از پریدن ماهی های داخل آکواریوم به بیرون جلوگیری کند از تبخیر شدن بیش از اندازه ی آب آن نیز جلوگیری به عمل آورد.

– پمپ هوا: موجودات آبزی برای ادامه ی زندگی خود و زنده ماندن در آکواریوم به هوا و اکسیژن احتیاج دارند که این هوا را به وسیله ی پمپ هوا در طراحی آکواریوم تأمین می کنند.

– فیلتر: اگر در طراحی آکواریوم ها از فیلتر استفاده نکنیم قطعا آب داخل آکواریوم به آبی تبدیل می شود که کاملاً راکد است و خیلی سریع در معرض فساد و گندیدگی قرار می گیرد. در طراحی آکواریوم ها علاوه بر پمپ آب باید از فیلتر نیز استفاده گردد. استفاده از فیلتر در طراحی آکواریوم علاوه بر اینکه موجب جریان هوا می شود با جذب فضولات آبزیان و پس مانده غذای ریز و درشتی که مانده به شفاف شدن و تمیز کردن آب آکواریوم کمک شایان توجهی می کنند.

– سنگ هوا: سنگ های هوا که در ته آکواریوم قرار دارند در اندازه و شکل های مختلفی هستند. از جمله مدل های این سنگ ها می توان به مدل دایره ای، بیضی، نیم دایره ای و … اشاره کرد.

– وسایل روشنایی: نور از جمله عواملی است که برای آبزیان لازم و ضروری است. گیاهان و موجودات آبزی داخل آکواریوم برای ادامه حیات خود قطعاً به نور نیز احتیاج دارند. یکی از عللی که باعث کدر و قهوه ای شدن شیشه آکواریوم ها می شود می توان به کمبود نور اشاره کرد. نور خورشید بهترین نوری است که می توان استفاده کرد علاوه بر نور خورشید در طراحی آکواریوم از نور های مصنوعی مثل لامپ های با نور سفید و نور فلورسنت که جزء بهترین ها هستند استفاده می شود.

(تصویر شماره 13)

 

خدمات شرکت طراحی آکواریوم آکوا استار

گروه حرفه ای و تخصصی شرکت آکوا استار با داشتن سابقه طولانی فعالیت در زمینه انواع مختلف آکواریوم آب های شور، شیرین، گیاهی و … اکنون می تواند با بهره گیری از دانش ها و تجربیاتی که در این سالها کسب کرده و بدست آورده اقدام به ارائه ی انواع طراحی آکواریم در مدل های مختلف و با هر سبک سلیقه و محیط خاصی و هم چنین دادن خدمات گوناگون در این زمینه نماید.

از جمله خدماتی که توسط این مجموعه ارائه می شود شامل موارد زیر است:

– مشاوره در ارتباط با با طراحی، نگهداری و اجرای انواع مختلف آکواریوم ها

– مشاوره در زمینه پرورش و تولید گیاهان آبزی آکواریومی

– مشاوره در زمینه پرورش و تولید و تهیه ماهیان آبزی از جمله ماهی های گیاه خوار و گوشت خوار

طراحی آکواریوم علاوه بر زیبایی در دکوراسیون منزل یا محل کار می تواند جنبه های درمانی بسیاری نیز داشته باشد. طبق تحقیقاتی که محققان دنیا انجام داده اند، تماشای ماهیان آکواریوم استرس را کاهش می دهد و به دنبال آن می توان فشار خون افراد را نیز کاهش داد.

(تصویر شماره 14)

 

با دیدن نمونه کارهای شرکت طراحی آکواریوم آکوا استار می توانید برای فضای منزل، محیط کار، هتل، رستوران و هر فضای دیگری از انواع سبک های زیبا و آرام بخشی که در طراحی آکواریوم به کار رفته است، را انتخاب کرده و به خاص و منحصر شدن محیط مد نظر خود کمک کنید.

drmohajeri

[email protected]