8:00 - 19:00

ساعات کاری: ما دوشنبه - جمعه

975.789.098

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
 

ساختمان های مارکدار

ساختمان های مارکدار

«ساختمان های مارکدار» عنوان برخی از ساختمان های شهر تهران است که دارای کیفیت و مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله هستند و از زیبایی بسیار خیره کننده ای برخوردار هستند.  به دلیل داشتن قیمت بسیار بالا تنها عده ی محدودی از مردم توانایی خرید آن را دارند و تنها در نقاط خاصی از شهر تهران و توسط تعداد محدودی شرکت ساخت و ساز، ساخته می شود. در این مطلب به بررسی ویژگی های ساختمان مارکدار، سازندگان خانه های مارکدار، مناطقی که این ساختمان ها در آن ها قرار دارند، قیمت های خانه های مارکدار و ارائه چند نمونه زیبا از این ساختمان های مارکدار و لوکس، پرداخته ایم.

ساختمان های مارکدار به چه ساختمان هایی گفته می شود؟

به ساختمان هایی، ساختمان مارکدار گفته می شود که علاوه بر داشتن زیبایی های ظاهری پر زرق و برق و یا به اصطلاح لاکچری بودن، شرکت سازنده آن، خریدار ساختمان مارکدار، محاسبات، مهندسی که محاسبات ساختمان را انجام می دهد، دیدگاه های هنری و خاص معمار آن و همچنین استحکام و دوام سازه های ساختمان همگی در کنار یکدیگر از استاندارد های بالایی برخوردار باشند. مانند خرید یک لباس مارکدار، خریدار ساختمان مارکدار با اطمینان به شرکت سازنده به این که تمام استانداردهای کیفی ساخت ساختمان را رعایت کرده است، ساختمان مدنظر خود را با خیال راحت خریداری می کند. پس زیبایی و کیفیت در کنار یکدیگر، یک ساختمان مارکدار را تشکیل می دهند. این دو عامل در کنار یکدیگر و همچنین در نظر گرفتن میزان مصرف انرژی و توجه به عوامل زیست محیطی عواملی هستند که باعث شهرت و مرغوبیت یک ساختمان می شود.

( تصویر 1 )

علت نام گذاری خانه های مارکدار چیست؟

خریداران خانه های مارکدار از کیفیت ساختمان ها اطمینان کامل دارند. علت گذاشتن این عنوان برای ساختمان ها این است که در شهر تهران تعدادی شرکت ساختمانی وجود دارد که ساختمان های با کیفیت و استاندارد را با سبکی منحصر به فرد خود می سازند. این شرکت ها برای این که کیفیت کار خود را نشان بدهند ساختمان هایی را که در سطح شهر می سازند، با نام مخصوص گروه خود نام گذاری می کنند و آن نام را در دیوار خانه های مارکدار در تهران نصب می کنند.

( تصویر2 )

با ویژگی های ساختمان های مارکدار بیش تر آشنا شوید.

ساختمان مارکدار بر خلاف داشتن کیفیت بسیار بالا از لحاظ  ایمنی، دارای ویژگی هایی همچون دیوار های طلاکوبی شده، استخر ها و آبشار های بسیار زیبا، سالن های بازی بیلیارد، حیاط های بزرگ شبیه به باغ، آلاچیق های جذاب و خیره کننده، تعداد اتاق های زیاد و با متراژ بالا، پارکینگ های اختصاصی و داشتن دید سیصد و شصت درجه به اطراف شهر هستند.

( تصویر3 )

با رنج قیمت خانه های مارکدار بیش تر آشنا شوید.

با بررسی قیمت های ساختمان های مارکدار می بینیم که قیمت آن ها تناسب چندانی با وضعیت اقتصادی بیش تر افراد جامعه ندارد و از قیمت های بسیار بالا و گزافی برخوردار هستند. به طوری که قیمت اجاره بهای این ساختمان های مارکدار برابر با خرید یک آپارتمان شیک غیر مارکدار است و  تنها افراد ثروتمند قادر به اجاره و خرید این ساختمان ها هستند.

( تصویر 4 )

خانه های مارکدار بیشتر در کدام مناطق تهران قرار دارند؟

بررسی های انجام شده حاکی از آن است که در میان بیست و دو منطقه تهران، منطقه 1 تهران، گرانترین منطقه می باشد که بیشترین تعداد ساختمان های مارکدار در آن قرار دارد. به عنوان مثال مناطقی مانند: زعفرانیه، الهیه، کامرانیه، نیاوران و شهرک غرب مناطق لوکس شهر تهران هستند که تمرکز سازندگان خانه های مارکدار به آن ها است و اکثراً ساختمان های مارکدار خود را در این مناطق می سازند.

( تصویر5 )

با چند نمونه از خانه های مارکدار بیش تر آشنا شوید.

شهر تهران مرکز خانه های لوکس و گران قیمت کشور است که خانه های بسیار لوکس و شیکی در آن قرار دارد. با چند نمونه از این خانه ها بیش تر آشنا شوید:

  1. برج قصر چناران: این خانه لوکس در تجریش تهران واقع شده است که می توان گفت لوکس ترین خانه تهران است. ارتفاع سقف این خانه 4 متر است و دارای سیزده طبقه است که بیست و شش واحد دارد. خانه های این ساختمان بین سیصد و بیست تا ششصد و چهل متر هستند. در طبقات این ساختمان مارکدار 1 تا 3 واحد منزل مسکونی قرار دارد و در نهایت در طبقه آخر آن یک پنت هاوس بسیار شیک و لاکچری و جذاب قرار دارد.
  2. ساختمان مارکدار آلتون: این ساختمان مارکدار زیبا و خیره کننده در نیاوران تهران قرار دارد. این ساختمان لوکس بیست و چهار طبقه دارای شصت واحد است که دارای متراژی بین دویست تا ششصد و چهل متر مربع هستند. علاوه بر واحد های موجود دو پنت هاوس خیلی زیبا و بزرگ دارد که یکی از آن ها پانصد متر مربع و دیگری ششصد و چهل متر مربع است. از دیگر امکانات این خانه مارکدار می توان به لابی ششصد متری، استخر شنای پانصد متری، سالن ورزشی هزار و پانصد متری اشاره کرد.
  3. برج پارامیس فرشته: این برج زیبا و ساختمان ماکدار ،همان طور که از نامش مشخص است در خیابان فرشته شهر تهران ساخته شده است. این برج، سیزده طبقه دارد که دارای واحد هایی با متراژ چهار صد و پنجاه متر مربع است. به غیر از واحد های آن، این ساختمان یک پنت هاوس بسیار لوکس دارد که پانصد و چهل متر مربع است. علاوه بر موارد گفته شده این ساختمان مارکدار پانصد متر مربع لابی، صد و پنجاه متر مربع سالن اجتماعات، سیصد متر مربع استخر و صد متر سالن ورزش دارد.
  4. برج یا مجتمع نارسیس: این مجتمع 9 طبقه که سی واحد مسکونی دارد. دویست و دو تا سیصد و سی متر مربع متراژ دارد در منطقه الهیه تهران قرار دارد. این مجتمع مجلل صد متر استخر، ششصد متر مربع لابی دارد.
  5. ساختمان رولکس: ساختمان رولکس که به جرات می توان گفت یکی از گران قیمت ترین ساختمان های شهر تهران است شانزده طبقه است که پنجاه واحد دارد. ویژگی خاص این ساختمان مارکدار نمای کلاسیک آن است که جلوه ی دوچندانی به ظاهر آن داده است.

( تصویر6 )

با سازندگان ساختمان های مارکدار بیش تر آشنا شوید.

تعدادی از کسانی که در زمینه بازارهای مسکن فعالیت دارند با ارائه ساختمان های مارکدار، همان طور که گفته شد ساختمان هایی با کیفیت بسیار بالا و با رعایت تمام استانداردهای ساخت، شهرت بسیار بالایی را در میان مردم کسب کرده اند که توانایی ساخت ساختمان های با کیفیت آن ها اثبات شده است. این ساختمان ساز ها نه تنها به صورت انفرادی در ساخت این ساختمان ها سرمایه گذاری می کنند، بلکه در بعضی مواقع برای ساخت یک ساختمان مارکدار با کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار مسکن هستند همکاری می کنند. این افراد در انتخاب سرمایه گذاران بسیار حساس و ریزبین هستند به گونه ای که هر شخصی را که اعلام همکاری می کند را انتخاب نمی کنند و فقط افرادی که دارای اعتبار بالایی باشند را برای همکاری انتخاب می کنند.

یکی از این ساختمان ساز ها «دکتر کاووسی» است که چندین سال است پروژه های بسیار با کیفیتی را در این زمینه ارائه کرده است که همین عامل باعث شهرت بسیار بالای ایشان شده است. دکتر کاووسی در حالت عادی در سال 2 یا 3 پروژه در زمینه ساختمان مارکدار را به طور همزمان شروع می کند. برای این که بتواند چندین پروژه را به طور همزمان اداره کند تا وقت و هزینه ی خود را صرف انجام 1 پروژه نکند برای هر پروژه چندین مهندس را انتخاب می کند که به طور ثابت بر روی پروژه نظارت کنند و روند پیش روی پروژه ها را مدیریت کنند.

( تصویر7 )

ساختمان های مارکدار در دنیا:

در بسیاری از کشور های پیشرفته دنیا مانند آمریکا یک سری استاندارد های بین المللی برای ساخت مسکن وجود دارد و هر ساختمانی که ساخته می شود باید با استاندارد های موجود مطابقت داشته باشد. در کشور های پیشرفته دیگری مانند آلمان و سوئیس در ساخت مسکن علاوه بر در نظر گرفتن فاکتور هایی مانند نوع مصالح، استحکام سازه، کیفیت مصالح و ساخت به پارامترهایی نظیر میزان مصرف انرژی ساختمان و اثر آن بر روی آلودگی محیط زیست توجه می شود. همگی این عوامل قیمت یک ساختمان و ارزش آن را تعیین می کند. شرکت های گوناگون ساخت و ساز در این کشور ها موجود است که ساختمان های مختص به خود و رعایت استاندارد ها را می سازد.

یعنی تمامی ساختمان ها مارکدار هستند و هر شخصی که می خواهد ساختمانی را خریداری کند با انتخاب یک برند می داند که چگونه ساختمانی را و با چه کیفیتی را خریداری خواهد کرد.  امری که متاسفانه در ایران مختص یک تعداد محدودی از ساختمان ها است و برای خرید ساختمان بدون مارک در ایران شخص خریدار هیچ گونه اطلاعی از کیفیت، دوام و استحکام ساختمان ندارد و صرفاً ساختمان را بر اساس میزان هزینه ای که می خواهد صرف کند و زیبایی ظاهری آن خریداری می کند.

از آن جایی که کشورمان بر روی گسل های زلزله قرار گرفته است و ساختمان مارکدار مقاومت و استحکام بسیار بالایی در برابر زلزله را دارند و عاملی برای پیشگیری از خسارات ناشی از زلزله هستند بحث مارکدار کردن ساختمان ها و برند سازی ساخت و ساز بسیار مورد نیاز است. به دلیل این که امروزه بیش تر ساخت و ساز هایی که در کشور انجام می شود خصوصی هستند، ورود سلیقه شخصی در ساخت ساختمان ها، انجام این امر مهم را دشوار می کند. برای بالا بردن کیفیت ساختمان ها می توان با آموزش های مداوم، عرضه مصالح ساختمانی با کیفیت و برخورداری از دانش ساخت و ساز روز دنیا، کیفیت ساختمان ها را در کشور بالا برد و ساخت ساختمان مارکدار را گسترش داد و مانع بروز مشکلات ناشی پس از وقوع سوانح طبیعی شد.

( تصویر8 )

drmohajeri

info@parsiyah.com